wieslawa34
Noworodek Forumowy
Noworodek Forumowy
Posty: 5
Rejestracja: 04 gru 2016, 20:57

Re: Sposoby na oduczenie 2-latka od smoka...

04 gru 2016, 21:12

Odetnac koniec od smoczka najlepiej

renata342
Noworodek Forumowy
Noworodek Forumowy
Posty: 5
Rejestracja: 08 gru 2016, 15:25

Re: Sposoby na oduczenie 2-latka od smoka...

08 gru 2016, 15:27

No tak, najlepiej zabrać i dać mu za to zabawkę.

marix41
Noworodek Forumowy
Noworodek Forumowy
Posty: 5
Rejestracja: 09 gru 2016, 17:54

Re: Sposoby na oduczenie 2-latka od smoka...

09 gru 2016, 17:55

No raczej, to najlepsze rozwiązanie,

jaklin
Noworodek Forumowy
Noworodek Forumowy
Posty: 4
Rejestracja: 14 sty 2017, 22:54

Re: Sposoby na oduczenie 2-latka od smoka...

14 sty 2017, 23:17

U nas nie pomogło odcięcie końcówki smoka, bo nadal zasypiał z tym co z niego zostało. Kiedy zauważyłam, że to nie daje rezultatów zabrałam smoczek i powiedziałam, że się zgubił. I o dziwo uwierzył nie robiąc krzyków. Od tamtej pory temat smoka zamknięty.

Awatar użytkownika
Lillylu
Noworodek Forumowy
Noworodek Forumowy
Posty: 2
Rejestracja: 06 mar 2017, 15:02

Re: Sposoby na oduczenie 2-latka od smoka...

06 mar 2017, 16:07

W temacie smoczka warto spróbować wymyślić jakąś historię, np. że pora już wysłać smoczka dla mniejszego dziecka i włożyć go wspólnie z brzdącem do koperty i wspólne wrzucenie do skrzynki :) to tylko taki przykład, inne ciekawy sposoby na odzwyczajanie od smoczka są do poczytania np. tutaj raczkujemy.pl/jak-odzwyczaic-dziecko-od-smoczka/

endzelika
Towarzyska dusza
Towarzyska dusza
Posty: 21
Rejestracja: 28 gru 2016, 16:03

Re: Sposoby na oduczenie 2-latka od smoka...

26 kwie 2017, 16:07

Córka w ogóle bardzo wcześnie sama odrzuciła smoka, a synkowi też powiedziałam że sie zgubił :P dopytywał pare razy czy znalazłam ale mówilam że szukałam, szukałam i nic... nawet mi się go szkoda zrobiło bo sam szukał pod łóżeczkiem ale potem zapomniał :P

Ramonkaka
Noworodek Forumowy
Noworodek Forumowy
Posty: 5
Rejestracja: 30 cze 2017, 12:29

Re: Sposoby na oduczenie 2-latka od smoka...

30 cze 2017, 12:48

mojemu synkowi najpierw długo tłumaczyliśmy, że od smoczków psują się ząbki i krzywo rosną - z miesiąc go przygotowywaliśmy na to, że przyjdzie dzień, w którym duszek zabierze smoczek i przyniesie prezent (czemu duszek - nie wiem, nie pytajcie, wyszło kontekstowo w trakcie którejś z rozmów "motywacyjnych :D). no i tak się stało. obudził się, smoczka nie było, była koparka. później przez dwie noce ryk, histeria i w ogóle masakra - trzeciej nocy już spokój. i później nawet nie wspominał o smoku. tylko trzeba z dzieckiem rozmawiać, tłumaczyć, nie bagatelizować problemu. dla takiego brzdąca, tow ielkie wydarzenie i ogromna tragedia. nasz syn potrafi teraz wspomnieć "mamo, tęsknię za smoczkiem", a minął rok od ostawienia. to był jego "przyjaciel" i po jego stracie cierpiał - trzeba to uszanować, wspierać i pozwolić na wyrażenie emocji, ale jak już zdecydowaliśmy się na odstawienie, to być konsekwentym. najgorsze, co mogłoby być, to ugiąć się i zwrócić smoczek. powodzenia!

Wróć do „Mam dwa latka, dwa i pół”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość