Witryna korzysta z plików cookie. Korzystając z serwisu zgadzasz się na ich przyjmowanie. Więcej.
ok

Polecane

Obuwnicze trendy na jesień-zima 2014/2015

Obuwnicze trendy na jesień-zima 2014/2015

Przepiękne okładki Lui Magazine! (18+)

Przepiękne okładki Lui Magazine! (18+)

7 dobrze płatnych prac, które nie wymagają wykształcenia!

7 dobrze płatnych prac, które nie wymagają wykształcenia!

Kto zmarł w 2014 – wspominamy tych, którzy odeszli

Kto zmarł w 2014 – wspominamy tych, którzy odeszli

Rynek pracy nieprzychylny dla kobiet – czyja to wina?

Rynek pracy nieprzychylny dla kobiet – czyja to wina?

6 najlepszych stylizacji na Halloween

6 najlepszych stylizacji na Halloween

10 sposobów jak dbać o pędzle do makijażu!

10 sposobów jak dbać o pędzle do makijażu!

10 najpiękniejszych filmów o miłości!

10 najpiękniejszych filmów o miłości!

OCH! BAZAR! – targi mody i designu w Znajomi Znajomych

OCH! BAZAR! – targi mody i designu w Znajomi Znajomych

7 najbardziej niesamowitych przekąsek na Halloween

7 najbardziej niesamowitych przekąsek na Halloween

Kardashian Kollection, czyli najnowsze projekty sióstr Kardashian!

Kardashian Kollection, czyli najnowsze projekty sióstr Kardashian!

Sprawdź kim chciałaby być każda kobieta! Czy Ty też?

Sprawdź kim chciałaby być każda kobieta! Czy Ty też?

Operacje plastyczne piersi

Operacje plastyczne piersi

10 gadżetów, które dosłownie zmienią Twoje życie

10 gadżetów, które dosłownie zmienią Twoje życie

Zgarnij zestaw kosmetyków EVELINE z kolekcji ARGAN OIL!

Zgarnij zestaw kosmetyków EVELINE z kolekcji ARGAN OIL!

Aż 78% pracowników oświaty to kobiety – ich rynek pracy skutecznie może wspierać samorząd

Aż 78% pracowników oświaty to kobiety – ich rynek pracy skutecznie może wspierać samorząd

Jaki rowerek dla 2,5 latka?

Polecamy, odradzamy, wyrażamy wszystkie nie ocenzurowane nawet opinie o rzeczach martwych:-)

Moderator: Administrator

Jaki rowerek dla 2,5 latka?

Postautor: Żaba » 02 maja 2009, 17:53

Zastanawiamy się nad kupnem rowerka dla Oliwki. Nie możemy się zdecydować czy kupić już taki "dorosły" na dmuchanych kołach, na łańcuch czy może jeszcze w tym roku wystarczy plastikowy ze sterowaniem i pedałami w przednim kółku. Czy dziecko w tym wieku potrafi już samo pedałować i kierować? Mamy taki plastikowy rowerek, ale jest już za mały i myślałam, że poczekamy aż mała nauczy się sama na nim pedałować, ale znajomi mi mówią, że dzieci niechętnie same jeżdżą na rowerku z pedałami w przednim kółku. "Przymierzaliśmy" córeczkę w sklepie do takiego "dorosłego" rowerka, chętnie wsiadała, ale jechać nie potrafiła.
Taki plastikowy na pewno byłby wygodniejszy, ale czy warto wydawać na niego kasę i za rok kupować nowy?
Obrazek
ObrazekObrazek
Żaba
JEEEST! Przekroczyłem 1000 postów!

Postautor: mal » 02 maja 2009, 18:17

dziecko w tym wieku samo nie jest wstanie pedalowac ,moje bynajmiej tego nie umialy :ico_oczko: ,mojej Zuzi jak miala tyle latek co twoja coreczka kupilam rowerek 12 cali z takim prowadnikiem ,jest na czterech kolkach kupilam go na allegro , nie za bardzo mogla sama pedalowac ,to jest jednak ciezki trening dla malca ,wiecej trzymalam za prowadnik niz sama jezdzila .......zalowalam ze rok wczesniej nie kupilam plastikowy ze sterowaniem i pedałami w przednim kółku.....teraz ma 16 cali i wierze ze sama zacznie pedalowac :ico_oczko: bo zaczyna lapac na czym to polega :ico_oczko:

Taki plastikowy na pewno byłby wygodniejszy, ale czy warto wydawać na niego kasę i za rok kupować nowy?
sadze ze warto ,tym bardziej ze potem i drugie bedzie z tego korzystac :-)
Awatar użytkownika
mal
Admin junior
Admin junior

Postautor: Blanka26 » 02 maja 2009, 23:28

Żaba, no a gdybyś odczepiła podnóżek z tego plastikowego rowerka????też będzie za mały??Moja Olenia ma co prawda dopiero 2 latka, ale my kupiliśmy taki na trzech kółkach
http://allegro.pl/item619066900_okazja_ ... _nowy.html

o właśnie taki> ola co prawda nie pedałuje, ale bardzo chętnie na nim jeździ, świetnie mi się go prowadzi, no i jest bardzo stabilny.
najlepiej pojedźcie jeszcze raz do sklepu i poprzymierzajcie, bo nawet te takie "dorosłe" mają różne wielkości, my zdecydowaliśmy się na ten, bo na rower ze zwierzakiem Ola jest za duża, a liczę na to, że tym rowerkiem pojeździ jeszcze na przyszły sezon.
MOJE NAJWIĘKSZE SKARBY:

Obrazek
Obrazek

Obrazek
Awatar użytkownika
Blanka26
Trzy tysiące lat minęło...

