Witryna korzysta z plików cookie. Korzystając z serwisu zgadzasz się na ich przyjmowanie. Więcej.
ok

Polecane

Fast foody są szkodliwe dla mózgu! Dzieci, które je jedzą mają gorsze wyniki w nauce!

Fast foody są szkodliwe dla mózgu! Dzieci, które je jedzą mają gorsze wyniki w nauce!

Słodkie ubranka dla Twojej pociechy

Słodkie ubranka dla Twojej pociechy

9-letnia modelka pozuje jak seksowna kobieta – zobacz zdjęcia!

9-letnia modelka pozuje jak seksowna kobieta – zobacz zdjęcia!

Nie możesz schudnąć po urodzeniu dziecka? To zupełnie tak jak 75% kobiet!

Nie możesz schudnąć po urodzeniu dziecka? To zupełnie tak jak 75% kobiet!

Kolorowe stylizacje dla Twojego dziecka

Kolorowe stylizacje dla Twojego dziecka

Piękne w ciąży – zobacz jak wyglądają gwiazdy w stanie błogosławionym!

Piękne w ciąży – zobacz jak wyglądają gwiazdy w stanie błogosławionym!

Kobiece ciało po ciąży – 10 dziwnych rzeczy, które mogą sie zdarzyć po urodzeniu dziecka

Kobiece ciało po ciąży – 10 dziwnych rzeczy, które mogą sie zdarzyć po urodzeniu dziecka

Młoda dama i dżentelmen na Wigilijnej kolacji! Jak ubrać swoją pociechę?

Młoda dama i dżentelmen na Wigilijnej kolacji! Jak ubrać swoją pociechę?

Zostań mamą NAobcasach – załóż swojego bloga i wygrywaj nagrody!

Zostań mamą NAobcasach – załóż swojego bloga i wygrywaj nagrody!

Proste sposoby jak być wzorem dla swojego dziecka

Proste sposoby jak być wzorem dla swojego dziecka

Zimowy niezbędnik: Przygotuj swoje dziecko na mrozy

Zimowy niezbędnik: Przygotuj swoje dziecko na mrozy

6 zdań, których nigdy nie powinnaś mówić do swojego dziecka

6 zdań, których nigdy nie powinnaś mówić do swojego dziecka

USG w czasie ciąży – zobacz niesamowite zdjęcia!

USG w czasie ciąży – zobacz niesamowite zdjęcia!

10 osób, które doprowadzają do szału świeżo upieczonych rodziców

10 osób, które doprowadzają do szału świeżo upieczonych rodziców

Jak nakłonić niejadka do jedzenia?

Jak nakłonić niejadka do jedzenia?

9 zdjęć dzieci niesamowicie podobnych do znanych osób – przypadek?

9 zdjęć dzieci niesamowicie podobnych do znanych osób – przypadek?

Nastoletnie Matki

Mamusiu, Tatusiu to forum tylko dla Was! Radości, smutki, troski dnia codziennego, bycia dorosłym...i bycia rodzicem ;)

Moderatorzy: karolciuniuskaa, Administrator

Postautor: Małgorzatka » 25 lut 2011, 09:31

lawinia pisze:Ja wytrzymałam i to aż do 21 lat:

Wyobraź sobie, że ja do 20lilo, też i na dodatek wytrzymałam aż do nocy poślubnej :-D

lilo Dokładnie o taki kontekst chodziło tyle, że nie o ogólnie pojętą wiarę, bo każdy zazwyczaj w coś wierzy i nie wg tej pani nie powinien łączyć z tego z wych. s.
Małgorzatka
Cyber rusałka
Cyber rusałka

Postautor: izuś_85 » 25 lut 2011, 10:52

dziewczyny chciałabym wtrącić swoje 5 groszy

nie ma sie co licytowac kto dłuzej wytrzymał w cnocie :ico_noniewiem: bo to nie czyni nas lepszymi, ja straciłam mając niecałe 17 lat i nie czuje sie gorsza z tego powodu od tych które nosiły wianuszek do 20 :ico_puknij: ważne zeby każda młoda dziewczyna miała tę właśnie "czerwoną lampkę" i podjeła tę decyzję świadomie i z pełną odpowiedzialnościa

jednak temat dotyczy nastoletnich matek co dla mnie jest jakimś dziwactwem...
tzn w moim świecie wartości nastoletnia dziewczyna powinna się kształcić, korzystać z życia, bawić sie i cieszyć młodością
jest na utrzymaniu rodziców (czy tam kogoś innego) więc powinna z tego skorzystac ni nie mysleć o rodzeniu dzieci które będą utrzymywac jej rodzice i pilnowac ich jak ona bedzie zdawać mature eksternistycznie
dziewczyny w jej wieku na stódniówke a ona z cycem przy dziecku :/

i nie zrozumcie mnie źle nie chodzi mi o to ze taka małolata traci coś omijajac imprezy :ico_nienie:
często traci młodość, szanse na super wykształcenie, zyskanie doświadczenia, znalezienie odpowiedniego partnera na całe życie :ico_noniewiem:

