Witryna korzysta z plików cookie. Korzystając z serwisu zgadzasz się na ich przyjmowanie. Więcej.
ok

Polecane

10 pięknych makijaży, które w tym roku znalazłyśmy na Pinterest

10 pięknych makijaży, które w tym roku znalazłyśmy na Pinterest

12 zdań, które wypowie tylko ZAKOCHANY FACET

12 zdań, które wypowie tylko ZAKOCHANY FACET

RANKING POZYCJI w łóżku według facetów

RANKING POZYCJI w łóżku według facetów

9 SKRYTYCH pragnień facetów w łóżku

9 SKRYTYCH pragnień facetów w łóżku

Dekoracje świąteczne, które zrobisz w mniej niż 30 minut

Dekoracje świąteczne, które zrobisz w mniej niż 30 minut

11 podniecających zdań, które działają na facetów bardziej niż COKOLWIEK INNEGO

11 podniecających zdań, które działają na facetów bardziej niż COKOLWIEK INNEGO

FACECI MÓWIĄ: 10 momentów, kiedy kobiety robią z siebie POŚMIEWISKO

FACECI MÓWIĄ: 10 momentów, kiedy kobiety robią z siebie POŚMIEWISKO

15 KŁAMSTW facetów, na które bardzo często NABIERAMY SIĘ

15 KŁAMSTW facetów, na które bardzo często NABIERAMY SIĘ

8 rzeczy, które naszym zdaniem podobają się facetom, ale jest ZUPEŁNIE INACZEJ

8 rzeczy, które naszym zdaniem podobają się facetom, ale jest ZUPEŁNIE INACZEJ

5 sobowtórów gwiazd, których nie da się odróżnić

5 sobowtórów gwiazd, których nie da się odróżnić

6 filmów ŚWIĄTECZNYCH, których prawdopodobnie nie znasz

6 filmów ŚWIĄTECZNYCH, których prawdopodobnie nie znasz

+10 ŚWIĄTECZNYCH gifów

+10 ŚWIĄTECZNYCH gifów

10 seks pozycji – najlepsze podczas okresu

10 seks pozycji – najlepsze podczas okresu

Seks podczas okresu? 7 rzeczy, które musisz wiedzieć

Seks podczas okresu? 7 rzeczy, które musisz wiedzieć

TOP 20 pozycji, których FACECI najczęściej szukają w INTERNECIE

TOP 20 pozycji, których FACECI najczęściej szukają w INTERNECIE

12 sukienek nie tylko na Święta – przegląd sieciówek

12 sukienek nie tylko na Święta – przegląd sieciówek

Nowości w Zone Reality

NOWY SERIAL: DAR ŻYCIA
W każdą niedzielę od 3 stycznia, o godz. 16.00 i 20:00

Ten sześcioodcinkowy serial dokumentalny to bliskie spojrzenie na dramatyczną walkę ludzi czekających na przeszczep organów. Zobaczymy ich strach, złość i modlitwy, które towarzyszą im w momencie wpisywania się na listę osób oczekujących na jedyną rzecz, która może uratować im życie.

Dla ciężko chorych osób oczekujących na przeszczep nie istnieją żadne proste rozwiązania. Mogą jedynie siedzieć i czekać w nadziei na otrzymanie nowego organu, co pozwoli im uniknąć rychłej śmierci.

Przez sześć odcinków będziemy towarzyszyć kilkorgu dzieciom i dorosłym, którzy codziennie zmagają się z widmem śmierci. Wszyscy wpisani są na listę osób czekających na przeszczep. Niektórzy cierpią na niewydolność serca, inni nie mogą już dłużej samodzielnie oddychać i potrzebują transplantacji płuca, a jeszcze inni umierają na niewydolność wątroby. Są też tacy, którzy w bólach czekają na nową nerkę. Wszyscy z nich mają szansę na długie i szczęśliwe życie – jeżeli tylko nie umrą w oczekiwaniu na przeszczep organu.

NOWA SERIA: POWIEDZ MI, KIM JESTEŚ (6)
Od poniedziałku 4 stycznia do piątku 8 stycznia, o godz. 11.00 i 16:00

W najnowszej serii będziemy nadal przyglądać się historiom rodzin znanych ludzi, poszukiwać ich przodków oraz ujawniać tajemnice i ciekawe fakty z ich przeszłości.

Rory Bremner – szkocki parodysta, dramaturg, artysta komediowy i uznany satyryk polityczny poznaje historię swojego ojca – bohatera wojennego. Rory słabo go pamięta mimo iż zmarł, kiedy ten miał 18 lat.

Fiona Bruce – niezależna popularna brytyjska dziennikarka i prezenterka telewizyjna. Fiona zgłębia historię swojego pradziadka Fredericka Croucha, który zginął w tajemniczych okolicznościach podczas I wojny światowej. W rodzinie mówiło się, że pan Crouch nie zdążył się schylić w czasie ostrzału, chociaż wszyscy inni wokoło znaleźli osłonę. List napisany przez żonę pana Croucha do swojego syna zaraz po wojnie ujawnia smutny sekret kryjący się za tą historią.

Rick Stein – angielski szef kuchni, restaurator i prezenter telewizyjny. Rick Stein jest właścicielem czterech restauracji w Padstow w Kornwalii oraz autorem 11 książek kucharskich. Prowadził też kilka programów telewizyjnych. Rick próbuje dokładniej poznać życie swojego ojca Erica, który popełnił samobójstwo w latach 60. Poznaje powody, które wpędziły ojca w maniakalną depresję. Dowiaduje się o prześladowaniu rasowym, jakiego doświadczył w czasie I wojny światowej ze względu na niemieckie pochodzenie, oraz o leczeniu elektrowstrząsami, któremu został poddany już jako dorosła osoba.
Zoë Wanamaker – aktorka brytyjsko-amerykańskiego pochodzenia, najlepiej znana z roli Susan Harper w serialu komediowym ‚Moja rodzinka’. W serii filmów o Harrym Potterze Zoë wciela się w postać pani Hooch. Zoë Wanamaker urodziła się w Nowym Jorku, ale kiedy miała 3 lata, jej ojciec, amerykański aktor Sam Wanamaker, uciekł do Wielkiej Brytanii przed antykomunistyczną nagonką. Próbując zrozumieć decyzję ojca, Zoë wybiera się do Waszyngtonu i odwiedza kwaterę główną FBI. Uzyskuje tam dostęp do zdumiewającej teczki swojego ojca, z której dowiaduje się o tym, jak dokładnie go inwigilowano i jak niewiele brakowało, by trafił do więzienia.

Kevin Whately – znany z roli Neville’a Hope’a w brytyjskim serialu komediowym ‚Auf Wiedersehen, Pet’, roli dr. Jacka Kerruisha w serialu ‚Peak Practice’ i Roberta ‚Robbiego’ Lewisa w serialach kryminalnych ‚Sprawy inspektora Morse’a’ oraz ‚Lewis’. Kevin rozpoczyna swoją podróż w rodzinnym Newcastle, gdzie przygląda się karierze swojej babci Doris – piosenkarce, której jego zdaniem nie udało się w pełni wykorzystać swojego potencjału. Następnie próbuje dowiedzieć się, co stało się z fortuną i imperium biznesowym jego pradziadka, ojca Doris, który dzięki własnej pracy stał się ‚rybackim królem’ północno-wschodniej Anglii.

NOWY FILM: MAŁA CHARLOTTE
Niedziela 10 stycznia, o godz. 15.00 i 19:00

Dwuletnia Charlotte mimowolnie stała się żywym symbolem zakażenia meningokokami typu B w Nowej Zelandii, kiedy wskutek choroby straciła ręce i nogi. Oglądamy historię małej Charlotte od momentu jej wyjścia ze szpitala, poznajemy nadzieje i obawy jej rodziców, którzy musieli całkowicie zmienić swoje dotychczasowe życie. To właśnie o odwadze tej małej dziewczynki i o tym, jak pomysłowo radzi sobie z codziennością mimo kalectwa, opowiada ten niezwykle poruszający film.


