docienka
Nakręcona katarynka
Nakręcona katarynka
Posty: 175
Rejestracja: 09 maja 2007, 22:47

02 cze 2007, 19:28

chyba poczekam do jutra jak będzie tak samo to zrobie;] a jak nie to może mi się @ rozkręci i wtedy będzie w te albo we wte a nie tak jak teraz.ale jestem głodna,co tylko zjem to zaraz zwymiotuje

Awatar użytkownika
żona
Jestem najmądrzejszy na forum!
Jestem najmądrzejszy na forum!
Posty: 1511
Rejestracja: 01 maja 2007, 17:03

05 cze 2007, 13:16

docienka, i jak?

docienka
Nakręcona katarynka
Nakręcona katarynka
Posty: 175
Rejestracja: 09 maja 2007, 22:47

07 cze 2007, 22:03

w sumie to nie wiem nie robiłam testu,krwawienie miałam słabe i już mi przeszło,wymiotować chwilowo przestałam tylko mi ciągle niedobrze i mi syfki wyskakują,myślę że poprostu mój organizm jest znowu gotowy na ciążę,zanim miałam tą pozamaciczną też było tak samo,że wymiotowałam i cały czas się czułam jak na ciążę więc może już niedługo :ico_haha_01: a tak na marginesie pujde pierw do lekarza sprawdze czy wszystko w porządku,bo coś mnie jajniki bolą,badania sobie zrobię,luteine sobie wezmę i do dzieła;]

niunia
Częstowpadacz na plotki
Częstowpadacz na plotki
Posty: 142
Rejestracja: 04 lip 2007, 13:14

10 lip 2007, 20:05

nawiazujac do okresu w czasie ciąży to moja bratowa jest tego zywym przykładem, miala okres wprawdzie tylko raz ale jak juz sie dowiedziala to byla 4 tyg.dalej w ciazy niz liczyla ,a tak wogóle to o czym swiadczy okres w czasie ciązy? co mówią lekarze na to , czy to jakies zaburzenia? zaczynam i ja miec watpliwosci i nadzieje zarazem ,choc wiem ze to głupie liczyc na ciaże zaraz po @...

Awatar użytkownika
pestka
Mistrzu dwa tysiace!
Mistrzu dwa tysiace!
Posty: 2033
Rejestracja: 16 mar 2007, 09:46

02 sie 2007, 13:00

no cóż ja też jestem żywym przykładem :-) miałam normalne krwawienia, żadnych wymiotów, rewelacyjnie się czułam więc do głowy mi nie przyszło, że jestem w ciąży...wyszło szydło z worka jak robiłam badania do potencjalnej pracy - 14 tydzień ciąży - wtedy to się dopiero zaczęło :ico_olaboga: wymiotowałam 24 godz. na dobę nie mogłam spać :ico_olaboga: tak do 6 miesiąca, potem już było znośnie tylko kolejna rewelacja bo dopiero przy drugim usg dowiedziałam się, że bliźniaki :-D :-D na szczęście nie brałam pigułek i żadnych antybiotyków tej zimy bo mogłoby to się źle skończyć :ico_noniewiem:
niunia pisze:a tak wogóle to o czym swiadczy okres w czasie ciązy? co mówią lekarze na to , czy to jakies zaburzenia?

mi lekarz powiedział, że to indywidualna cecha organizmu, jakiś procent kobiet tak po prostu ma ale zawsze należy sprawdzić czy wszystko w porządku z dzieckiem bo może to być sygnał, że płód nie rozwija się prawidłowo lub istnieje ryzyko poronienia...ja do 7 miesiąca co dwa tygodnie robiłam badania i miałam kontrole u lekarza

niunia
Częstowpadacz na plotki
Częstowpadacz na plotki
Posty: 142
Rejestracja: 04 lip 2007, 13:14

08 sie 2007, 18:17

dzieki Pesteczko:) za wyjasnienie,
ja zawsze taka ciekawska i dociekliwa,
gratuluje ci blizniaków:) to moje marzenie ...czy mialas w rodzinie w pokoleniach bliżniaczki? u mnie mama mamy..moze i nam sie uda 2-oje naraz:) piguł anty nie biore od wielu lat a to ponoc one zwiekszaja szanse na mnogą ciąze..pozdrawiam ciepło wasza rodzinke!

asiulabe
Noworodek Forumowy
Noworodek Forumowy
Posty: 2
Rejestracja: 25 lut 2011, 13:01

