Awatar użytkownika
DUSIA555
Mistrzu dwa tysiace!
Mistrzu dwa tysiace!
Posty: 2227
Rejestracja: 11 mar 2009, 21:54

28 gru 2009, 22:39

mamaczarusia, witaj :ico_haha_02:
Wprawdzie na urlopie wychowawczym nie byłam, tylko na macierzyńskim a wróciłam do pracy 2 grudnia br.
Nieobecna w pracy byłam ponad rok licząc zwolnienie lekarskie. Będąc w ciąży, później już na urlopie macierzyńskim zaczełam szukać nowej pracy. Niestety bez rezultatu. Z obecnej chciałam się zwolnić juz dawno ale łudziłam się nadzieją, że zmieni się w firmie na lepsze.
Po powrocie do pracy okazało się, że jest jeszcze gorzej niż rok temu :ico_olaboga: Po prostu koszmar :ico_noniewiem: Dużo by pisać co składa się na tak fatalną atmosferę w pracy. Ale mniejsza z tym. Wprawdzie o zwolnieniu mnie nie było mowy, wręcz przeciwnie szef ucieszył się, że nie będę korzystać z urlopu wychowawczego i wracam do pracy.

Wyobraź sobie, że bodajże 16-go grudnia znalazłam ogłoszenie w internecie, że poszukują pracownika kwalifikacje zgodne z moimi, praca na miejscu a nie tak jak teraz z dojazdami :ico_haha_01: Złożyłam wymagane dokumenty, dzisiaj byłam na rozmowie kwalifikacyjnej i..... udało się od 4 stycznia zaczynam nową pracę :-D :ico_sorki: Wszystko mozna powiedzieć na "wariackich" papierach tj. w tempie błyskawicznym ale najważniejsze, że udało się :-D Z obecnym pracodawcą podpisuję rozwiązanie umowy za porozumieniem stron z datą 31 grudnia. Byłam bardzo mile zaskoczona, postawą szefa który stwierdził, że nie będzie mi robił żadnych przeszkód w odejściu z pracy. I chwała mu za to :ico_sorki: (pewnie dlatego, że i tak szykują zwolnienia :ico_noniewiem: )
Przepraszam za długi post ale mamaczarusia, opisując swoją sytuację, chciałam Ci napisać, żebyś nie traciła nadziei na znalezienie nowej pracy. Nie chciałabym pracować w miejscu w którym jestem niemile widziana czułabym się beznadziejnie pozatym jak będą kochana chcieli to pomimo przepisów o których piszesz, pewnie tak Ci uprzykrzą pracę, że psychicznie nie wytrzymasz i sama się zwolnisz. Niestety taka jest brutalna rzeczywistość :ico_noniewiem: To że masz szansę odejść z firmy na tej samej zasadzie jak ja to bardzo wiele, jest to o wiele korzystniejsze niż rozwiązanie umowy za wypowiedzeniem.
Tak jak napisała Gabi, do lipca jest jeszcze sporo czasu i duża szansa, że znajdziesz pracę ktora będzie sprawiać Ci przyjemność, przynosić satysfakcję. M.in. z takiego powodu ja swoją zmieniłam po kilkunastu latach pracy w jednej firmie.

Życzę Ci z całego serca powodzenia w poszukiwaniach :ico_sorki: Jestem przekonana że pracę znajdziesz, tylko głowa do góry :ico_haha_02: Pozdrawiam :ico_haha_02:

Awatar użytkownika
DUSIA555
Mistrzu dwa tysiace!
Mistrzu dwa tysiace!
Posty: 2227
Rejestracja: 11 mar 2009, 21:54

29 gru 2009, 21:27

Gabi, dziękuję bardzo :ico_buziaczki_big:

mamaczarusia
Noworodek Forumowy
Noworodek Forumowy
Posty: 6
Rejestracja: 10 lis 2009, 15:46

30 gru 2009, 16:43

DUSIA555 gratuluję nowej pracy, mam nadzieję że mi też się w końcu uda:)

Awatar użytkownika
DUSIA555
Mistrzu dwa tysiace!
Mistrzu dwa tysiace!
Posty: 2227
Rejestracja: 11 mar 2009, 21:54

30 gru 2009, 22:30

mamaczarusia pisze:DUSIA555 gratuluję nowej pracy, mam nadzieję że mi też się w końcu uda:)

Dziękuję :ico_haha_02: Nie trać nadziei, trzymam kciuki :ico_sorki:

ulamisiula
Trzy tysiące lat minęło...
Posty: 3099
Rejestracja: 17 kwie 2007, 15:17

04 sty 2010, 14:19

Dusia gratuluję nowej pracy. :ico_brawa_01:
Ja nadal szukam dla siebie czegos odpowiedniego.
Wychowawczy płatny kończy mi się 31-03-2010 r i jeszcze pozostaje mi rok bezpłatnego.Niedawno kadrowa powiedziała mi ze słyszała,że od nowego roku(czyli 2010) długość płatnego wychowawczego wydłuża sie do 3 lat.Niestety nigdzie nie mogę znaleźć takiej informacji.Moze coś o tym słyszałyście?

Awatar użytkownika
DUSIA555
Mistrzu dwa tysiace!
Mistrzu dwa tysiace!
Posty: 2227
Rejestracja: 11 mar 2009, 21:54

04 sty 2010, 18:38

ulamisiula, dziękuję :ico_sorki:

ulamisiula pisze:Ja nadal szukam dla siebie czegos odpowiedniego.

Życzę powodzenia, z pewnością znajdziesz odpowiednią dla siebie pracę :-) :ico_sorki:

ulamisiula pisze:Niedawno kadrowa powiedziała mi ze słyszała,że od nowego roku(czyli 2010) długość płatnego wychowawczego wydłuża sie do 3 lat.


O tym nie słyszałam ale spróbuję jutro dowiedzieć się w pracy od koleżanki która zajmuje się tą tematyką. Oczywiście napiszę czy rzeczywiście nastąpiła taka zmiana.
Wiem, że od tego roku tatusiowie mogą wziąć 7 dni urlopu płatnego jeśli dzidziuś nie skończył jeszcze roczku. Mój P. ucieszył się oczywiście na tą wiadomość :-D
Pozdrawiam :ico_haha_02:

stokrotka81
Częstowpadacz na plotki
Częstowpadacz na plotki
Posty: 131
Rejestracja: 11 gru 2009, 22:24

04 sty 2010, 19:17

DUSIA555 pisze:tatusiowie mogą wziąć 7 dni urlopu płatnego

ale to z osobnego czy z tego całorocznego urlopiku?

Awatar użytkownika
DUSIA555
Mistrzu dwa tysiace!
Mistrzu dwa tysiace!
Posty: 2227
Rejestracja: 11 mar 2009, 21:54

04 sty 2010, 19:56

stokrotka81, to dodatkowy urlop z tytułu narodzin maleństwa :ico_oczko:

ulamisiula
Trzy tysiące lat minęło...
Posty: 3099
Rejestracja: 17 kwie 2007, 15:17

07 sty 2010, 12:54

Niestety :ico_placzek:
Byłam w MOPS-ie i niestety miał byc przedłużony wychowawczy płatny ale gdzieś ustawa przepadła.A jeśli nawet by weszła w zycie to nie działałaby w trybie zwrotnym .Jednym słowem LIPA :ico_zly:
Nadal będę szukać nowej pracy.Boże daj cierpliwość!!!

kiri
Noworodek Forumowy
Noworodek Forumowy
Posty: 3
Rejestracja: 20 sty 2010, 18:38

20 sty 2010, 20:34

Witam,proszę Was kochani o odpowiedź, a mianowicie:Będąc na macierzyńskim od lutego 2010 r przez 20 tyg będę składała również wniosek o zasiłek rodzinny + dodatek z tytułu urodzenia dziecka no i oczywiście o becikowe.Wiem ,że na zasiłek rodzinny + dodatek muszę złożyć zaświadczenie o dochodach wtedy jeszcze moje i męża. Czy takie zaświadczenie o dochodach z US mogę już teraz załatwić? Jak długo takie zaświadczenie jest ważne? W lipcu/sierpniu 2010 r zacznę urlop wychowawczy,chcę wtedy też złożyć wniosek o płatny urlop wychowawczy. Wiem,że wtedy wystarczy tylko dochód mojego męża bo mój będzie jako utracony,gdyż zacznę urlop wychowawczy. Zastanawia mnie tylko to czy zaczynając urlop wychowawczy właściwie prawie pod koniec okresu zasiłkowego bo zaczęłabym właśnie w lipcu/sierpniu a okres zasiłkowy jest od 1.11.2009 do 30.10.2010 będę musiała składać dwa razy wszystkie te dokumenty do tego płatnego urlopu wychowawczego na stary okres zasiłkowy w którym się załapię i na już nowy od 1.11.2010? Nie wiem czy ktoś mnie zrozumiał o co pytam,ale może ktoś mi jednak odpowie,dzięki i pozdrawiam

Wróć do „Prawo, praca i polityka”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość