Wokół dzieci i rodziców

Co teraz robi moje dziecko?

Pinterest LinkedIn Tumblr

Oddanie dziecka do żłobka, albo pod opiekę wykwalifikowanej niani nigdy nie jest prostą decyzją. Obietnice zapewnienia profesjonalnej i troskliwej opieki nad dzieckiem to jedno, a możliwość sprawdzenia od czasu do czasu, co właśnie dzieje się z naszą pociechą, to zupełnie inna bajka…

Wszystko będzie/jest dobrze

(…) zapewnia rodzina, przyjaciółki, znajome mamy czy opiekunowie. Co więcej, te obietnice bardzo często znajdują potem potwierdzenie w rzeczywistości. Dlaczego więc mimo wszystko niespokojny duch wątpliwości zakłóca nasz spokój w pracy, na spotkaniu biznesowym, podczas lunchu czy w drodze do domu? Ponieważ jesteśmy matkami! Tak już jest, bo taka nasza natura: zatroskana, odpowiedzialna i potrzebująca stałego zapewnienia, że wszystko jest dobrze. W naszej naturze jest też zaradność i umiejętność znajdowania odpowiednich rozwiązań nawet w najbardziej skomplikowanych sytuacjach. Jak więc poradzić sobie z rozłąką i jak przekonać się, że nasze dziecko jest w dobrych rękach? Można np. skorzystać ze zdalnego monitoringu wideo.

Monitoring wideo w żłobkach

Temat ten ostatnimi czasy jest bardzo głośny. Powstają petycje i postulaty, domagające się prawnego usankcjonowania tej sprawy i nałożenia nakazu monitoringu wszystkich żłobków (państwowych i prywatnych). Nie chcemy jednak w tym momencie się w to zagłębiać, choć mocno kibicujemy, żeby sprawa szybko zakończyła się sukcesem. Zalet monitoringu jest wiele i nie trzeba do niego nikogo szczególnie przekonywać. Nowoczesne systemy gwarantują nie tylko doskonałą jakość, ale także łatwość dostępu do nagrań i bezproblemową obsługę. Transmisję tego, co dzieje się w żłobku czy w domu można obejrzeć w każdej chwili: – Dzięki takim rozwiązaniom rodzice mają bezpośredni wgląd w to, co dzieje się danym momencie w żłobku. Na uwagę zasługuje również fakt, że usługa jest dostępna nie tylko przez komputer, ale także smartfon czy tablet. Umożliwia to podgląd obrazu z kamery w dowolnym momencie i z dowolnego miejsca. Wszędzie, gdzie jest Internet. – tłumaczy Agnieszka Pyzik, dostawca i lider na rynku zdalnego monitoringu wideo Zerkam. – Zerkam zapewnia nie tylko bezpieczeństwo dziecka i gwarancję rzetelnej opieki, ale daje możliwość zerkania na dziecko, gdy jesteśmy w pracy, czy na wyjeździe służbowym. – dodaje Agnieszka Pyzik.

Pomachaj do kamery!

Coraz częściej monitoring stosuje się także w domach. I wcale nie pokazujemy przez to, że nie mamy zaufania do niani i chcemy permanentnie inwigilować jej wszelkie poczynania. Chodzi o bezpieczeństwo. Może się przecież zdarzyć tak, że osoba np. zasłabnie, albo gorzej się poczuje. To też dobra opcja dla opiekunki, która dzięki nagraniom może pokazać, że np. siniak na kolanie był wynikiem tylko i wyłącznie niefortunnego upadku. Co więcej, jak rodzice zatęsknią mogą sobie uruchomić system i patrzeć, jak pięknie bawi się, albo śpi ich dziecko. Zaś gdy jedno z rodziców zajmuje się maleństwem, drugie może chociaż popatrzeć na rodzinę i tym samym zmotywować się do szybszego powrotu z pracy. A już naprawdę rozczulające jest jak dziecko macha do kamery i przesyła słodkie buziaczki. Takie momenty warto uwiecznić i zostawić na piękny prezent na 18-kę.

Comments are closed.