Gry i zabawy dla dzieci

Czytam i liczę z Adibu

Pinterest LinkedIn Tumblr

Na rynku pojawiła się nowa edukacyjna gra komputerowa marki CD Projekt – Adibu Czytam i Liczę. Gra przeznaczona jest dla dzieci w takich przedziałach wiekowych jak: 4-5, 5-6 oraz 6-7 lat. Dziecko ma do rozwiązania 10 zadań językowych oraz 10 łamigłówek matematycznych. Gra pozwala dziecku m.in. zrozumieć znaczenie wyrazów, nabyć umiejętności posługiwania się przeciwieństwami, poznać dni tygodnia, kształty oraz cyfry.

Wielkimi krokami zbliża się jesień. Jednak żadnemu maluchowi niestraszny będzie powrót do szkoły, jeśli w nauce będzie mu pomagał wesoły przyjaciel z odległej planety.

Adibu, tak bowiem ma na imię bohater edukacyjnych gier komputerowych, który może towarzyszyć dziecku w pierwszych latach jego szkolnej nauki, lub przygotować przedszkolaków do startu w szkole podstawowej.

Już dawno dowiedziono, że nauka przez zabawę daje o wiele lepsze rezultaty: dziecko z zainteresowaniem i bez przymusu odkrywa nowe elementy otaczającego je świata, nie czując presji nauczycieli i rówieśników.

Adibu Czytam i Liczę (CD Projekt) to gra dopasowana dokładnie do wieku i umiejętności dziecka. Program przygotowany jest dla dzieci w trzech przedziałach wiekowych: 4-5 lat, 5-6 lat oraz 6-7 lat, co pozwala maluchom na kolejnych etapach rozwoju pozyskiwać lub doskonalić nabyte umiejętności. Na każdym poziomie dziecko ma do wyboru 10 zadań językowych o dwóch stopniach trudności oraz 10 łamigłówek matematycznych. Każde z nich przedstawiane jest w przyjazny, wesoły sposób, skupiając uwagę dziecka na danym problemie i pomagając w ewentualnym rozwikłaniem zagadki. Poza rozwiązywaniem zadań, mały odkrywca może opiekować się zabawnym zwierzątkiem, umieszczonym w grze. Przechodząc na kolejne poziomy, dziecko zdobywa nagrody i umiejętności, którymi obdarowuje swojego pupila. Takie obowiązki uczą malucha odpowiedzialności oraz umiejętności dzielenia się z innymi.

W zależności od wieku, dziecko uczy się stopniowo: rozumienia znaczenia wyrazów, posługiwania się przeciwieństwami, rozpoznawania różnic fonetycznych oraz różnych znaczeń jednego wyrazu, w końcu rozpoznawania rodzaju, liczby i budowania zdań. Matematyczno – logiczna część pozwala natomiast orientować się w dniach tygodnia i godzinach, rozpoznawać kształty oraz cyfry, rozwiązywać problemy logiczne, a także dodawać i odejmować w zakresie od 1 do 100, a nawet rozkładać sumy na dziesiątki.

Dodatkową zaletą gier edukacyjnych Adibu jest tak zwany "Kącik Rodziców", w którym będą oni mogli prześledzić postępy dziecka, dostosować wszelkie parametry do jego możliwości, a także ustawić czas, po którym gra automatycznie się wyłączy. Dzięki temu każda mama i każdy tata będą mieli pewność, że ich pociecha nie spędza zbyt dużo czasu przed komputerem, a minuty spędzone razem z Adibu są czasem pożytecznie spędzonym.

Comments are closed.