Witryna korzysta z plików cookie. Korzystając z serwisu zgadzasz się na ich przyjmowanie. Więcej.
ok

Polecane

Seksowne 40-stki!

Seksowne 40-stki!

Angelina Jolie rezygnuje z aktorstwa!

Angelina Jolie rezygnuje z aktorstwa!

Od seksbomby do masakry – 10 gwiazd po „przejściach”

Od seksbomby do masakry – 10 gwiazd po „przejściach”

Przygotuj się na zimę – zadbaj o swoje buty

Przygotuj się na zimę – zadbaj o swoje buty

Ty też możesz być Kobietą NAobcasach – tylko u nas wywiad z Panią Prezes Anną Śpiewak!

Ty też możesz być Kobietą NAobcasach – tylko u nas wywiad z Panią Prezes Anną Śpiewak!

10 gwiazd, które dobrze wyglądają bez makijażu

10 gwiazd, które dobrze wyglądają bez makijażu

Seks w ciemno, czyli kilka pozycji z opaską na oczach

Seks w ciemno, czyli kilka pozycji z opaską na oczach

PATRICIA KAZADI projektantką mody! Zobacz limitowaną kolekcję dla ANSWEAR

PATRICIA KAZADI projektantką mody! Zobacz limitowaną kolekcję dla ANSWEAR

9 gwiazdorskich par z ogromną różnicą wieku

9 gwiazdorskich par z ogromną różnicą wieku

7 porad: jak lepiej zarządzać swoimi pieniędzmi

7 porad: jak lepiej zarządzać swoimi pieniędzmi

10 najlepszych zdjęć Annie Leibovitz

10 najlepszych zdjęć Annie Leibovitz

Zawód ambasadorka – wymarzona praca dla kobiet

Zawód ambasadorka – wymarzona praca dla kobiet

TOP 10 lat 90-tych. Zobacz, czy poznajesz te rzeczy!

TOP 10 lat 90-tych. Zobacz, czy poznajesz te rzeczy!

Wenusjanki o kobiecej wytrwałości i pasji! Niezwykłe spotkanie!

Wenusjanki o kobiecej wytrwałości i pasji! Niezwykłe spotkanie!

20 najbardziej zmysłowych ust Hollywood

20 najbardziej zmysłowych ust Hollywood

10 magicznych księgarni, które każdy miłośnik książek musi odwiedzić!

10 magicznych księgarni, które każdy miłośnik książek musi odwiedzić!

zgubiona karta pojazdu

Moderatorzy: karolciuniuskaa, Administrator

zgubiona karta pojazdu

Postautor: gosia888 » 26 sie 2011, 09:36

kupiliśmy samochód od szwagra w maju, teraz chcę go zarejestrować ale nigdzie nie mogę znaleźć karty pojazdu. Nie wiem czy szwagier ją dał czy nie. On twierdzi że chyba dał. No i zależy mi bardzo na czasie bo akurat wolne mam 1 i 2 września i chcę zarejestrować samochód.
Wiem że szwagier mógłby zgłosić w wydziale komunikacji że zgubił i z tym zaświadczeniem bym poszła do mojego WK i po kłopocie. Ale szwagier nie zdąży. Mieszka w Poznaniu my w Siedlcach, teraz go nie ma. A w internecie niektórzy piszą że wystarczy moje oświadczenie że ja zgubiłam kartę. Miałyście taką sytuację?
gosia888
Moderator
Moderator

Postautor: JoannaS » 26 sie 2011, 09:56

Dzwoniłam do siostry bo ona pracuje w ubezpieczalni i sie zapytałam i niestety nie wie ale mowi ze najlepiej i najpewniejsza informacje bedziesz miec jak zadzwonisz do wydziału komunikacji.
Tam ci na 100% powiedza co zrobic bo wlasnie w wydziale komunikacji rejestruje sie auto.

Wiec na necie sprawdz numer i szybko dzwon.

Powodzenia.
JoannaS
Moderator
Moderator

Postautor: gosia888 » 26 sie 2011, 10:16

JoannaS pisze:najpewniejsza informacje bedziesz miec jak zadzwonisz do wydziału komunikacji

dzwonię od 9 rano. Ale nikt nie odbiera :ico_zly: :ico_zly:
gosia888
Moderator
Moderator

Postautor: JoannaS » 26 sie 2011, 10:23

Dzwoń do skutku i napisz co Ci powiedzieli .
JoannaS
Moderator
Moderator

Postautor: JoannaS » 26 sie 2011, 10:29

Dzwoniłam do swojego Wydz. Komun i tam pani powiedziala ze jesli ty zgubilas to najpierw szwagier musi wyrejestrowac auto u siebie i mozesz z wydz.komun zabrac takie oswiadczenie ze karta byla wydana i to w tym wydziale w ktorym auto jest obecnie zarejestrowane.
trzeba tez napisac takie oswiadczenie pod odpowiedzialnoscia karna o zgubieniu takiej karty pojazdu.
JoannaS
Moderator
Moderator

