Dziecko, Zdrowie i pielęgnacja

Centrum Zdrowia Dziecka przyznało wyróżnienie dla Dobrego Krzesła

Pinterest LinkedIn Tumblr

Instytut „Pomnik – Centrum Zdrowia Dziecka” wyróżnił krzesło profilaktyczne firmy Entelo jako najlepszy produkt dla dziecka, który może wspomagać codzienną dbałość o utrzymanie prawidłowej postawy, eliminując jednocześnie szkodliwe czynniki wpływające na nieprawidłowe kształtowanie się krzywizn kręgosłupa w trakcie siedzenia.
Dyplom

Nagrodę specjalną Instytutu przyznano przy okazji 13. edycji plebiscytu czytelników miesięcznika „Dziecko” na najlepszy produkt dla dziecka i rodziców w 2012 roku. Dobre Krzesło to stworzone przez firmę Entelo profilaktyczne krzesło szkolne. Instytut docenił je za wspomaganie zachowania właściwej pozycji siedzącej dziecka. Zdaniem specjalistów z Centrum Zdrowia Dziecka jest ono właściwym wyposażeniem stanowiska do nauki i pracy dziecka.

– Zdecydowaliśmy się przyznać nagrodę dla Dobrego Krzesła, ponieważ w naszej ocenie jest to dobra propozycja dla dzieci, które siedzą czy to w szkole, czy w domu po kilka godzin dziennie. Właściwie dobrane krzesło ma wpływ na kształtowanie się prawidłowej postawy ciała. Dobre Krzesło jest odpowiednio wyprofilowane i precyzyjnie dostosowane do wzrostu dzieci w różnym wieku, dzięki temu zapewnia zachowanie właściwej pozycji siedzącej i może stanowić element profilaktyczny w okresie rozwoju dziecka − mówi Zofia Szymoniczek z Centrum Certyfikacji Instytutu „Pomnik – Centrum Zdrowia Dziecka”.

Dobre Krzesło, to wynik kilkuletniej pracy lekarzy, fizjoterapeutów, naukowców oraz specjalistów z dziedziny ergonomii. Zróżnicowana kolorystyka ułatwia dobór właściwego krzesła dla dziecka: jest ono produkowane w sześciu kolorach dla różnych przedziałów wzrostu. Wklęsło-wypukła forma wspomaga prawidłowe ułożenie kręgosłupa, optymalne krzywizny oparcia mobilizują pracę mięśni przykręgosłupowych wzmacniając w ten sposób kręgosłup. Odpowiednio wyprofilowane siedzisko, wykonanie zgodnie z zasadami ergonomii, zapewnia użytkownikowi maksimum komfortu oraz stymuluje tułów do prawidłowego ułożenia.

4 Comments

  1. Jeśli chodzi o kolory to one oznaczają konkretny wzrost dziecka, wszytsko na stronie znajdziesz. U nas akurat pasuje, bo pokój jest żółto-szary, a krzesełko na wzrost syna także jest żółte 🙂

  2. Chyba zdecyduję się na to dobre krzesło, skoro polecacie. Wygląda naprawdę dobrze, wiele kolorów więc można dopasować do pokoju. Możecie coś więcej napisać? Mam córkę ma 135cm wzrostu, garbi się siedząc, ale lekarz zalecił tylko pływalnię, więc zależy mi też na takim krześle.

  3. Siostra męża poleciła mi zainteresować się tym krzesłem. W szkole jej dziecka pojawiły się w zeszłym roku, potem sama zamówiła na ich stronie krzesło dla syna. Cieszyła się, że Krzyś ładnie i prosto siedzi dzięki temu. A potrafi spędzić nad lekcjami sporo czasu… Już złożyłam zamówienie na zółciutkie krzesło i czekam na przesyłkę 🙂

  4. Świetne jest to krzesło, nasza szkoła zakupiła takie dla klas 1-3. Dzieciaki zachwycone, mój syn również. Zastanawiam się czy nie kupić takiego też do domu. Dzieciaki mojej znajomej, 10 i 8 lat, strasznie się garbią, postawy mają fatalne, chodzą na gimnastykę korekcyjną, rehabilitacje itp. ja wolałabym tego uniknąć. Młody w domu sporo siedzi przy biurku, uwielbia rysować, kolorować itd., więc chyba lepiej, żeby siedział na dobrym krześle, prawda? 😉