Plamienie po odstawieniu tabletek antykoncepcyjnych!!!!

Skoro tu zaglądasz to znaczy, żeś chory. Zaraz Ci pomogą forumowe znachory:-))

Moderatorzy: Gabi, magda75, Admini

Plamienie po odstawieniu tabletek antykoncepcyjnych!!!!

Postautor: aga216 » 20 lut 2010, 11:57

Dziewczyny proszę o pomoc,bo znowu sie bardzo martwię,brałam przez dwa miesiące tabletki antykoncepcyjne Gravistat,na wchłonięcie sie torbiela,przy drugim opakowaniu byłam na usg i torbiela juz nie było,skonczyłam opakowanie 2 lutego,5 dostałam miesiączke która trwała 5 dni,dzis liczac od pierwszego dnia tej miesiączki jest 16 dzien,a mnie boli lekko podbrzusze,i lekko krwawie???jejku dziewczyny co to może byc,bardzo sie boje,czy to przez tabsy czy przez co???czy możliwe że torbirl sie odnowił,a może miesiaczka sie rozkręca,pomóżcie :ico_placzek: :ico_placzek: :ico_placzek:
ObrazekObrazek
Obrazek
Małżeństwem od 26.10.2002R
Awatar użytkownika
aga216
Cyber rusałka
Cyber rusałka
 
Posty: 5377
Rejestracja: 07 mar 2007, 18:39
Lokalizacja: Racibórz

Postautor: mal » 20 lut 2010, 14:34

Aguś jak dla mnie te "plamienia" jest to skutkiem wlasnie brania anty ,poszperalam w necie i

Działania niepożądane W trakcie pierwszych 2-5 cykli stosowania preparatu mogą wystąpić plamienia/krwawienia w środku cyklu, najczęściej o charakterze przejściowym. Jako objawy niepożądanego działania preparatu obserwowano: nudności i wymioty oraz zaburzenia jelitowe; zmiany w obrębie gruczołów piersiowych, zmiany masy ciała, zmiany libido, zaburzenia metaboliczne, zmiany skórne, depresję, napady migreny, nadciśnienie, ból oczu przy stosowaniu szkieł kontaktowych. Skutkiem stosowania doustnych środków antykoncepcyjnych mogą być zmiany zatorowo-zakrzepowe, zwłaszcza u kobiet po 30 r.ż. oraz u palących papierosy. Sporadycznie występowały nowotwory hormonozależne, schorzenia wątroby, SLE, pląsawica. Istnieje możliwość wystąpienia nadwrażliwości na promieniowanie słoneczne (u osób predysponowanych mogą się pojawić brązowe plamy na twarzy).

byc moze jest to przejsciowe krwawienie ale i tak skonsultowalabym to z lekarzem,albo zostawi ten lek albo da inny,albo kaze poczekac jeszcze jakis czas i powinnas brac ten lek ,ale to on musi postanowic .....wogole powinien cie uprzedzic ze takie rzeczy moga byc :ico_sorki:

takze nie denerwuj sie na zapas :ico_sorki:
Awatar użytkownika
mal
Admin junior
Admin junior
 
Posty: 17836
Rejestracja: 06 mar 2007, 13:33

Postautor: aga216 » 20 lut 2010, 14:47

mal, dziekuje za tak szybką odpowiedz,tylko że ja juz tych tabletek nie biore i to jest 1 cykl po ich zaprzestaniu brania,miesiączka z odstawienia była 5 lutego trwała 5 dni,no i od wczoraj to krwawienia,sama już nie wiem co mam myślec ,ale znowu sie denerwuje,jak powiem mojemu to znowu nie bedzie ze mną gadał bo tez sie bedzie denerwował ,boże już sama nie wiem,zaraz po tej @ brałam podwójną dawke antybiotyku może i to coś tutaj zaszkodziło,dokładnie mc temu byłam na usg dopochwowym i torbielka nie było,cytologia ok,macica było ok i jajniki tez wiec co sie dzieje :ico_placzek: :ico_placzek: :ico_placzek:
ObrazekObrazek
Obrazek
Małżeństwem od 26.10.2002R
Awatar użytkownika
aga216
Cyber rusałka
Cyber rusałka
 