Postautor: gosia888 » 26 sie 2011, 10:38

JoannaS, dzięki :ico_sorki: :ico_sorki:
tak czy siak nie obejdzie się bez wizyty szwagra w wydziale komunikacji :ico_zly:
JoannaS pisze:mozesz z wydz.komun zabrac takie oswiadczenie ze karta byla wydana i to w tym wydziale w ktorym auto jest obecnie zarejestrowane.

to ja muszę do Poznania jechać po to zaświadczenie? Bo w Poznaniu zarejestrowany jest samochód. Czy mogę to już u siebie złożyć? Bo jeżeli w Poznaniu to bez sensu bym jechała. To może lepiej by szwagier poszedł do siebie i powiedział że zgubił kartę wydadzą mu wtórnik. Może będzie mniej roboty :ico_noniewiem:

a ja do swojego wydziału dalej się nie mogę dodzwonić :ico_zly: :ico_zly:
gosia888
Moderator
Moderator

Postautor: JoannaS » 26 sie 2011, 10:52

Powiedziala ze tam gdzie auto jest zarejestrowane.

tez mi sie wydaje ze lepiej jak szwagier powie ze on zgubil, bo z tego co zrozumialam to szwagier auta jeszcze nie wyrejestrował tak?

[ Dodano: 26-08-2011, 10:53 ]
gosia888 pisze:a ja do swojego wydziału dalej się nie mogę dodzwonić
zadzwon do mojego tam ci powiedza wszystko ;-)

wydz komun tychy wpisz w google :ico_haha_01:

bo pani mnie pytala o rozne rzeczy wiec zmyslalam i nie wiem czy z prawda sie minelam czy nie.

ale powiedzialam ze auta jest zarejestrowane w innym miescie a bedzie zarejestrowane teraz jeszcze w innym :-P
JoannaS
Moderator
Moderator

Postautor: gosia888 » 26 sie 2011, 11:03

JoannaS pisze:Powiedziala ze tam gdzie auto jest zarejestrowane.

no właśnie już poczytałam trochę i jest tak jak mówisz. A chciałam zadzwonić do swojego wydziału może jakoś łaskawiej by na to spojrzeli ale nie ma co się łudzić :ico_zly:
A szwagier niewyrejestrował samochodu bo w ogóle zastanawialiśmy się czy rejestrować na nas ale on ma składki na OC wyższe bo w Poznaniu mieszka i na ten sam samochód różnica 150zł :ico_szoking:
gosia888
Moderator
Moderator

Postautor: JoannaS » 26 sie 2011, 11:06

gosia888 pisze:ma składki na OC wyższe bo w Poznaniu mieszka i na ten sam samochód różnica 150zł :ico_szoking:
spora różnica. ale na waszym miejscu zarejestrowałabym na was bo odpukac jakby sie cos stalo z waszej winy to szwagier traci znizki i moze miec małe ale do was pozniej. wiesz jak to z rodzina.
mialam taka sytuacje i juz wiem ze lepiej miec na siebie.
ja za to ze mialam kiedys na ojca stracilam 1,5 tys :ico_placzek:
JoannaS
Moderator
Moderator

Postautor: gosia888 » 26 sie 2011, 11:28

JoannaS pisze:bo odpukac jakby sie cos stalo z waszej winy to szwagier traci znizki i moze miec małe ale do was pozniej. wiesz jak to z rodzina.

no właśnie wiem. Tym bardziej że nowy drogi samochód kupili.

Do Siedlec nie mogę od 9 się dodzwonić a do Poznania od razu odebrali. Widać jak w moim urzędzie chce im się pracować :ico_zly: :ico_zly: :ico_zly:
No i jednak najszybszy sposób będzie jak szwagier wyrejestruje samochód i wtedy w moim wydziale komunikacji (ale nie mogę się do chamów dodzwonić :ico_zly: ) jeśli mają dostęp do bazy danych i mają dobrą wolę to sprawdzą w systemie że była taka karta więc wystarczy moje oświadczenie. Jeśli nie mają dostępu do bazy lub dobrej woli to muszę pisać do Poznania wydziału Komunikacji o takie zaświadczenie oni mają 7 dni na wysłanie mi zaświadczenia płacę za to 17zł. Lub szwagier z moim upoważnieniem może to odebrać ( za upoważnienie drugie 17zł) ale nie wiem czy to od ręki dają i nie chcę szwagra tak ganiać.

Jeszcze zadzwonię do Tych muszę się o coś dopytać.

[ Dodano: 2011-08-26, 11:47 ]
zadzwoniłam do Tych jejku czemu tam urzędnicy odbierają bez problemu a u mnie nie :ico_zly:

no i zmieniam zdanie. Najprostszy i najszybszy sposób to szwagier pójdzie do wydziału komunikacji wyrejestruje samochód i powie że zgubił. Zapłaci 17zł i od ręki mu wydadzą zaświadczenie o karcie które mi wyśle pocztą. Tylko gdyby nawet to w poniedziałek zgłosił (a wątpie że ma czas) to i tak nie zdążyłabym zarejestrować.
gosia888
Moderator
Moderator

Następna

Wróć do Prawo, praca i polityka