Salony Spa, Zabiegi

„Twój codzienny rytuał piękna” – ruszył program edukacyjny o terapii kolagenowej

Pinterest LinkedIn Tumblr

Zwiększona ekspozycja na słońce w sezonie urlopowym, pośpiech w pracy, stres, niedostatek snu, zbyt mało czasu na świeżym powietrzu, dieta uboga w drogocenne proteiny i witaminy, nieubłagane procesy starzenia – to wszystko powoduje, że nasza skóra traci elastyczność i blask, pojawiają się zmarszczki i cellulit. Na szczęście sama natura, wspomagana najnowszymi osiągnięciami medycyny estetycznej powoduje, że nie jesteśmy wobec tych zmian bezradni.

W klinikach oraz salonach urody i SPA w Polsce ruszył program edukacyjny pod hasłem „Twój codzienny rytuał piękna”, poświęcony skutecznym sposobom na młody wygląd, dobroczynnemu działaniu kolagenu i metodom jego suplementacji. Cykl warsztatów realizowany jest przez producenta pierwszej w Polsce wody źródlanej z dodatkiem kolagenu – Voda Collagen.

Co to jest kolagen?
‘Kolagen’ pochodzi od greckich słów ‘colla’ – klej i ‘genno’ – rodzić, co można przetłumaczyć jako ‘klejogenny’. Oddaje to jego funkcję jako białka spajającego elementy komórkowe i umożliwiającego powstawanie tkanek i narządów. Kolagen jest białkiem prostym, zbudowanym tylko z aminokwasów. Posiadając wysoką odporność na rozciąganie, stanowi on fundament ścięgien, kości, stawów, naczyń krwionośnych, skóry i paznokci. Dotychczas zidentyfikowano blisko 20 typów kolagenu, występujących w różnych tkankach. Suplementując jego odpowiedni rodzaj, możemy zatem uzyskać pożądane efekty w wybranych częściach naszego organizmu.

„Eliksir” młodości
Około 30% wszystkich białek w organizmie i 70% białka skóry stanowią białka kolagenowe. Choć nieustannie następują równoważące się procesy degradacji i biosyntezy kolagenu, to z wiekiem jego degeneracja zaczyna przeważać, a skutki niedoboru są zauważalne już od 25. roku życia. Dlatego warto wspomóc naturalne procesy organizmu i zadbać o regularne dostarczanie odpowiedniej ilości białka kolagenowego. Kuracja kolagenem jest także rekomendowana w celu przyspieszenia regeneracji skóry po zabiegach chirurgii plastycznej i medycyny estetycznej.

Odmładzanie „od środka”
Kolagen stanowi istotny składnik kremów do pielęgnacji i regeneracji skóry, które działają na skórę jednak tylko powierzchownie. Do skutecznego zwalczania efektów starzenia potrzebna jest stymulacja produkcji białka we wszystkich warstwach skóry, dlatego medycyna estetyczna coraz częściej zwraca się ku nutrikosmetykom, które odbudowują skórę od wewnątrz. Doskonałe wchłanianie i przyswajalność kolagenu są możliwe dzięki jego spożywaniu w połączeniu z witaminą C, która nie tylko pobudza procesy życiowe i dodaje energii, ale przede wszystkim gwarantuje trwałość i stabilizację struktur białka kolagenu w skórze oraz w całym organizmie. Dostarczanie witaminy C jest bardzo ważne dla zdrowia i ogólnej kondycji psychofizycznej, ponieważ ciało ludzkie jej nie wytwarza i nie magazynuje.

Warsztaty „kolagenowe”
Pierwsze z cyklu spotkań pt. „Twój codzienny rytuał piękna” odbyło się w Pearl Beauty Clinic & SPA w Warszawie (26 września). Na najbliższe warsztaty Voda Naturalna zaprasza 17 października do Skin Clinic w Warszawie oraz kolejnych partnerów. Program warsztatów edukacyjnych obejmuje: prezentację wiedzy o kolagenie i jego suplementacji, wyników badań klinicznych dotyczących skuteczności kolagenu zawartego w Vodzie Collagen, degustację produktu oraz demonstrację wybranych zabiegów z oferty kliniki, w której odbywa się spotkanie.

Unikalny duet czystej Vody i kolagenu
Voda Collagen to propozycja dla osób, które pragną w naturalny sposób zachować piękno i młodość na dłużej. Zamknięta w szkle kompozycja o subtelnym smaku granatu skrywa idealny duet czystej Vody Naturalnej i cennych cząsteczek kolagenu, wzbogacony o witaminę C. Pomaga uzupełniać niedobór białek kolagenowych, stając się jednym z kroków do zachowania pięknej i młodej skóry.

Skuteczność kolagenu stanowiącego składnik Vody Collagen została potwierdzona przez Collagen Research Institute w Niemczech. Badania kliniczne przeprowadzone na grupie 180 kobiet w wieku 35-55 lat wykazały:
• spowolnienie procesu powstawania zmarszczek i obniżenie ich głębokości o 35%
• wzrost stężenia prokolagenu w skórze o 60%
• poprawę elastyczności skóry o 15%
• zwiększenie nawilżenia i zmniejszenie podrażnień skóry
• redukcję cellulitu
• przyspieszenie procesów regeneracyjnych skóry

Stosowanie regularnej kuracji kolagenowej Vodą Collagen, umożliwiającej wchłanianie białka „od wewnątrz”, prowadzi do jego systematycznego metabolizmu w skórze właściwej. Jedna butelka Vody Collagen zawiera 2,5 g kolagenu i 80 mg witaminy C, zapewniając rekomendowaną dzienną dawkę tych substancji w diecie dorosłego człowieka. W celu osiągnięcia znacznej poprawy kondycji skóry zaleca się stosowanie 4-tygodniowej kuracji w postaci 1 butelki Vody Collagen dziennie. Dla uzyskania jeszcze lepszego efektu wskazane jest przedłużenie kuracji o kolejne 8–12 tygodni.

Start warsztatów z Pearl Beauty Clinic & Spa
Pearl Beauty Clinic & Spa została założona przez Monikę Wróblewską, specjalistkę w zakresie kosmetologii. Kameralna atmosfera salonu Pearl Spa, mieszczącego się na 43 piętrze Hotelu Intercontinental w Warszawie oferuje m.in.: masaże z różnych części świata, rytuały pielęgnacyjne na ciało oraz zabiegi wyszczuplające i modelujące sylwetkę. W Klinice Piękna, na parterze Hotelu Intercontinental, zespół doświadczonych specjalistów oferuje porady z zakresu: medycyny estetycznej, kosmetologii, dietetyki i stylizacji włosów. Wśród odwiedzających Pearl Beauty Clinic & Spa znalazły się takie osobistości jak: Sting, Garou, Claudia Schiffer, Seal czy Urszula Dudziak.

Comments are closed.