NOWY FILM: WYGRAĆ Z LOSEM: TROJACZKI

Niedziela 17 stycznia, o godz. 15.00, 19:00 i 00.00

Fascynujące spojrzenie na życie trojaczków: od radości i trosk rodziców, którym urodziła się naraz trójka dzieci, po problemy, jakich doświadcza dziecko dorastające jako jedno z trojga rodzeństwa. Czy trojaczki doświadczają podobnych sytuacji, niezwykłych zbiegów okoliczności, czy też starają się zachować swoją odmienność? Czy chcą ubierać się tak samo, czy jest to raczej marzenie ich rodziców? W filmie poznamy historie różnych bohaterów: trojaczków-wcześniaków, które widzimy zaraz po urodzeniu, trzech pięciolatków podczas przyjęcia urodzinowego, trzech nastolatek występujących razem jako tancerki i gimnastyczki, oraz trzech kobiet w średnim wieku, które wciąż noszą takie same ubrania i myślą o sobie jak o jednej osobie.

NOWY FILM: WYGRAĆ Z LOSEM: WIELKI ŚWIAT MAŁYCH LUDZI
Niedziela 24 stycznia, o godz. 15.00, 19:00 i 00.00

Dorastanie jest emocjonalnie burzliwym okresem właściwie dla każdego. Jednak nastolatki niewielkiego wzrostu lub karły napotykają na znacznie więcej problemów. Nakręcony w ciągu roku film ‚Wielki świat małych ludzi’ w serdeczny i wzruszający sposób opowiada o trójce nastoletnich karłów. Zobaczymy, jak kończą szkołę, wyprowadzają się z domu, tworzą partnerskie związki i próbują znaleźć swoje miejsce na ziemi. Ci niezwykli ludzie z zadziwiającą szczerością opowiedzą nam o swoim życiu.

NOWY FILM: WYGRAĆ Z LOSEM: BEZNODZY
Niedziela 31 stycznia, o godz. 15.00, 19:00 i 00.00

Szczery i skłaniający do refleksji film dokumentalny ukazujący historię czwórki osób pozbawionych nóg, które robią wszystko, aby kalectwo w żaden sposób nie wpłynęło na tempo i styl ich życia. Justine Hunter jest atrakcyjną i otwartą na świat 23-latką, która w wieku 8 lat straciła nogi w wypadku samochodowym. W wypadku tym zginęły jej matka i starsza siostra. Po zajściu w ciążę Justine za wszelką cenę chce wychować dziecko sama. Śledzimy jej losy przez sześć miesięcy przed i po narodzinach dziecka. Kiedy nie ma się nóg stanowiących przeciwwagę dla reszty ciała, nawet najprostsze zadania, takie jak wkładanie dziecka do wanienki, stają się wielkim wyzwaniem.

NOWA SERIA: ZBRODNIE I ŚLEDZTWA (2)

Podwójne odcinki w każdą niedzielę od 31 stycznia, o godz. 21:00

Serial ‚Zbrodnia i śledztwo w Australii’ przyciąga widzów przed telewizory opowieściami o najpoważniejszych przestępstwach, które wstrząsnęły Australią i na zawsze zapisały się w jej historii. Poznamy takie sprawy, jak ‚Morderstwa w rodzinie Gonzales’, czy ‚Bezgłowe ciało: zabójstwo Kim Barry’, oraz dowiemy się nowych szczegółów o morderstwach w Claremont. Twórcy serialu próbują odtworzyć przebieg zbrodni i dowiedzieć się, co tak naprawdę za nimi się kryje.

Morderstwa w rodzinie Gonzales – w wieku zaledwie 21 lat Sef Gonzales brutalnie zamordował całą swoją rodzinę. Ofiary zostały uduszone lub zginęły od ciosów kija baseballowego i kuchennych noży. Sef chciał uniknąć odpowiedzialności i próbował przekonać policję, że jego rodzina padła ofiarą morderstwa na tle rasowym.. Policjanci od początku byli jednak podejrzliwi i obalili obydwa jego alibi. W maju 2004 r. Sef został skazany na potrójne dożywocie.