Postautor: Ania_R » 03 maja 2009, 09:51

Ja tylko napiszę żeby zwrócić uwage na koła - na pompowanych oponach dziecku jest o wiele łatwiej pedałować :-) Przerobiliśmy 2 typy rowerków i na tym z gumowymi kołami Madzia nia miała siły pedałować a jak dostała rowerek na normalnych pompowanych kołach to od razu zaczeła ładnie jeździć :ico_oczko:
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Awatar użytkownika
Ania_R

Postautor: Żaba » 03 maja 2009, 10:11

delicja, właśnie taki rowerek brałam pod uwagę myśląc o plastikowym, tylko nie wiem czy nie będzie mały. Z tego naszego już w zeszłym roku zdjęliśmy podnóżek a teraz musieliśmy odkręcić jeszcze łeb myszki Miki, bo mała haczyła o niego kolanami.
Ania_R, a ile lat miała twoja Madzia jak zaczęła jeździć na tym rowerku z pompowanymi kołami?
Obrazek
ObrazekObrazek
Żaba

Postautor: Aginka » 03 maja 2009, 10:25

a my jalis miesiac temu kupilismy córae rowerek 12'' mbike lillies - z pchaczem - Malwina sama nie da rady pedałować - ale po to jest pchacz - jesteśmy zadowolone z tego pojazdu :-D
ObrazekObrazek
ObrazekObrazek
Awatar użytkownika
Aginka
Mistrzu dwa tysiace!
Mistrzu dwa tysiace!

Postautor: zborra » 03 maja 2009, 14:04

witam!
ja może nie jestem jeszcze na tym etapie...ale z kilka razy słyszałam od znajomego ortopedy, że dla dziecka taki rowerek z pedałami przy przednim kółku jest bardzo niekorzystny... :ico_noniewiem:
sami mamy nadal taki jeździk...
ale kupiliśmy też coś takiego
http://www.allegro.pl/item618536420_dzi ... udora.html
za kilka dni będizemy testować.
W Niemczech każde dziecko śmiga w ten sposób. WIdziałam rok temu jak właśnie 2latki sobie na tym świetnie radziły. Pomaga trenować równowagę, ale o poradzeniu sobie małej napiszę po pierwszej przejażdżce.
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Awatar użytkownika
zborra
Cyber rusałka
Cyber rusałka

Postautor: Blanka26 » 03 maja 2009, 20:52

zborra, śmieszne to jeździdło. ciekawe które dziecko będzie chciało na tym jeździc, mnie by się na czymś takim nie chciało :-D
A hani podoba się pojazd???
a dlaczego taki rowerek jest niekorzystny???? :ico_noniewiem:
MOJE NAJWIĘKSZE SKARBY:

Obrazek
Obrazek

Obrazek
Awatar użytkownika
Blanka26

Postautor: zborra » 03 maja 2009, 21:04

Hania go jeszcze nie widziała :-D bo to prezent urodzinowy :ico_oczko:
zobaczymy...
no nie wiem, generalnie widziałam już kilkoro dzieci i bardzo fajnie na tych rowerkach śmigały...
a wiesz, te trójkołowce niby coś tam niekorzystnie wpływają na rozwój motoryki...ponieważ rozmieszczenie pedałów jakoś wpływa na stymulację układu mięśniowego :ico_noniewiem:
sama się tym nie zajmuję, nie znam, więc nie wiem...
podałam tylko alternatywne rozwiązanie
a jaka Oleńka już duża! :ico_brawa_01:
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Awatar użytkownika
zborra
Cyber rusałka
Cyber rusałka

Postautor: Natashka » 04 maja 2009, 10:49

Oskar ma taki trojkolowy rowerek z pedalami przy przendich kolach i juz w zeszlym roku zanim skonczyl 2 lata na nim smigal, nie chcial od pocztku abym go pachala, pedlauje jak szalony , widocznie pasje do rowerow ma po rodzicach

ale rowerek juz zmaltretowany strasznie i przymierxzalismy go do 16 calowego ale za krotkie ma nozk iaby pedalowac, czasem mu sie udawalo sie z amaly jednak jest, chyba jednak kupimy mu 12 calowy, ostatnio widzialam chlopca takiego duzego juz siodelko wysoko podniesione a kolka 12 calowe i bylo ok, tak wiec mysle ze na 2 lata by byl a potem juz pewnie nauczy sie jezdzi bez dodatkowych kolek, skoro teraz tak uwielbia jezdzic :ico_haha_01:
Obrazek
Obrazek
Awatar użytkownika
Natashka
Miss zgubnych kilogramków

Następna

Wróć do Zakupy, czyli buble i cacuszka