Witryna korzysta z plików cookie. Korzystając z serwisu zgadzasz się na ich przyjmowanie. Więcej. ok

Polecane

Zrób to sama – miodowe mydło z otrębami pszennymi

Zrób to sama – miodowe mydło z otrębami pszennymi

12 RZECZY, których faceci nienawidzą u MŁODYCH KOBIET

12 RZECZY, których faceci nienawidzą u MŁODYCH KOBIET

8 fryzur i makijaży, których NIENAWIDZĄ FACECI

8 fryzur i makijaży, których NIENAWIDZĄ FACECI

10 tajemnic kobiet, o których mężczyźni nie mają pojęcia

10 tajemnic kobiet, o których mężczyźni nie mają pojęcia

Te sytuacje zniechecaja każdego faceta do SEKSU

Te sytuacje zniechecaja każdego faceta do SEKSU

FACECI MÓWIĄ: oto 10 najgorętszych ubrań, jakie kobieta może założyć do ŁÓŻKA

FACECI MÓWIĄ: oto 10 najgorętszych ubrań, jakie kobieta może założyć do ŁÓŻKA

9 WIOSENNYCH trendów w modzie damskiej, których nienawidzą FACECI

9 WIOSENNYCH trendów w modzie damskiej, których nienawidzą FACECI

5 powodów, dlaczego faceci od ciebie UCIEKAJĄ…

5 powodów, dlaczego faceci od ciebie UCIEKAJĄ…

UWAGA! Te gesty NATYCHMIAST podniecają samców

UWAGA! Te gesty NATYCHMIAST podniecają samców

10 pozycji na SZYBKI NUMEREK (HOT)

10 pozycji na SZYBKI NUMEREK (HOT)

FACECI MÓWIĄ: te 10 rzeczy powinna potrafić KAŻDA dziewczyna

FACECI MÓWIĄ: te 10 rzeczy powinna potrafić KAŻDA dziewczyna

12 rzeczy, które NAJBARDZIEJ podobają się mężczyznom w kobietach

12 rzeczy, które NAJBARDZIEJ podobają się mężczyznom w kobietach

9 „miłych rzeczy”, które robimy, ale faceci tego NIENAWIDZĄ

9 „miłych rzeczy”, które robimy, ale faceci tego NIENAWIDZĄ

Te rzeczy faceci szczerze NIENAWIDZĄ w naszym wyglądzie

Te rzeczy faceci szczerze NIENAWIDZĄ w naszym wyglądzie

5 rzeczy, na które każdy facet zwraca uwagę w kobiecie NA POCZĄTKU ZNAJOMOŚCI

5 rzeczy, na które każdy facet zwraca uwagę w kobiecie NA POCZĄTKU ZNAJOMOŚCI

Jeżeli się tak zachowujesz, NIGDY nie znajdziesz chłopaka…

Jeżeli się tak zachowujesz, NIGDY nie znajdziesz chłopaka…

Nurofen dla dzieci Junior – nowy lek na rynku

Za oknem pojawia się coraz więcej sygnałów informujących o tym, że niebawem nadejdzie jesień. W tym okresie o infekcję nie trudno. Najczęściej objawia się ona gorączką, bólem głowy i gardła oraz katarem. W walce z jesienno-zimowymi przeziębieniami u najmłodszych pomoże mam Nurofen dla dzieci Junior.

Wrzesień 2011 r.

Masz dziecko w podstawówce? Dowiedz się, jak przetrwać sezon jesiennych infekcji w szkole.

Wraz z zapełnianiem się szkolnych korytarzy, pęcznieją także poczekalnie w przychodniach lekarskich. Początek roku szkolnego to dla dzieci pożegnanie z latem i wakacjami, a dla rodziców – okres częstszych infekcji ich pociech. Gorączka, ból głowy i gardła, katar – to najczęstsze objawy jesienno-zimowych przeziębień. Na rynku pojawił się nowy lek przeciwbólowy i przeciwzapalny, zawierający ibuprofen – Nurofen dla dzieci Junior , przeznaczony dla dzieci w wieku 6-12 lat, który wesprze rodziców w walce z chorobą ich dorastających pociech.

