Salony Spa, Zabiegi

Acculift – laserowa walka z grawitacją

Pinterest LinkedIn Tumblr

Z upływem lat skóra traci elastyczność i sprężystość, a tłuszcz w wyniku grawitacji pojawia się w najbardziej niekorzystnych miejscach, np: na podbródku, w linii żuchwy i po bokach twarzy.
Idealnym rozwiązaniem, aby poradzić sobie z tym problemem jest zabieg Acculift- wykonywany w Klinice Melitus, jest to laserowa lipoliza z jednoczesnym laserowym liftingiem twarzy uzyskiwanym dzięki silnemu napięciu skóry. Jak mówi konsultant medyczny Melitusa dr. n. med Maria Noszczyk zabieg ten wykonywany technologią Accusculpt, poza efektem lipolizy powoduje stymulację produkcji kolagenu i ściągnięcie głębokich, rozluźnionych z wiekiem powięzi skóry.

Zabiegi wykonywane są u kobiet i mężczyzn, zwykle po 40. roku życia, gdy pojawiają się cechy starzenia grawitacyjnego, a także w modelowaniu i pojędrnianiu skóry ciała.

Efekt uzyskiwany jest dzięki światłu lasera o długości 1444 nm, które jest intensywnie pochłaniane przez tkankę tłuszczową. Umożliwia to precyzyjne i bezpieczne usuwanie tłuszczu, bez ryzyka uszkodzenia innych tkanek. Zniszczony tłuszcz podlega wchłonięciu. W przypadku większej ilości można go usunąć przy pomocy strzykawki. Po tej części zabiegu wykonuje się laserowy termolifting, korzystając z bodźca jakim jest ciepło, oraz aktywizując procesy przebudowy tkanki łącznej i poprawiając jej jędrność.
Dzięki temu po pozbyciu się nadmiernej ilości tkanki tłuszczowej skóra jest nadal napięta. Najczęstsze obszary poddawane korekcji tą metodą, to dolne partie twarzy, gdzie najbardziej uwidaczniają się efekty starzenia grawitacyjnego : „chomiki”, zmiana owalu twarzy w linii żuchwy, hipertrofia (przerost tkanki) w obrębie bruzdy nosowo-wargowej oraz podbródek.

Zabiegi można też wykonywać na całym ciele. Nowatorskość Acculift polega na bardzo dokładnym, precyzyjnym i jednocześnie bezpiecznym działaniu w obszarach najbardziej delikatnych gdzie tłuszczu jest zwykle niewiele, a skóra jest bardzo wrażliwa. Jak podkreśla dr Maria Noszczyk, w klinice Melitus chirurg wykonujący Acculift bardzo często łączy tę metodę z liposukcją Body-Jet uzyskując dzięki temu jeszcze lepsze efekty.
W przypadku modelowania ciała, metoda ta idealnie sprawdza się: w okolicy kolan, brzucha, ujędrniania skóry na ramionach i w innych rejonach, ginekomastii u mężczyzn, różnych poprawkach po liposukcji oraz w leczeniu rozstępów.
W Klinice Melitus laserem Accusculpt wykonuje się także zabiegi leczenia nadpotliwości. Zabieg polega na laserowym przerwaniu połączeń nerwowych przekazujących sygnały gruczołom potowym. U większości pacjentów zabieg jest jednorazowy, a czasem wykonuje się „poprawkę” dla trwałego efektu zbliżonego do 100%.

Acculift – laserowa walka z grawitacją
Zabieg Accusculpt wykonuje się na ogół przez zwykłe nakłucie skóry lub wykonanie małych 1 mm nacięć, przez które wprowadza się kaniulę ze światłowodem. Cała procedura wykonywana jest w znieczuleniu miejscowym. Trwa od pół godziny do dwóch, w zależności od wielkości obszaru poddawanego lipolizie. Po zabiegu należy założyć opatrunek uciskowy. Pacjent bezpośrednio po wykonaniu zabiegu może opuścić klinikę.

Pełna odbudowa skóry z oczekiwanym efektem regeneracji i poprawy napięcia ma miejsce po 3-4 tygodniach i poprawia się w ciągu 4-6 miesięcy od zabiegu.
Zabieg Acculift poleca dr n. med. Maria Noszczyk – konsultant medyczny Lecznicy Dermatologii Estetycznej i Anti-Aging Melitus. Klinikę od kilkunastu lat tworzy zespół doświadczonych lekarzy akademickich zajmujących się różnymi problemami anti-aging: endokrynologią, ginekologią, andrologią i flebologią. Celem anti-aging jest profilaktyka i pielęgnacja zdrowia, co dodatkowo poprawia efektywność zabiegów estetycznych.

Maria Noszczyk dermatologią estetyczną praktycznie i naukowo zajmuje się od 1994 roku. Z Kliniką Melitus związana jest od 2002 roku. Jest wykładowcą w Międzynarodowym Centrum Anti-Aging oraz Wyższej Szkole Zawodowej Kosmetyki i Ochrony Zdrowia. Członek założyciel Polskiego Stowarzyszenia Lekarzy Dermatologów Estetycznych oraz European Society for Cosmetic &Aesthetic Dermatology (ESCAD).

Comments are closed.