Witryna korzysta z plików cookie. Korzystając z serwisu zgadzasz się na ich przyjmowanie. Więcej.
ok

Polecane

Niesamowity Hiromichi Sakamoto wystąpi w TR Warszawa!

Niesamowity Hiromichi Sakamoto wystąpi w TR Warszawa!

Powiew lata w środku zimy – egzotyczna eskapada!

Powiew lata w środku zimy – egzotyczna eskapada!

10 relaksujących utworów, przy których odpoczniesz po ciężkim dniu

10 relaksujących utworów, przy których odpoczniesz po ciężkim dniu

Biała kredka do oczu – 5 pomocnych trików przy robieniu makijażu

Biała kredka do oczu – 5 pomocnych trików przy robieniu makijażu

Lista czerwonych hitów na tegoroczną Gwiazdkę

Lista czerwonych hitów na tegoroczną Gwiazdkę

8 stylizacji idealnych na Andrzejkowe Party!

8 stylizacji idealnych na Andrzejkowe Party!

Nie daj się zimie – 10 swetrów, które musisz mieć!

Nie daj się zimie – 10 swetrów, które musisz mieć!

NAobcasach testuje! POZIOM 511 Design Hotel & SPA**** w Podzamczu k. Ogrodzieńca

NAobcasach testuje! POZIOM 511 Design Hotel & SPA**** w Podzamczu k. Ogrodzieńca

Najpiękniejsze baseny świata

Najpiękniejsze baseny świata

Moda do biura nie musi być nudna – sprawdź nasze stylizacje!

Moda do biura nie musi być nudna – sprawdź nasze stylizacje!

8 gwiazd, które dużo zawdzięczają dentyście

8 gwiazd, które dużo zawdzięczają dentyście

Przegląd czarnych torebek – must have każdej kobiety!

Przegląd czarnych torebek – must have każdej kobiety!

Przegląd czapek z pomponem od 15 zł!

Przegląd czapek z pomponem od 15 zł!

Czerwona szminka – jak ją nosić?

Czerwona szminka – jak ją nosić?

Seksowne 40-stki!

Seksowne 40-stki!

Angelina Jolie rezygnuje z aktorstwa!

Angelina Jolie rezygnuje z aktorstwa!

Jaki rowerek dla 2,5 latka?

Polecamy, odradzamy, wyrażamy wszystkie nie ocenzurowane nawet opinie o rzeczach martwych:-)

Moderatorzy: karolciuniuskaa, Administrator

Jaki rowerek dla 2,5 latka?

Postautor: Żaba » 02 maja 2009, 17:53

Zastanawiamy się nad kupnem rowerka dla Oliwki. Nie możemy się zdecydować czy kupić już taki "dorosły" na dmuchanych kołach, na łańcuch czy może jeszcze w tym roku wystarczy plastikowy ze sterowaniem i pedałami w przednim kółku. Czy dziecko w tym wieku potrafi już samo pedałować i kierować? Mamy taki plastikowy rowerek, ale jest już za mały i myślałam, że poczekamy aż mała nauczy się sama na nim pedałować, ale znajomi mi mówią, że dzieci niechętnie same jeżdżą na rowerku z pedałami w przednim kółku. "Przymierzaliśmy" córeczkę w sklepie do takiego "dorosłego" rowerka, chętnie wsiadała, ale jechać nie potrafiła.
Taki plastikowy na pewno byłby wygodniejszy, ale czy warto wydawać na niego kasę i za rok kupować nowy?
Obrazek
ObrazekObrazek
Żaba
JEEEST! Przekroczyłem 1000 postów!

Postautor: mal » 02 maja 2009, 18:17

dziecko w tym wieku samo nie jest wstanie pedalowac ,moje bynajmiej tego nie umialy :ico_oczko: ,mojej Zuzi jak miala tyle latek co twoja coreczka kupilam rowerek 12 cali z takim prowadnikiem ,jest na czterech kolkach kupilam go na allegro , nie za bardzo mogla sama pedalowac ,to jest jednak ciezki trening dla malca ,wiecej trzymalam za prowadnik niz sama jezdzila .......zalowalam ze rok wczesniej nie kupilam plastikowy ze sterowaniem i pedałami w przednim kółku.....teraz ma 16 cali i wierze ze sama zacznie pedalowac :ico_oczko: bo zaczyna lapac na czym to polega :ico_oczko:

Taki plastikowy na pewno byłby wygodniejszy, ale czy warto wydawać na niego kasę i za rok kupować nowy?
sadze ze warto ,tym bardziej ze potem i drugie bedzie z tego korzystac :-)
Awatar użytkownika
mal
Admin junior
Admin junior

Postautor: Blanka26 » 02 maja 2009, 23:28

Żaba, no a gdybyś odczepiła podnóżek z tego plastikowego rowerka????też będzie za mały??Moja Olenia ma co prawda dopiero 2 latka, ale my kupiliśmy taki na trzech kółkach
http://allegro.pl/item619066900_okazja_ ... _nowy.html

o właśnie taki> ola co prawda nie pedałuje, ale bardzo chętnie na nim jeździ, świetnie mi się go prowadzi, no i jest bardzo stabilny.
najlepiej pojedźcie jeszcze raz do sklepu i poprzymierzajcie, bo nawet te takie "dorosłe" mają różne wielkości, my zdecydowaliśmy się na ten, bo na rower ze zwierzakiem Ola jest za duża, a liczę na to, że tym rowerkiem pojeździ jeszcze na przyszły sezon.
MOJE NAJWIĘKSZE SKARBY:

Obrazek
Obrazek

Obrazek
Awatar użytkownika
Blanka26
Trzy tysiące lat minęło...