"okres" w ciązy skąd się bierze

26 mar 2011, 18:40

"okres" w ciąży skąd się bierze wyczytałam na paru forach że dziewczyny nawet do 5 miesiąca ciąży miały okres normalny czy to normalne, okres w ciąży raczej powodował poronienie a może miały plamienia lekkie a nie żaden okres

askra
Mistrzu dwa tysiace!
Mistrzu dwa tysiace!
Posty: 2648
Rejestracja: 22 paź 2010, 19:12

26 mar 2011, 19:14

zalezy jak kto sobie zdefiniuje slowo 'okres' :-D
tak naprawde to chyba raczej nie mozna miec typowej miesiaczki, bo to oznaczaloby wydalenie przez organizm niezaplodnionej komorki jajowej lub ew samego pecherzyka. Plamienia w ciazy to raczej zluszczanie sie scian macicy, ktora moze miec po prostu za grube te scianki. W pewnym momencie macica sie zamyka calkowicie wiec juz zadne plamienie nie jest mozliwe oprocz tego wlasnie swiadczacego o poronieniu czy przedwczesnym porodzie.
Delikatne plamienia i krwawienia to jak krew z nosa tak to mozna ujac :ico_oczko:

a powiedzenie, ze okres powodowal poronienie jest jakies dziwne. Co to w ogole znaczy?? Nie da sie tak powiedziec.

Awatar użytkownika
Koroneczka
Mistrzu dwa tysiace!
Mistrzu dwa tysiace!
Posty: 2246
Rejestracja: 19 paź 2010, 11:10

26 mar 2011, 19:58

asiulabe, no właśnie sprecyzuj o co Ci chodzi??
Krwawienie w okresie kiedy miałaby pojawić się miesiączka w ciąży jest jak najbardziej możliwe, Ale tak jak pisała Askra nie jest to zwykły okres, a tylko plamienie. Wtedy najlepiej to skonsultować z lekarzem.
Skąd się bierze? Trudno mi powiedzieć, ale znam kilka przypadków gdzie takie krwawienie w ciąży się pojawiało.

Pozdrawiam

elibell
4000 - letni staruszek
Posty: 4833
Rejestracja: 12 sty 2011, 23:45

26 mar 2011, 20:31

"Przerwa na ciążę
Krwawienie może pojawiać się jeszcze w pierwszych 2–3 miesiącach ciąży. Jest to usuwanie resztek błony śluzowej macicy, które nie zostały pokryte łożyskiem. Te menstruacje, nazywane poronnymi, nie są groźne ani dla płodu, ani dla kobiety. U matek nie karmiących piersią miesiączka powraca w 8–10 tygodni po porodzie (kobieta znów staje się płodna). U matek karmiących wyłącznie piersią przez 6–8 miesięcy, a potem dokarmiających dziecko piersią, miesiączka powraca ok. 14 miesiącach.
Pamiętaj! Karmienie piersią nie chroni przed ciążą!

Ośrodek cykliczności
Nad pracą kobiecego układu płciowego czuwa tzw. ośrodek cykliczności, znajdujący się w mózgu (w podwzgórzu). To on daje sygnał przysadce mózgowej, że pora wejść w kolejną fazę cyklu płciowego. Ta z kolei – za pośrednictwem hormonów FSH (folikostymulina) i LH (hormon luteinizujący) – informuje o tym jajniki, i muszą one wykonać konkretne zadania. Gdy nadchodzi moment uwolnienia komórki jajowej, jajniki – na rozkaz „z góry” – produkują estrogeny (to one m.in. przygotowują odpowiednio śluzówkę macicy). W drugiej połowie cyklu jajniki zaczynają wytwarzać progesteron, żeby stworzył wygodne warunki do zagnieżdżenia się zapłodnionego jajeczka w macicy. Jeśli kobieta nie zajdzie w ciążę, progesteron sprawia, że złuszcza się śluzówka macicy i pojawia się miesiączka. Hormony płciowe pracują więc cyklicznie. Jeżeli cykl jest prawidłowy, to składa się z trzech faz. W każdej z nich poziom hormonów we krwi jest inny. W fazie I (przedowulacyjnej) poziom estrogenów i progesteronu jest najniższy. W fazie II (jajeczkowanie) poziom hormonów płciowych jest niemal 10 razy wyższy niż w fazie I. W fazie III (poowulacyjna) progesteron osiąga maksymalne stężenie we krwi; jest ono niemal 40 razy większe niż w fazie I. Jeżeli będziesz przeprowadzać badania hormonalne, musisz pamiętać, w którym jesteś dniu cyklu. To pozwoli potem lekarzowi prawidłowo zinterpretować wyniki."

źródło; strona www. poradnik zdrowie

i tutaj wyjaśnione jest wszystko, zarówno jak wpływają nasze chormony w jakiej fazie cyklu.

Wróć do „Przed Ciążą, czyli chcemy mieć dziecko”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość