Uk,Anglia

Czyli Polacy na obczyźnie ;)

Moderatorzy: JoannaS, Karolina2411, Admini

Postautor: lucy23 » 05 maja 2007, 00:02

jasnie pani bede trzymac kciuki...ale ja i tak wiem,ze Lucja to silna kobieta i nie bedzie sie w samolocie na swiat pchala,ona musi miec specjalne warunki ....a co ... :-D ja juz pojezdzilam,tylko pol godzinki,bo jakas uszczelka zepsuta,ale bylo ok...nic nie spartolilam tym razem :-D wpolsce to juz gdzies slyszalam,ze trzeba placic za znieczulenie :ico_puknij: ja napewno na gaz sie zdecyduje,a co do epiduralu to nie wiem :ico_noniewiem:
ObrazekObrazek
Obrazek
lucy23
Trzy tysiące lat minęło...

Postautor: madziorka hihi » 05 maja 2007, 00:08

lucy to ty rajdowcie numer 1 jestes!!!!! pewnie inni jak cie widza to po krawenzikach uciekaja... szalona ciezarowka za kierownica hihi
brawo jeszcze raz za wytrwalosc...!!!!

jasnie pani pierwsze slysze zeby w polsce znieczulenia nie dawali... oczywiscie ze jest tyle ze odplatne i to chyba niemalo...

martuchafrost,,, kobitko ty nie powinnas tyle dzwigac!!!! oszczedzaj sie.... i wysypiaj!!!!!!

ja dzis grzecznie jak obiecalam .. polozylam sie i prawie 2 godzinki pospalam hihi potem pojechalismy do ikei... komoda z przewijakiem zakupiona... :ico_brawa_01: :ico_brawa_01: dobrze ze nie planowalismy dzis zakupic lozeczka bo akurat tego naszego nie bylo na stanie... masakra ile ciezarowek tam widzialam.. niemal co druga z brzuszkiem.. jutro maja dowiezc te lozeczka (sztuk 7) wiec jak sie rzuca to tylko sczzebelki bede fruwac po sklepie.. hihi my na razie poczekamy hihi

ide zaraz sie polozyc, bo znow poczuje plecy.... hihi
pozdrowionka i slodkich snow papa

[ Dodano: 2007-05-05, 00:22 ]
jasnie pani kciuki trzymamy!!! bedzie ok hihi
Obrazek
Obrazek
Awatar użytkownika
madziorka hihi
Cyber rusałka
Cyber rusałka

Postautor: lucy23 » 05 maja 2007, 00:35

madziorka hihi pisze:. niemal co druga z brzuszkiem.. jutro maja dowiezc te lozeczka (sztuk 7) wiec jak sie rzuca to tylko sczzebelki bede fruwac po sklepie.
madziorka ty to udana jestes :ico_smiechbig: :ico_smiechbig: :ico_smiechbig: :ico_smiechbig: :ico_smiechbig:

[ Dodano: 2007-05-05, 00:36 ]
lucy to ty rajdowcie numer 1 jestes!!!!! pewnie inni jak cie widza to po krawenzikach uciekaja...
jakies 2 tyg temu jak mnie jeden rowerzysta zobaczyl,to zjechal na chodnik...az sie T smial :-D :-D :-D
ObrazekObrazek
Obrazek
lucy23

Postautor: julie_377 » 05 maja 2007, 10:45

witam!
ja juz po wojazach bylo super procz tego ze sie w urzedach polskich nastalam jak glupia ale wszystko zalatwione uffffffffffff :) natus zachwycony przez dwa tygodnie wyrosl mi z ubranek hihihihi i zeby dorosly :) i natus zaczal raczkowac coprawda do tylu hihihihi ale sie przemieszcza zdjecie tez wkleje na dowod :-D mielismy tez spotkanie na lotnisku z jedna tiktakowiczanka hihihihi Jasnie Pani konkurencja dla lucji rosnie ;) ja obcielam wlosy na krotko - maz o dziwo zachwycony :ico_haha_02:
nie mam na razie czasu wkleic zdjec ani przeczytac co slychac ale wiem ze kasik ma coreczke - gdzie moge zobaczyc zdjecia :ico_sorki: i czy wogole kasik juz sie pojawila ???
kasiu kochana stokrotne gratulacje :-D
fajnie bylo ale swoja droga dobrze byc w domku :-D
julie_377
Umiem skakać na skakance po całym forum

Postautor: lucy23 » 05 maja 2007, 10:52

julie zobacz tutaj,kilka stronek wczesniej....sa fotki Victorii...jest sliczna :-D super,ze sie wyjazd udal...pochwal sie nowa fryzurka i Nathankiem :-D

[ Dodano: 2007-05-05, 11:03 ]
jullie chcialabym leciec do polski pod koniec sierpnia,maly bedzie mial ok 2 miesiecy i tak sie zastanawiam ,jak takie male dzieci podrozuja? w fotelikach? nie mam pojecia :ico_noniewiem:
ObrazekObrazek
Obrazek
lucy23

Postautor: kaasiaa79 » 05 maja 2007, 13:44

witam mamuśki :ico_oczko:
dzrzwi zamówione, jeszcze przed chwilą dzwoniłam do sklepu sprawdzić, czy rzeczywiście dobre zamówił.
Jasnie Pani :), no 3 lata to nawet ja be figli nie wytrzymam, ale ze dwa tygodnie to bankowo nie ujrzy mojej pipki :-D oczywiście trzymam kciukasy, za ciebie i za twoj brzucholek-zeby doleciał w całości :ico_oczko: odezwij sie jak bedziesz w pl!
julie_377, no nareszcie! myślałam, ze ty z Nathankiem już sie na wątku o przedszkolakach pojawiasz znając mozliwości rozwojowe twego synka :ico_oczko: lenka tez raczkowała do tyłu :ico_oczko:
madziorka hihi, komoda na pewno wam sie przyda! wiesz, jak byłam w ciązy to zaczęłam na ulicy dostrzegac ciężarówki :ico_ciezarowka: bo wczesniej nie zwarcałam na to uwagi, az sie zastanawiałam czy to nie jakaś epidemia ciąż, bo wszedzie widziałam brzuchy :ico_oczko:
lucy23, no to ja widze, ze z ciebie hołowczyc :-D kurde, te mi tego prawka brakuje, bo z lenką w autobusach bywa różnie :ico_noniewiem: na pewno przyda ci sie prawko właśnie do takich przejażdżek. wies ja leciałam z brzuchem, ale nie widziałam, zeby dzieciaki latały w fotelikach.

my dzis o 17 robimy grila, bardziej mi zalezy na alkoholu niz kielbasce :ico_oczko: tylko jak na złość wiatrzysko u nas starszne, nie wiem co z lenką począc, chyba ją jakoś opatule i bedie z nami na dworze :ico_noniewiem:

[ Dodano: 2007-05-05, 13:45 ]
o Jasnie Pani :), lenka miała takie same ciuszki tylko prosiaczka, wyglądała super! :ico_oczko:
ObrazekObrazek
kaasiaa79

Postautor: madziorka hihi » 05 maja 2007, 14:13

lucy23 pisze:jakies 2 tyg temu jak mnie jeden rowerzysta zobaczyl,to zjechal na chodnik

lucy moze i udana jestem (trzeba by spytac moich rodzicow hihi) ale nie bardziej niz ty rajdowcu nasz!!!!!!
lucy dzieci do 2 lat lataja bezplatnie (tylko oplate lotniskowo musisz oplacic) i dlatego nie maja wlasnego miejsca w samolocie, siedza u rodzicow na kolanach wiec fotelik odpada hihi

julie gratulacje dla nathanka.... i nowej fryzurki..czekamy na fotki... i super ze sie z jasnie pani spotkalas???? przypadkiem????

jasnie pani tyrgyrsek sliczny... ja kupilam ostatnio takie samo ubranko, ale kubusia puchatka, ale wole tygryska.. moze jeszcze gdzies znajde.. kubus byl w pormocji wiec zal bylo nie kupic hihi
Obrazek
Obrazek
Awatar użytkownika
madziorka hihi
Cyber rusałka
Cyber rusałka

Postautor: Jasnie Pani :) » 05 maja 2007, 15:46

madziorka hihi pisze: i super ze sie z jasnie pani spotkalas???? przypadkiem????

jasnie pani tyrgyrsek sliczny... ja kupilam ostatnio takie samo ubranko, ale kubusia puchatka, ale wole tygryska.. moze jeszcze gdzies znajde.. kubus byl w pormocji wiec zal bylo nie kupic hihi

madziorka my sie z Julie nie spotkalysmy na lotnisku, kogos innego spotkala, a to co napisala, to byly grozby pod moim adresem, ze jak jej nie przeplace to odda Nathana obcej babie, a nie mojej Łucji :-D
tygrysek z mothercare jest, ale to duze ubranko (9-12 miesiecy). Luska bedzie musiala poczekac zanim zalozy.

Apropos, witaj spowrotem Julie i podaj swoja cene :-D

Lucy ty rzeczywiscie uwazaj w aucie, bo nie sam jezdzisz :ico_nienie:

uciekam, bo zaraz jade na lotnisko...
Awatar użytkownika
Jasnie Pani :)
Mistrzu dwa tysiace!
Mistrzu dwa tysiace!

Postautor: julie_377 » 05 maja 2007, 16:51

:) no dziekuje zdjeciua obejrzalam- sliczna corcia kasik :ico_brawa_01: musicie mi jeszcze opowiedziec jak to wszystko bylo bo wiem ze kasia miala isc na wywolywanie... a tu widze cesarka...

[ Dodano: 2007-05-05, 17:18 ]
Obrazek
Obrazek
Images hosted at HoldThatPic.com

to tylko dwa mam dosc malo jak na mnie zdjec z polski :ico_noniewiem:
julie_377

Postautor: lucy23 » 05 maja 2007, 19:49

julie na razie nic nie wiemy...kasik napisala,ze pozniej nam wszystko opisze ....wiec czekamy :-D nathanek super wyglada na czworaka,sliczne to zdjecie :ico_brawa_01: kasiaa fajnie masz z tym grillem...jasnie pani na szczescie juz mi lepiej idzie he he i chyba przestalam byc zagrozeniem dla siebie i innych :-D a jak sie boje to zwalniam,i jade jak zolw,ale przynajmniej bezpiecznie :-D madziorka kubus tez fajny...a moj ulubieniec,to prosiaczek :ico_haha_01:
ObrazekObrazek
Obrazek
lucy23

Postautor: DELFINA » 05 maja 2007, 20:44

Jasnie Pani trzymam kciuki za szczesliwy i spokojny powrot do Polski :ico_haha_01: Tygrysek sliczny, Maya tez takiego miala ale jak miesiac miala :ico_haha_01:
Julie witaj w UK, ciezko sie przestawic? Ja jak wracam to trzy dni sie klimatyzuje :-D Nathanek boski, Babcie pewnie nie chcialy Go wypuscic :ico_haha_01:
Kasia moze da sie te drzwi odsprzedac? A tak wogole to dziekuje za komplement bardzo mi sie milo zrobilo :ico_buziaczki_big: a tak wogole to wklej juz jakis zdjecie bo nie moge sie doczekac :ico_haha_01: jesli mozesz
Ilonka wracaj szybciutko do nas!!!
Kasik tez :-D , zartuje, teraz to nie bedziesz nas czesto odwiedzac,
Fela czekamy
Gosia a gdzie Ty sie kochana zapodzialas???
DELFINA
maniakogadacz
maniakogadacz

Postautor: lucy23 » 05 maja 2007, 20:54

no wlasnie,dziewczyny nam wcielo :ico_olaboga:

[ Dodano: 2007-05-05, 20:55 ]
delfinka a ty jak sie czujesz po tym incydencie na placu zabaw?
ObrazekObrazek
Obrazek
lucy23

Postautor: martuchafrost » 05 maja 2007, 20:56

hej laski ale zescie znowu naklikały!!!!
Jasnie Pani ja wiem ze w Polsce znieczulenia nie daja a jak chcesz to w kregosłup to chyba 600 zl kosztuje ( tyle ile zarabialam na miesiac jak bylam w Polsce ) :ico_smiechbig:
Lucy Hołowczyc :ico_brawa_01:
Julie zdjecia super jak zawsze!!!!!
buziaki kobietki ja spadam do roboty :ico_placzek:
Obrazek

Obrazek

Obrazek
Awatar użytkownika
martuchafrost
Profesor Tik-takologii
Profesor Tik-takologii

Postautor: lucy23 » 05 maja 2007, 21:05

martucha milej pracy :ico_olaboga: szkoda ze musisz isc ;(
ObrazekObrazek
Obrazek
lucy23

Postautor: kasi.k » 05 maja 2007, 22:24

Mąż własnie uspił Viki więc mam trochę czasu na opisanie wam wszystkiego i odpowiedz na wasze pytania...

1. Victoria wazyła 3990g i mierzyła 56cm :-D
2. Bycie mamą jest wspaniałe, naprawdę... w zasadzie nie da się tego opisac słowami... tej miłości jaka wypełnia cie całą już na sama mysl o dziecku, ciągłej potrzeby przytulania go, patrzenia na niego i tego uczucia jak bardzo jesteś szczęsliwa, że masz takiego skarba... i że dopiero teraz twoje zycie jest pełne...
3. Ja jako mamusia mam swoje 5 minut radosci i 5 minut troski :ico_olaboga: Szczególnie kiedy Viki płacze... wiem, że to naturalna forma komunikacji noworodka ale jak tylko mała zapłacze kroi mi się serce i chce mi się płakac razem z nią...
4. Tatus jest zachwycony córeczką... bardzo mi pomaga i wyręcza mnie w domciu...
5. Mój poród... hmmmm...
Jak wiecie miałam miec w niedzielę wywoływanie... ale w nocy koło 1 obudziły mnie pierwsze skurcze. Nie były az tak silne i czesto (co 20 minut) wiec polozylam sie spać. Nastepny raz obudziam sie o 4 nad ranem i wiedziałam, że to juz to... Skurcze były dużo silniejsze i co 5 minut. Obudziłam męza, wzięłam prysznic, zjadłam sniadanko i pojechałam do szpitala. Byliśmy tam o 6 rano. Połozna mnie zbadała i stwierdziła, ze mam 4 cm rozwarcia i rzeczywiście rodze. Powysyłałam więc smski do wszystkich, że sie zaczęło a potem przebrałam i dostałam kroplówke z antybiotykiem. Koło 9 miałam zrobione USG (bo była tez w sali studentka i połozna chciała jej pokazac jak się to robi) i moja mała była rzeczywiście glowka w dół i po lewej stronie. Koło 11 połozna mnie zbadała i stwierdziła, że niestety rozwarcie nie postepuje i zaproponowała przebicie wód płodowych. Zgodziłam sie i juz w ciągu pół godziny po skurcze przybrały na sile. Podłączono mnie do KTG i monitorowano ilośc i siłę skurczy. O 13 miałam już rozwarcie na 6cm i skurcze na tyle silne, że zaproponowano mi uzycie gazu. Spróbowałam kilka razy, ale oprócz zakrętów głowy i odruchu wymiotnego nie przyniósł on zadnego efektu. Między 14 a 15 skurcze były na tyle sile, ze poprosiłam o wannę. No i pomogła, ale tylko jak skurczy nie bylo!!! Bo jak przyszły to nawet w wodzie czułam ból jak jasny gwint. O 16 ponowne badanie wykazało, że rozwarcie jest na 8cm. Ja byłam juz na tyle umęczona skurczami, że poprosiłam o Epidural. Połozna próbowała mi wyperswadowac, że to juz tylko kwestia 2-3 godzin i urodze, ale ja się uparłam, wiec mi podłączyli. W przeciągu 20 minut ból znacznie zmalał, czułam cos ale już nie o takiej sile jak wczesniej. Ponieważ po Epiduralu musiałam być monitorowana podłączo mnie ponownie do KTG i do cisnieniomierza. Dano mi tez kolejna dawke antybiotyku. O 18 zaczęły sie parte, wtedy połozna połozyła rekę na moim brzuchu i mówiła kiedy mam przeć. Niestety po godzinie nie było wiekszych efektów, więc połozna wezwała ginekologa. Po badaniu okazało się, ze mała obróciła się plecami do moich pleców i utknęła w kanale rodnym :ico_placzek: Ginekolog próbowała obrócic mała ale bezskutecznie, więc zaproponowała mi próżnociąg. Pamiętałam co pisała Delfinka, więc odmówiłam. Ale po debacie z mężem i wypytaniu się o wszystko ginekolog wyraziłam zgode na 2 próby z próżnociagiem. Przeniesiono mnie na sale operacyjną, popodłaczono do kroplówek i innych badziew a potem spróbowano z próżnociągiem. Bez efektu. Pozostało wiec tylko cc. Dostałam wieksza dawke Epiduralu i zaczeto "wyciągac" Viki z mojego brzucha. Nie było łatwo, bo utknęła w kanale i lekarze musieli być bardzo ostrozni by nie zrobic jej nic i nie rozerwać mi np. pecherza. Na szczęscie udało sie i o 20:17 usłyszelismy z mężem krzyk naszej kruszynki. Anastezjolog powiedział nam ze to dziewczynka. I wtedy się popłakałam (maz tez). W 1 minucie Viki dostała 7 punktów Apgar, a po 5 minutach juz 9 :ico_brawa_01: A potem dali malutką mojemu męzowi i zaczęła sie sesja fotograficzna...
I to tyle... Mam nadzieje, że was nie nastraszyłam :ico_ciezarowka: to wyglada okropnie, ale uwierzcie mi da się przezyć... i zawsze trzeba być dobrej mysli...
6. A Viki jest cudowna. To raczej spokojne dzieciątko. Płacze w zasadzie tylko jak jest głodna lub ma problem z pruknięciem sobie. A tak to spi, je, odpoczywa sobie lub wisi na raczkach u tatusia...
7. Mamy tylko problem z karmieniem. I to dośc spory :ico_placzek: Ponieważ poród był cięzki więc Viki miała kilka siniaków i krwiaczków na głowie i kazdy dotyk sprawiał jej ból. Musiała więc niestety byc karmiona z butelki i to w dodatku sztucznym mlekiem, bo u mnie w piersiach były pustki. A jak juz zaczęłam miec pokarm to moja niunka nie chce go ssać :ico_placzek: Za kazdym razem gdy ją przystawiam do piersi jest wielki krzyk i płacz, ona wypluwa sutek lub odwraca główkę a ja jej wsadzam z powrotem (czasem musze nawet na siłę) :ico_placzek: :ico_placzek: :ico_placzek: I tak to trwa aż któraś z nas skapituluje, tzn. ona wreszcie się przyssie lub ja dam jej butelkę :ico_placzek:
Więc teraz moje karmienie to cycek, jesli juz się zanosi od płaczu to dostaje moje odciągnięte mleko lub szutczne :ico_placzek: :ico_olaboga: A na koniec całego karmienia ja jestem roztrzęsiona i cała mokra, ona umeczona i tez mokra a mój mąż totalnie sfrustrowany ze nic nie może pomóc :ico_olaboga:

No teraz to wam się rozpisałam :ico_olaboga: Ciekawe czy dacie rade to przeczytac :ico_oczko:
[center]Obrazek

Obrazek

Obrazek
[/center]
Awatar użytkownika
kasi.k
Mistrzu dwa tysiace!
Mistrzu dwa tysiace!

Postautor: DELFINA » 05 maja 2007, 23:59

Kasik no to widze, ze i na koniec porod mialysmy podobny :ico_szoking: , szkoda, ze zrobili Ci ten proznociag, przepraszam, ze to pisze nie powinnam, ale chyba stalam sie wrogiem tej metody! :ico_placzek:
A czy zostaly malutkiej guzy po proznociagu? Jak tak to wymus na nich tu lub najlepiej w Polsce usg ciemiaczka i glowy, najlepiej w trzecim miesiacu, to jest naprawde wazne po proznociagu.
Kasik nie wiem co Ci z tym karmieniem doradzic :ico_olaboga:, odciagaj ile sie da i podawaj butla. Wiesz zeby pociagnac z cyca trzeba sie nameczyc, z butli leci latwiej mleczko. Chyba jej sie po prostu nie chce ssac! Malutki leniuszek z tej naszej Vikuni :ico_haha_02:
Kasik ucaluj mocniutko corunie, ale super, ze juz jest :ico_haha_01:
Lucy chodze do parku, ale nie spotkalam ich, dzieki bogu, ale jestem cwansza bo z psem swoim chodze, ona nie pozwoli nam krzywdy zrobic, szkoda bo na plac zabaw nie chodzimy, ale taki spacer tez dobry.

[ Dodano: 2007-05-06, 00:08 ]
Kasik a jak rana po cc? Dam Ci kilka wskazowek, zeby ladnie wygladala i nie rozeszla sie
-naprawde sie nie przemeczaj, nie stoj dlugo, podnos sie nie spinajac miesni brzucha
-nie mocz rany dlugo, bierz tylko prysznic
-przemywaj spirytusem
-wietrz rane
-nie opalaj rany przez rok
-dopiero po ponad pol roku mozna stosowac krem na blizny, ale jak sie nie rozejdzie to nie ma sensu bo i tak nic nie widac
DELFINA
maniakogadacz
maniakogadacz

Postautor: julie_377 » 06 maja 2007, 09:18

witam!
kaisk jeszcze raz gratuluje i ciesze sie ze wszystko dobrze sie skonczylo... :-D a corcia sliczna oczywiscie czekam na wiecej zdjec:)
a ja sie musze pochwalic ze natusia zaczynam do nocniczka przyzwyczajac i dzis rano piekna kupa sie zrobila do nocnika mam nadzieje ze poranna kupa bedzie zwykle na czas i za pare miesiecy natus sam bedzie wolal o ee :ico_haha_01: poki co dobrze jest, nocnik go nie dziwi i mu nie przeszkadza wcale :)

[ Dodano: 2007-05-06, 09:19 ]
a zapomnialam kasik u mnie z karmieniem piersia tez byl dramat natus ssac nie chcial mnie goraczka dopadla i wogole nawet odciagnac nie moglam wiec po 2 tyg meki przeszlismy calkiem na mleko :ico_noniewiem: nie wiem co ci doradzic rob tak zebyscie obie byly szczesliwe i zadowolone

[ Dodano: 2007-05-06, 09:26 ]
a jeszcze delfinko zapomnialam odpisac... ze ciesze sie ze wrocilam do uk.... jakos wcale mi w pl dobrze nie bylo :ico_noniewiem: teraz juz dlugo nie pojade nie moglam sie dostosowac ale do polskich warunkow brrr
julie_377

Postautor: DELFINA » 06 maja 2007, 11:22

Julie :ico_brawa_01: :ico_brawa_01: :ico_brawa_01: :ico_brawa_01: :ico_brawa_01: wielkie brawa dla Nathanka za pierwsza kupeczke do nocniczka!!!! Ale szybciutko, sprawa godna podziwu!!! :-)
Ale Ci zazdroszcze, ze nie tesknisz za Polska, ja bardzo! I nie wiem co zrobic by bylo inaczej, jestem rozdarta, bo tu mam moje serca kochane, a tam reszte rodziny i przyjaciol i ukochanych miejsc :ico_olaboga:
DELFINA
maniakogadacz
maniakogadacz

Postautor: lucy23 » 06 maja 2007, 11:58

kasik fajnie,ze nam wszystko opisalas,chociaz ja sie nie moglam doczekac i weszlam wczoraj na ,,kwietniowki,, :ico_wstydzioch: i poczytalam troche o twoich problemach z karmieniem :ico_olaboga: ale nie martw sie kochana,najwazniejsze,ze Vikusia zdrowa ,to najwazniejsze :ico_brawa_01: a porod to napawde mialas skomplikowany :ico_placzek: juliee :ico_brawa_01: :ico_brawa_01: dla Natanka... :ico_szoking: alez to jest madry chlopczyk,postepy robi blyskawicznie :ico_brawa_01: delfinko dobrze,ze bierzecie psa...co za wstretne gnoje...a u mnie ponoc jest jeden anglik na osiedlu,co nie cierpi polakow i jak wypije lub sie nacpa to wyzywa i rzucil moja sasiadke polke butelka od piwa :ico_olaboga: mam nadzieje,ze go nie spotkam jak bede sama...bo jak mu cos odbije i mnie w brzuch rzuci :ico_puknij: ja juz tez mam zaraz czarne mysle :ico_placzek: z takim chamstwem sie jeszcze nie spotkalam,ale chyba rzeczywiscie przestaja nas lubic w uk :ico_placzek: dzieczyny a jak jest proznociag po angielsku? ja sie na niego nie zgodze,bo skoro sie cesarka zazwyczaj konczy,to niech od razu robia w razie czego....

[ Dodano: 2007-05-06, 12:51 ]
dziewczyny Oliver zaraz chyba z brzucha wyjdzie :ico_haha_01: mowie do niego Oliverek sekunda ciszy i znow dyskoteka :ico_brawa_01: chyba ma juz malo miejsca ,bo tak sie rozpycha caly czas :-D
ObrazekObrazek
Obrazek
lucy23

Postautor: Jasnie Pani :) » 06 maja 2007, 13:03

aaaaaa wkurzylam sie :ico_zly: :ico_zly: napisalam posta giganta i przez glupia myszke mojego brata mi wszystko skasowalo :ico_zly: :ico_zly: na razie tylko powiem, ze wyladowalam bez kompikacji, a potem napisze wiecej jak mi przejdzie :ico_zly: :ico_zly: :ico_zly:
Awatar użytkownika
Jasnie Pani :)
Mistrzu dwa tysiace!
Mistrzu dwa tysiace!

PoprzedniaNastępna

Wróć do Regionalne - Polonia