Posty: 5377
Rejestracja: 07 mar 2007, 18:39
Lokalizacja: Racibórz

Postautor: mal » 20 lut 2010, 14:58

aga216, nie denerwuj sie tak :ico_sorki: skoro torbiel sie wchonela i usg nic nie wykazalo tzn ze jest oki ...kiedys mialam tez to co ty po tabletkach anty i lekarz mowil ze to jest normalne ze niektore kobiety tak reaguja po odstawieniu anty a wszystko wrocilo do normy juz z nastepnym cyklem
Awatar użytkownika
mal
Admin junior
Admin junior
 
Posty: 17836
Rejestracja: 06 mar 2007, 13:33

Postautor: aga216 » 20 lut 2010, 15:07

mal, dzięki kochana,pocieszyłas mnie troche,zobacze co dalej z tego wyniknie,gdzies znalazłam że mogą sie takie krwawienia miedymiesiączkowe zdarzyc,ale itak sie człowiek boi,mam nadzieje że to krwawienie przejdzie i tak jak mówisz po pierwszym cyklu sie unormuje,w razie czego zadzwonie do swojego ginka,jak nie bedzie przechodzic :ico_sorki: :ico_sorki:
ObrazekObrazek
Obrazek
Małżeństwem od 26.10.2002R
Awatar użytkownika
aga216
Cyber rusałka
Cyber rusałka
 
Posty: 5377
Rejestracja: 07 mar 2007, 18:39
Lokalizacja: Racibórz

Postautor: mal » 20 lut 2010, 15:21

aga216,zawsze warto u niego zasiegnac opinii :ico_oczko: kiedys bralam mastodynon i dobrze sie czulam a bralam castangus i objawy jakby sie spotegowaly....takze co lek to inaczej na kazdego moze dzialac ,takze jak pojdziesz do gina powiedz mu o tym ,mysle ze powinien dac cos innego :ico_oczko:
Awatar użytkownika
mal
Admin junior
Admin junior
 
Posty: 17836
Rejestracja: 06 mar 2007, 13:33

Postautor: aga216 » 20 lut 2010, 15:29

mal, no zobacze,wygląda to raczej tak jakby miesiaczka miała sie rozpoczac,bo plamienie to to już nie jest,zadzwonie do niego w poniedziałek i zobacze co powie :ico_olaboga:
ObrazekObrazek
Obrazek
Małżeństwem od 26.10.2002R
Awatar użytkownika
aga216
Cyber rusałka
Cyber rusałka
 
Posty: 5377
Rejestracja: 07 mar 2007, 18:39
Lokalizacja: Racibórz

Postautor: ramonka » 21 lut 2010, 00:16

aga216, nie przejmuj sie kochana to na pewno skutek odstawienia tabletek :ico_sorki: ja po odstawieniu nie mogłam dlugo dojsc od ładu :ico_sorki: cykle sie wydluzaly @ byly albo nie było... organizm musi teraz sie przestawic i zobaczysz niedługo wszystko sie unormuje :ico_sorki:
Obrazek
Awatar użytkownika
ramonka
Moderator
Moderator
 
Posty: 18625
Rejestracja: 08 sie 2008, 18:20

Postautor: aga216 » 21 lut 2010, 13:58

ramonka, dzieki za odpowiedz,wiem ze przeważnie jest problem że miesiączka sie opóznia,albo jej niema,no ale u mnie na odwrót,dzis juz lekko krwawie(plamie),dlatego sie martwie :ico_olaboga: :ico_olaboga: :ico_olaboga: nie wiem zobacze co bedzie dalej :ico_oczko:
ObrazekObrazek
Obrazek
Małżeństwem od 26.10.2002R
Awatar użytkownika
aga216
Cyber rusałka
Cyber rusałka
 
