Polecane

Trochę informacji o implancie zęba

Trochę informacji o implancie zęba

Emigracja służy związkom! Czy Ty też planujesz wyjechać?

Emigracja służy związkom! Czy Ty też planujesz wyjechać?

Bezdech senny przyczyną nagłej śmierci!

Bezdech senny przyczyną nagłej śmierci!

Jakiego dnia tygodnia i w jakich miesiącach tyjemy NAJWIĘCEJ? Zobacz wyniki badań!

Jakiego dnia tygodnia i w jakich miesiącach tyjemy NAJWIĘCEJ? Zobacz wyniki badań!

Jak dbać o siebie jesienią – siła z suplementów

Jak dbać o siebie jesienią – siła z suplementów

Newsletter zdrowotny odchudza!

Newsletter zdrowotny odchudza!

Gdzie żyją najgrubsi ludzie? Szokujące wyniki badań

Gdzie żyją najgrubsi ludzie? Szokujące wyniki badań

Chroń siebie i dziecko przed promieniowaniem

Chroń siebie i dziecko przed promieniowaniem

Z ręką na sercu jesteś bardziej wiarygodny!

Z ręką na sercu jesteś bardziej wiarygodny!

Naturaginum i Urofuraginum na jesienne problemy z pęcherzem

Naturaginum i Urofuraginum na jesienne problemy z pęcherzem

Co to naprawdę znaczy „zdrowa dieta małego dziecka”?

Co to naprawdę znaczy „zdrowa dieta małego dziecka”?

Kto jest agresywny za kółkiem? Kobiety!

Kto jest agresywny za kółkiem? Kobiety!

Diosmmax – zdrowe żyły

Diosmmax – zdrowe żyły

Laktator przyjacielem mamy i taty

Laktator przyjacielem mamy i taty

Wizerunek kobiet w polskiej polityce

Wizerunek kobiet w polskiej polityce

Ginekologia estetyczna – co możesz zmienić w „TYM” miejscu!

Ginekologia estetyczna – co możesz zmienić w „TYM” miejscu!

niski poziom hemoglobiny

Skoro tu zaglądasz to znaczy, żeś chory. Zaraz Ci pomogą forumowe znachory:-))

Moderator: Administrator

niski poziom hemoglobiny

Postautor: margolcia » 03 paź 2008, 15:44

mam bardzo niski poziom hemoglobiny mianowicie 10,9 (bylam dzis zeby oddac krew i gdy mie zmiezono wlasnie tyle wskazalo ) czy to mozliwe ze mam anemie z tego powodu
co robic??
ObrazekObrazek
Obrazek Obrazek
margolcia
Cyber rusałka
Cyber rusałka

Postautor: justyna25 » 06 paź 2008, 10:17

malutkaniunia88, anemia objawia się właśnie niskim poziomem hemoglobiny.
Musisz iść do lekarza z tym wynikiem.Lekarz musi znaleźć przyczynę niskiej hemoglobiny bo tak sama z siebie to ona nigdy nie spada.
Może to być powód np. złej diety lub czegoś poważnego ( oby nie odpukać :ico_sorki: :ico_sorki: :ico_sorki: :ico_sorki: )
No i przede wszystkim lekarz powinien zapisać Ci tabletki doustne zawierające żelazo.W aptece jest teraz dużo róznych tabletek (np.hemofer ,ascofer )
Pozdrawiam i życzę Ci zdrówka.
Wiary na każde dzisiaj,
Nadziei na każde jutro,
Miłości na zawsze

Obrazek
Awatar użytkownika
justyna25
4000 - letni staruszek

Postautor: ulkawu » 06 paź 2008, 18:37

tylko przed zapisaniem tabletek właśnie warto znaleźć przyczynę niskiej hemoglobiny bo czasami anemia nie wynika tylko z niedoboru żelaza ale też wit B12, kwasu foliowego itp
na szczycie drzewa
Awatar użytkownika
ulkawu
Niemowlak forumowy
Niemowlak forumowy

Postautor: justyna25 » 06 paź 2008, 21:57

tylko przed zapisaniem tabletek właśnie warto znaleźć przyczynę niskiej hemoglobiny bo czasami anemia nie wynika tylko z niedoboru żelaza ale też wit B12, kwasu foliowego itp

wlaśnie dlatego konieczna jest wizyta u lekarza i zrobienie także innych dodatkowych badań
Wiary na każde dzisiaj,
Nadziei na każde jutro,
Miłości na zawsze

Obrazek
Awatar użytkownika
justyna25
4000 - letni staruszek

Postautor: margolcia » 10 paź 2008, 17:04

zrobiłam i dziś odebrałam wyniki
poziom hemoglobiny 10.4
a żelazo 52 norma była (60-180)
jestem dlaeko poniżej poziomu :ico_olaboga:
ObrazekObrazek
Obrazek Obrazek
margolcia
Cyber rusałka
Cyber rusałka

Postautor: justyna25 » 11 paź 2008, 11:08

malutkaniunia88, a byłas już u lekarza???
Jak nie to idź ,skoro masz równiez niskie żelazo to na pewno zleci ci tabletki zawierające żelazo.
Ta niska hemoglobina może być spowodowana niedoborem żelaza właśnie.

Anemia z niedoboru żelaza

Najważniejszą i najczęściej występującą grupą niedokrwistości są anemie z niedoboru żelaza. Stanowią prawie 80% wszystkich niedokrwistości i dotyczą głównie kobiet.

Przyczyną jest najczęściej utrata krwi (i związanego z nim żelaza) w wyniku przewlekłych krwawień z dróg rodnych (krwawienia miesiączkowe), z przewodu pokarmowego (spowodowane głównie chorobą wrzodową), z dróg moczowych i innych narządów.

Rzadziej zdarza się, że nie dostarczamy organizmowi żelaza w odpowiedniej ilości (np. w przypadku ścisłej diety wegetariańskiej) albo że zapotrzebowanie na ten makroelement wzrasta (w ciąży, podczas karmienia).

Niedobór żelaza (związanego z utraconymi erytrocytami) jest przyczyną niedokrwistości niedoborowej, która jest jednocześnie mikrocytarna (krwinki są małe) i niedobarwliwa.

Objawy niedokrwistości możemy uszeregować w dwóch grupach. W pierwszej znajdą się objawy wspólne dla wielu anemii, takie jak bladość skóry i błon śluzowych, uczucie osłabienia, duszność po wysiłku, bóle głowy czy szmer skurczowy wysłuchiwany przez lekarza nad sercem.

Drugą grupę stanowią symptomy charakterystyczne dla poszczególnych niedokrwistości. W przypadku anemii z niedoboru żelaza jest to na przykład łamliwość włosów i paznokci, zmiany na błonie śluzowej języka, gardła i przełyku będące przyczyną bólu i uczucia pieczenia przy przełykaniu oraz zajady w kącikach ust.

Badanie laboratoryjne krwi ujawnia zmniejszenie stężenia hemoglobiny (jest to wspólne dla wszystkich niedokrwistości), liczby erytrocytów i hematokrytu. Krwinki są mniejsze niż zwykle i niedobrawione. Stężenie żelaza w surowicy jest oczywiście zmniejszone.

Te objawy i badania wystarczają do postawienia rozpoznania niedokrwistości z niedoboru żelaza. Ważne jest także poszukiwanie przyczyn tego stanu: u kobiet trzeba wykonać badanie ginekologiczne, u wszystkich zbadać kał na tzw. krew utajoną (znacznik krwawienia z przewodu pokarmowego).

Jeśli odkryto te przyczyny, to należy je oczywiście zwalczać. Samą niedokrwistość leczy się podając preparaty żelaza, najlepiej doustnie, po jedzeniu. Takie uzupełnianie zapasów żelaza należy stosować co najmniej 3 miesiące. Wskaźnikiem prawidłowo prowadzonej terapii jest wzrost stężenia hemoglobiny i zawartości "młodych" krwinek czerwonych - retikulocytów. Jeśli stwierdza się upośledzenie wchłaniania lub choroby zapalne żołądka i jelit, to żelazo należy podawać w postaci zastrzyków dożylnych (zastrzyki domięśniowe są bardzo bolesne). Niestety, należy się wówczas liczyć z odczynami alergicznymi i innymi oznakami złej tolerancji tego leku.
Wiary na każde dzisiaj,
Nadziei na każde jutro,
Miłości na zawsze

Obrazek
Awatar użytkownika
justyna25
4000 - letni staruszek

Postautor: margolcia » 17 paź 2008, 10:55

była byłam dostałam właśnie zelazo nazwy akurat nie pamiętm i usg jamy brzusznej było robione i wszystko ok lekarz powiedziła ze to prawdopodobnie od miesiaczek ze moze sa zbyt obfite albo ze cos takiego i mam brac zelazo pzrez miesiac pozniej zglosic sie po recepte i skierowanie na morfologie zeby sprawdzic czy zelazo pomaga w podniesieniu poziomu hemoglobiny akurat w moim wypadku
ObrazekObrazek
Obrazek Obrazek
margolcia
Cyber rusałka
Cyber rusałka

Postautor: jenny1983 » 17 paź 2008, 14:36

ja właśnie w pn idę na morfologię aby sprawdzić żelazo, po miesięcznej kuracji żelazem.

[ Dodano: 2008-10-21, 23:13 ]
malutkaniunia88 ja odebrałam właśnie wyniki krwi i biorąc tylko żelazo i hemoglobina podskoczyła:)
Obrazek

Obrazek
Awatar użytkownika
jenny1983
Trzy tysiące lat minęło...

Postautor: margolcia » 22 paź 2008, 16:56

jenny1983, to super zobaczy my jak bedzie zemna
ObrazekObrazek
Obrazek Obrazek
margolcia
Cyber rusałka
Cyber rusałka

Postautor: jenny1983 » 07 lis 2008, 12:16

malutkaniunia88 jak tam hemoblobinka, miałaś już badanie krwi?
ale staranek nie przerwaliście?

mierzysz może temperaturę? czy tylko siebie obserwujesz , ja myślę o testach owulacyjnych , jak w końcu będę miała zielone światło na staranka, bo narazie idzie 3 cykl a ja nie mogę,muszę się wyleczyć z bakterii.
Obrazek

Obrazek
Awatar użytkownika
jenny1983
Trzy tysiące lat minęło...

Wróć do Ogólnie o zdrowiu