Dzieci wracają do szkoły wypoczęte, pełne energii i wspomnień z wakacyjnych podróży. Z niechęcią siadają w szkolnych ławkach. Zdają się nie zauważać, że ciepła, słoneczna pogoda powoli odchodzi w zapomnienie, a na dobre zadomawia się jesień. Krótki rękawek i szorty z oporem zamieniają na ciepłe ubranie. Dzieci przebywając w większych grupach są bardziej narażone na kontakt z wirusami i bakteriami, szczególnie jesienią i zimą, a szkoła to wręcz idealne miejsce na kontakt z przeróżnymi drobnoustrojami chorobotwórczymi. Nie ma niestety możliwości, aby uniknąć infekcji wśród dzieci w wieku szkolnym, ale z pewnością można ulżyć im w przebiegu choroby.

Nurofen dla dzieci Junior rośnie razem z Twoim dzieckiem

Rodzice najlepiej wiedzą, co pomoże dzieciom zwalczyć chorobę. Wybierają sprawdzony i skuteczny lek, który szybko obniży gorączkę, zahamuje rozwój infekcji i zadziała przeciwbólowo. Teraz do grona leków dla najmłodszych marki Nurofen dołączył lek dostosowany do dzieci w wieku 6-12 lat. Nurofen dla dzieci Junior to skuteczny lek w walce z gorączką i przeziębieniem, o właściwościach zarówno przeciwbólowych jak i przeciwzapalnych. Ma odpowiednio większe stężenie ibuprofenu w porównaniu z innymi dostępnymi na rynku zawiesinami co sprawia, że jedna butelka leku starcza na dłużej. Nurofen dla dzieci Junior jest dostępny w dwóch atrakcyjnych smakach – truskawkowym i pomarańczowym, a lek odmierza się dołączoną do opakowania łyżeczką.

Zasady postępowania w grupie – przygotuj swoje dziecko na kontakt z chorymi rówieśnikami

Jesienno-zimowe infekcje nie omijają nikogo. Co prawda dzieci w wieku szkolnym są bardziej odporne na choroby niż niemowlaki czy dzieci w wieku przedszkolnym, ale ponieważ przebywają na co dzień w dużych grupach rówieśników – są narażone na zakażenia. I mimo że znają podstawowe zasady higieny, to jednak mają problem z ich przestrzeganiem.
Zasady higienicznego zachowania wpajane dzieciom przez rodziców każdego dnia, są w środowisku szkolnym często narażone na trudną próbę. Nawet dzieci dobrze przygotowane przez rodziców i akceptujące zasady, nie radzą sobie ze stosowaniem ich w praktyce przebywając wśród kolegów. Większość reguł, np. nie podawać ręki, nie dzielić się przedmiotami osobistymi, nie jeść razem, stoją w sprzeczności z potrzebą bycia ‚fajnym kolegą’ – mówi dr n. hum. Justyna Korzeniewska, psycholog z Centrum Zdrowia Dziecka. Kodeks koleżeński nakazuje pożyczyć ołówek nawet jeśli przyjaciel szukając natchnienia obgryzie go i odda mocno ośliniony. Miarą kumplostwa jest ‚danie gryza’ kanapki lub ‚łyka’ napoju, przy czym dzieci wymieniają się nie tylko serdecznościami, ale przede wszystkim zarazkami. Wśród dziewczynek mile widziane jest pożyczanie pomadki ochronnej do ust. Niestety po takim zbiorowym użyciu szminka już przed niczym nie chroni, a wręcz przeciwnie – jest niebezpiecznym skupiskiem bakterii – dodaje psycholog.

Dziecko, które nie przestrzega norm grupy, jest przez nią odrzucane. Nie należy oczekiwać, że maluch będzie bohatersko walczył z bakteriami, występując przeciwko zasadom uznanym w grupie. Nie wystarczy poinformować naszej pociechy o tym, że nie powinno dzielić się kanapką z innymi, bo grozi to zarażeniem się groźną chorobą. Presja grupy powoduje, że dziecko ulega kolegom i łamie dobrze znane mu zasady. Można jednak sprawić, by ‚wilk był syty a owca cała’. Zapobiegliwy rodzic podsunie dziecku alternatywne sposoby zachowania, aby pogodzić zasady higieny z okazywaniem koleżeństwa. Np. podziel się z kolegą napojem, gdy on Ciebie o to prosi, ale nie pij już po nim – radzi Justyna Korzeniewska. Dobrze dziecku dać do szkoły dwa mniejsze kartoniki z piciem, żeby po poczęstowaniu kolegi miało drugi dla siebie. Posiłek zabierany do szkoły też powinien być łatwy do podzielenia, tak aby przyjaciel nie odgryzał z całości konsumowanej potem przez dziecko (np. jabłko w cząstkach, kanapka pokrojona na kilka kawałków). Pomocny jest też zestaw alternatywnych przedmiotów, które najczęściej pożyczają koledzy, np. ołówek, chusteczki, pomadka. Dzięki temu dziecko nie użycza innym tych, które samo używa, a jednocześnie nie jest negatywnie postrzegane przez swoich przyjaciół – podsumowuje psycholog z Centrum Zdrowia Dziecka.

Jak wesprzeć organizm dziecka w walce z infekcją?

Kiedy jednak dziecko zachoruje możemy wesprzeć je w chorobie i sprawić, by lżej przechodziło infekcję:
– Obniżaj gorączkę. Za stan gorączkowy uznaje się temperaturę powyżej 38,0 C. Podaj dziecku lek przeciwgorączkowy, który obniży temperaturę ciała, np. Nurofen dla dzieci Junior. Bardzo często dzieci w trakcie infekcji odczuwają także ból mięśni, gardła czy głowy. Ibuprofen zawarty w leku złagodzi również te objawy choroby, a dodatkowo zadziała przeciwzapalnie. Pamiętaj, by lek podawać zgodnie z wytycznym zamieszczonymi w ulotce informacyjnej, zachowaj również odpowiedni odstęp czasowy. Zwiększając przerwę między poszczególnymi dawkami leku, sprawisz, że nie będzie on działał właściwie, a co za tym idzie – nie ulży dziecku. Jeżeli gorączka utrzymuje się po trzech dniach regularnego podawania leku, skonsultuj się z lekarzem.

– Nawilżaj powietrze. Jeśli dziecku dokucza katar i suchy kaszel zwiększ wilgotność powietrza w swoim domu albo przynajmniej w pomieszczeniu, w którym dziecko przebywa najczęściej. Możesz użyć elektronicznych nawilżaczy powietrza, bądź położyć mokry ręcznik na kaloryfer.

– Nie zapomnij też o wietrzeniu mieszkania. Nawet jeśli na zewnątrz temperatura spadła poniżej 0 C nie rezygnuj z otwierania okien – świeże powietrze oczyszcza pomieszczenie z chorobotwórczych drobnoustrojów. Nie przesadzaj również z wysoką temperaturą w mieszkaniu – w czasie choroby, kiedy dziecku dokucza katar i kaszel suche, gorące powietrze nasila nieprzyjemnie objawy, ponieważ podrażnia drogi oddechowe. 18-20 C w ciągu dnia, 17 C w nocy – w takich temperaturach najłatwiej przejść chorobę.

– Inhalacje z soli fizjologicznej – nawilżają gardło i nos. Ta metoda wymaga kupna nebulizatora, ale za to jest bardzo skuteczna. Można spotkać zalecenia, by do roztworu soli dodać kilka kropel olejku eterycznego – z tym jednak należy uważać. Wiele osób może mieć bowiem uczulenie na zawarte w olejku składniki. Zatem najbezpieczniej będzie użyć czystej soli fizjologicznej, którą bez problemu można nabyć w każdej aptece.

– Zapewnij dziecku komfort i odpoczynek. W czasie choroby organizm jest mocno osłabiony. Potrzebny jest mu odpoczynek i relaks. Warto w czasie choroby zaopatrzyć dziecko w nową grę planszową, ciekawą książkę bądź puzzle. Wskazane są wszystkie czynności niewymagające dużej aktywności ruchowej.

– Podawaj choremu dużo płynów do picia. Gorączka, katar, mokry kaszel – usuwają wodę z organizmu. Aby ją uzupełnić chore dziecko powinno dużo pić – około 1,5 litra płynów dziennie.

Nurofen dla dzieci Junior – ekspert w walce z gorączką i przeziębieniem

– Pierwsza zawiesina Nurofenu dla dzieci w wieku 6-12 lat
– Produkt zawiera ibuprofen 200 mg/5 ml w butelce 100 ml
– Obniża gorączkę już po 15 minutach
– Działa nawet do 8 godzin
– Nie zawiera cukru i sztucznych barwników
– Dwa atrakcyjne smaki: truskawkowy i pomarańczowy
– Dołączona łyżeczka do dozowania
– Cena rekomendowana – 23,99 zł za opakowanie 100 ml.