Postautor: Ania_R » 03 maja 2009, 09:51

Ja tylko napiszę żeby zwrócić uwage na koła - na pompowanych oponach dziecku jest o wiele łatwiej pedałować :-) Przerobiliśmy 2 typy rowerków i na tym z gumowymi kołami Madzia nia miała siły pedałować a jak dostała rowerek na normalnych pompowanych kołach to od razu zaczeła ładnie jeździć :ico_oczko:
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Awatar użytkownika
Ania_R

Postautor: Żaba » 03 maja 2009, 10:11

delicja, właśnie taki rowerek brałam pod uwagę myśląc o plastikowym, tylko nie wiem czy nie będzie mały. Z tego naszego już w zeszłym roku zdjęliśmy podnóżek a teraz musieliśmy odkręcić jeszcze łeb myszki Miki, bo mała haczyła o niego kolanami.
Ania_R, a ile lat miała twoja Madzia jak zaczęła jeździć na tym rowerku z pompowanymi kołami?
Obrazek
ObrazekObrazek
Żaba

Postautor: Aginka » 03 maja 2009, 10:25

a my jalis miesiac temu kupilismy córae rowerek 12'' mbike lillies - z pchaczem - Malwina sama nie da rady pedałować - ale po to jest pchacz - jesteśmy zadowolone z tego pojazdu :-D
ObrazekObrazek
ObrazekObrazek
Awatar użytkownika
Aginka
Mistrzu dwa tysiace!
Mistrzu dwa tysiace!

Postautor: zborra » 03 maja 2009, 14:04

witam!
ja może nie jestem jeszcze na tym etapie...ale z kilka razy słyszałam od znajomego ortopedy, że dla dziecka taki rowerek z pedałami przy przednim kółku jest bardzo niekorzystny... :ico_noniewiem:
sami mamy nadal taki jeździk...
ale kupiliśmy też coś takiego
http://www.allegro.pl/item618536420_dzi ... udora.html
za kilka dni będizemy testować.
W Niemczech każde dziecko śmiga w ten sposób. WIdziałam rok temu jak właśnie 2latki sobie na tym świetnie radziły. Pomaga trenować równowagę, ale o poradzeniu sobie małej napiszę po pierwszej przejażdżce.
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Awatar użytkownika
zborra
Cyber rusałka
Cyber rusałka

Postautor: Blanka26 » 03 maja 2009, 20:52

zborra, śmieszne to jeździdło. ciekawe które dziecko będzie chciało na tym jeździc, mnie by się na czymś takim nie chciało :-D
A hani podoba się pojazd???
a dlaczego taki rowerek jest niekorzystny???? :ico_noniewiem:
MOJE NAJWIĘKSZE SKARBY:

Obrazek
Obrazek

Obrazek
Awatar użytkownika
Blanka26

Postautor: zborra » 03 maja 2009, 21:04

Hania go jeszcze nie widziała :-D bo to prezent urodzinowy :ico_oczko:
zobaczymy...
no nie wiem, generalnie widziałam już kilkoro dzieci i bardzo fajnie na tych rowerkach śmigały...
a wiesz, te trójkołowce niby coś tam niekorzystnie wpływają na rozwój motoryki...ponieważ rozmieszczenie pedałów jakoś wpływa na stymulację układu mięśniowego :ico_noniewiem:
sama się tym nie zajmuję, nie znam, więc nie wiem...
podałam tylko alternatywne rozwiązanie
a jaka Oleńka już duża! :ico_brawa_01:
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Awatar użytkownika
zborra
Cyber rusałka
Cyber rusałka

Postautor: Natashka » 04 maja 2009, 10:49

Oskar ma taki trojkolowy rowerek z pedalami przy przendich kolach i juz w zeszlym roku zanim skonczyl 2 lata na nim smigal, nie chcial od pocztku abym go pachala, pedlauje jak szalony , widocznie pasje do rowerow ma po rodzicach

ale rowerek juz zmaltretowany strasznie i przymierxzalismy go do 16 calowego ale za krotkie ma nozk iaby pedalowac, czasem mu sie udawalo sie z amaly jednak jest, chyba jednak kupimy mu 12 calowy, ostatnio widzialam chlopca takiego duzego juz siodelko wysoko podniesione a kolka 12 calowe i bylo ok, tak wiec mysle ze na 2 lata by byl a potem juz pewnie nauczy sie jezdzi bez dodatkowych kolek, skoro teraz tak uwielbia jezdzic :ico_haha_01:
Obrazek
Obrazek
Awatar użytkownika
Natashka
Miss zgubnych kilogramków

Następna

Wróć do Zakupy, czyli buble i cacuszka