w moim przypadku było tak ze razem z moim obecnym mężem przechodziliśmy rózne etapy w naszym życiu
razem uczylismy sie do matury, razem chodziliśmy na studniówki, jeździliśmy na wakacje, spędzaliśmy razem czas w pracy, razem wspieraliśmy sie po stracie rodziców
poprostu razem nabieraliśmy życiowej mądrosci, dorastaliśmy do małzeństwa, do rodzicielstwa... razem urządzaliśmy mieszkanko, tworzyliśmy DOM
podjeliśmy decyzje o dziecku świadomie, znając się jak łyse konie i wiedzac na co sie piszemy

to nie wpadka wepchneła nas w te obowiązki w wieku nastu lat :ico_nienie:
nie zostaliśmy wrzuceni na siłę na głęboka wodę w rolę rodziców nie mając nic (w sensie nie tylko materialnym a raczej chodzi mi tu o znajomość siebie itp)

swoim zyciem kieruje sie podejmowaniem odpowiednich decyzji
i tylko od nas zalezy jak to zycie przezyjemy
a to jest sie w stanie zrozumieć dopiero mając grubo ponad 18 lat :ico_oczko:
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Awatar użytkownika
izuś_85
Cyber rusałka
Cyber rusałka

Postautor: elibell » 25 lut 2011, 10:57

izuś_85 pisze:nie ma sie co licytowac kto dłuzej wytrzymał w cnocie bo to nie czyni nas lepszymi, ja straciłam mając niecałe 17 lat i nie czuje sie gorsza z tego powodu od tych które nosiły wianuszek do 20

z tym się zgadzam, :ico_brawa_01: licytacja dziewictwa jest nie stosowna, bo także nie czuję się gorsza od tych co po 20 spróbowały miłości.
elibell
4000 - letni staruszek

Postautor: Małgorzatka » 25 lut 2011, 11:11

izuś_85 pisze:nie ma sie co licytowac kto dłuzej wytrzymał w cnocie :ico_noniewiem:

:ico_haha_01: My się przecież nie licytujemy :ico_haha_01: Przynajmniej ja :-D Jak któraś poczuła się urażona to wybaczcie, nie miałam takiego zamiaru :ico_sorki:

[ Dodano: 2011-02-25, 10:14 ]
izuś_85 pisze:w moim przypadku było tak ze razem z moim obecnym mężem przechodziliśmy rózne etapy w naszym życiu
razem uczylismy sie do matury, razem chodziliśmy na studniówki, jeździliśmy na wakacje, spędzaliśmy razem czas w pracy, razem wspieraliśmy sie po stracie rodziców
poprostu razem nabieraliśmy życiowej mądrosci, dorastaliśmy do małzeństwa, do rodzicielstwa... razem urządzaliśmy mieszkanko, tworzyliśmy DOM
podjeliśmy decyzje o dziecku świadomie, znając się jak łyse konie i wiedzac na co sie piszemy

:ico_brawa_01: :ico_brawa_01: :ico_brawa_01: Mądre słowa
Małgorzatka
Cyber rusałka
Cyber rusałka

Postautor: moni26 » 25 lut 2011, 19:00

izuś_85 pisze:w moim przypadku było tak ze razem z moim obecnym mężem przechodziliśmy rózne etapy w naszym życiu

:ico_brawa_01:

to podobnie jak my
moni26
Moderator
Moderator

Postautor: Małgorzatka » 25 lut 2011, 22:55

I my :-D
Małgorzatka
Cyber rusałka
Cyber rusałka

Postautor: aneta11 » 02 mar 2011, 00:32

Ja będę 20 letnią mamą i czuję się znakomicie z tym :) Mam męża na którym mogę zawsze polegać,który o mnie dba i wiem że będę z Nim szczęśliwa. Wcale się nie przejmuje tym że mam tyle lat i zostanę mamą wręcz przeciwnie cieszę się jak cholera! :ico_haha_01:

Każdy patrzy na to że taka młoda dziewczyna a już w ciąży,że jeszcze głupiutka głowa itp... No nie powiem nie każda jest taka sama ale ja wiem że będę się starać jak najlepiej aby mojemu dziecku niczego nie brakowało i abym była dobrą żoną :)
Maja i Kasia
Obrazek
url=http://pierwszezabki.pl] Obrazek [/url]
Obrazek

Obrazek
Obrazek
Awatar użytkownika
aneta11
Korona za gadulstwo;-)
Korona za gadulstwo;-)

Postautor: elibell » 02 mar 2011, 00:46

aneta11, :ico_brawa_01: i tak trzymaj:) Powodzenia Ci zycze !!!!
elibell
4000 - letni staruszek

Postautor: JoannaS » 03 mar 2011, 00:06

Gabi pisze:aneta11, dwadzieścia lat to już nie nastolatka

to samo chciałam napisać. ;-)

20 lat to odpowiedni wiek zeby zaczac myslec powaznie o dzieciach :-)
JoannaS
Moderator
Moderator

Postautor: wisnia3006 » 03 mar 2011, 00:09

ja mialam 22 jak zostałam mama i bardzo sie ciesze ale mysle ze nie ktore dziewczyny w tym wieku sa niedojrzale chodz 30 tez sie takie trafiaja
Obrazek
Obrazek
Obrazek
wisnia3006
Cyber rusałka
Cyber rusałka

PoprzedniaNastępna

Wróć do Kącik dla rodziców