Wokół dzieci i rodziców

Dywany FUNKY – w krainie dziecięcej wyobraźni

Pinterest LinkedIn Tumblr

Czy wiecie o jakich pokojach marzą nasze dzieci? O komnacie małej księżniczki, o pokoju piłkarza, magicznym miejscu wprowadzającym w świat dziecięcej wyobraźni lub stylowym pokoju nastolatki. Dziś wszystkie te dziecięce marzenia jesteśmy w stanie zrealizować nie tylko przy pomocy oryginalnych mebli, tapet i różnorodnych akcesoriów do dekoracji, ale także nowoczesnych i energetycznych wzorów dziecięcych i młodzieżowych dywanów z kolekcji FUNKY.

FUNKY – autorska kolekcja Fabryki Dywanów Agnella, wprowadzona została na rynek w 2012 roku, a obecnie uzupełniona o 15 nowych wzorów. Odważne, niestandardowe wzornictwo, zgodne z najnowszymi trendami w urządzaniu wnętrz to efekt inspiracji bajkami, a także dziecięcymi zabawami i bogatą wyobraźnią najmłodszych. Zabawki, rysunkowe zwierzątka (wzór TIG), a także boisko piłkarskie czy mapa miasta lub schemat domu to motywy obecne w codziennym życiu dziecka, w jego zabawach na różnych etapach rozwoju. Kolekcja FUNKY, podobnie jak rytmiczna i energetyczna muzyka funky, łączy wzory i kolory, łamiąc schematy i przyzwyczajenia. Limonka, turkus, róż i żółty dodają pokojom dziecięcym charakterystycznej energii i nowoczesnego stylu. Dywany z tej kolekcji mają także miękkie i puszyste runo, które zapewnia poczucie bezpieczeństwa i przyjemność podczas zabawy.
FUNKY to także ciekawe propozycje dla młodzieży, wśród których warto zwrócić uwagę na przykład na: dywan inspirowany nowoczesnym malarstwem (wzór ZEN), wykorzystujący modny motyw pasków zebry (wzór PAS) lub przedstawiający fotografię wilka, wykonaną przy użyciu filtra (wzór OZA).

W świecie małej księżniczki
Małe księżniczki uwielbiają róż – różowe ściany, meble, lampki czy firanki. Propozycje wzorów z kolekcji FUNKY doskonale komponują się z tego typu elementami, wprowadzając jednocześnie do pokoju urozmaicenie w postaci różnych odcieni pomarańczu, fioletu, turkusu czy czerwieni – a wszystko w bajkowej konwencji (wzór IMI). Warto także zwrócić uwagę na bajecznie kolorowy, dywan DOR świetnie nadający się do pokoju małej księżniczki, przełamujący delikatnie dominację różowego. Dla dziewczynek proponujemy również wzór nieco odbiegający od konwencji pokojów utrzymanych w odcieniach tego popularnego koloru. W dywanie OLA różowa sukienka i kokardki księżniczki podkreślone zostają dzięki soczystej zieleni tła, a sama postać sprawia wrażenie, jakby była narysowana ręką dziecka.

Chłopięce pasje
Sport i przygoda – to dwie najważniejsze pasję każdego małego chłopca. Wokół związanych z nimi motywów zazwyczaj budowane są pomysły na wystrój chłopięcych pokoi. Mały piłkarz w chłodne, deszczowe dni już nie będzie się nudził. Dywan z boiskiem piłkarskim HOP to zaproszenie do rozegrania „domowego” meczu lub uruchomienia piłkarskiej wyobraźni. Pokój podróżnika uwielbiającego przygody i nowe doświadczenia ozdobić można z kolei dywanem FIT z motywem żaglówek lub UGO z mapą miasteczka pozwalającą na organizowanie samochodowych rajdów.

Dywany, które uczą
Idea kolekcji FUNKY, zakłada stymulowanie dziecięcej wyobraźni i tworzenie środowiska do zabawy. Znaczącą część propozycji stanowią dywany kreatywne, które bazując na popularnych grach planszowych i zabawach dziecięcych, uczą i rozwijają wyobraźnię dziecka. Na przykład popularne wśród dzieci zabawy w dom mogą odbywać się na dywanie DOM, z wyrysowanym schematem domu wraz z jego poszczególnymi pomieszczeniami i najbliższym otoczeniem.

Przytulanka dla najmłodszych
Wśród ulubionych zabawek każdego dziecka szczególne miejsce zajmuje ukochana przytulanka, najczęściej jest to pluszowy miś. Twórcy dywanu TED uznali, że motyw takiego misia sprawi, że pokój stanie się przyjemniejszy i bezpieczniejszy dla małego dziecka. Z kolei wzór ROB to pomysł na pokazanie popularnej zabawy dziecięcej „Stary niedźwiedź mocno śpi” w zabawnej, bajkowej konwencji.

Zapraszamy do odwiedzenia www.agnella.pl i do polubienia naszego profilu na Facebooku.

Comments are closed.