Posty: 5377
Rejestracja: 07 mar 2007, 18:39
Lokalizacja: Racibórz

Postautor: ramonka » 21 lut 2010, 16:43

aga216 pisze:wiem ze przeważnie jest problem że miesiączka sie opóznia,albo jej niema,no ale u mnie na odwrót,dzis juz lekko krwawie(plamie),dlatego sie martwie
masz racje przewaznie tak jest, ale jak to z roznymi 'przypadlosciami' bywa kazdy reaguje inaczej. Zawsze mozesz zadzwonic albo pojdc do lekarza. To na pewno Cie uspokoi :ico_sorki:
Obrazek
Awatar użytkownika
ramonka
Moderator
Moderator
 
Posty: 18625
Rejestracja: 08 sie 2008, 18:20

Postautor: mal » 21 lut 2010, 17:37

aga216, jest nawet bardzo mozliwe ze miesiaczka moze byc w terminie a to krwawienie bylo po prostu miedzy po anty
Awatar użytkownika
mal
Admin junior
Admin junior
 
Posty: 17836
Rejestracja: 06 mar 2007, 13:33

Postautor: aga216 » 22 lut 2010, 12:15

Wiecie co dziewczyny, postanowiałam poczekac do konca cyklu i zobaczyc co będzie,wczoraj było tylko lekkie plamienie a dzis chyba taka koncówka tego plamienia,wiec czekam :ico_oczko:
ObrazekObrazek
Obrazek
Małżeństwem od 26.10.2002R
Awatar użytkownika
aga216
Cyber rusałka
Cyber rusałka
 
Posty: 5377
Rejestracja: 07 mar 2007, 18:39
Lokalizacja: Racibórz

Postautor: Żaba » 22 lut 2010, 12:45

aga216, antybiotyk mógł spowodować dodatkowe plamienia, tym bardziej, że brałaś podwójną dawkę. No i przy tabletkach anty też coś takiego się może przytrafić. Głowa do góry - myślę, że będzie ok.
Obrazek
ObrazekObrazek
Żaba
JEEEST! Przekroczyłem 1000 postów!
JEEEST! Przekroczyłem 1000 postów!
 
Posty: 1002
Rejestracja: 06 lip 2007, 22:19

Postautor: aga216 » 22 lut 2010, 13:24

Żaba, jak bym brała tabletki anty to mogłyby,ale to jest 1 cykl bez tabletek,wiec już sama nie wiem,kurcze denerwuje sie,nasiliło sie to po stosunku,ale wczesniej gdy sie kochaliśmy nic takiego sie nie zdarzyło :ico_olaboga: :ico_olaboga: :ico_olaboga: wiec nie wiem czy to łączyc :ico_olaboga:
ObrazekObrazek
Obrazek
Małżeństwem od 26.10.2002R
Awatar użytkownika
aga216
Cyber rusałka
Cyber rusałka
 
Posty: 5377
Rejestracja: 07 mar 2007, 18:39
Lokalizacja: Racibórz

Postautor: lidziasc » 22 lut 2010, 22:26

Aguś wiesz jak do nas do przychodni przychodzily babeczki ze krwawią przy braniu tabletek to lekarka zawsze mowila ze to trzeba sprawdzic koniecznie.I kazała przyjmowac nawet dodatkowe osoby.
Ale ty juz odstawilas te tabletki--wiec mysle ze sa to zmiany hormonalne..
W koncu strasznie duzo sie dzialo w twoim organizmie w ostatnim czasie...
wiesz jak twoj ginek jest jutro w pracy to przedzwon do niego tak na wszelki wypadek i zapytaj.
lidziasc
Moderator
Moderator
 
Posty: 23078
Rejestracja: 09 mar 2007, 23:02

Postautor: aga216 » 23 lut 2010, 13:56

lidziasc, postanowiałm poczekac i zobaczyc co bedzie do konca cyklu :ico_oczko: i juz wyluzowałam,czym wiecej człowiek sie przejmuje tym jest gorzej :ico_oczko:
ObrazekObrazek
Obrazek
Małżeństwem od 26.10.2002R
Awatar użytkownika
aga216
Cyber rusałka
Cyber rusałka
 
Posty: 5377
Rejestracja: 07 mar 2007, 18:39
Lokalizacja: Racibórz


Wróć do Ogólnie o zdrowiu

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości