Awatar użytkownika
choto
Ja wiem wszystko o forum
Ja wiem wszystko o forum

Re: Angielski w przedszkolu?

14 gru 2015, 10:59

To prawda. Angielski powinien być obowiązkowy od początku przedszkola. Doskonale widzę jakie nasza córka robi postępy w Sowie, a ile potrafi nasz syn chodzący do podstawówki. Nie oszukujmy się - nauka poprzez zabawę jest bez porównania skuteczniejsza i rzeczywiście przynosi profity.

MojeKLocki24
Rozkręcająca się gaduła
Rozkręcająca się gaduła

03 lut 2016, 11:14

Mam podobne zdanie i również uważam,ze angielski w Przedszkolu powinien być obowiązkowy od razu,im szybciej nasze dziecko bezie miało styczność z językiem obcym,tym szybciej i lepiej się go nauczy,na początek łapiąc poszczególne słówka.

Maybebaby
Częstowpadacz na plotki
Częstowpadacz na plotki

02 mar 2016, 10:04

Na początek sam angielski jako pierwszy język obcy na pewno wystarczy,potem wraz z upływem czasu można dodać kolejny,powiedzmy niemiecki- bo taka jest oferta wielu przedszkoli,ale też zależy od miasta czy standardu,finansów. Pamiętajmy,że tutaj nie można przesadzić i obarczyć dziecka zbyt intensywną nauką od samego początku,bo tym sposobem tylko je zniechęcimy.

Anulka82
Rozkręcająca się gaduła
Rozkręcająca się gaduła

30 maja 2016, 17:52

Generalnie nauka angielskiego w przedszkolach, to taka trochę słaba jest.... Jeśli nie jest to przedszkole dwujęzyczne, to nikłe będą efekty takich zajęć

Anulka82
Rozkręcająca się gaduła
Rozkręcająca się gaduła

31 maja 2016, 13:20

Siegajachmur
Noworodek Forumowy
Noworodek Forumowy

01 cze 2016, 08:37

Uważam, że język obcy w przedszkolu to doskonały pomysł - w końcu nie od dziś wiadomo, że w tym wieku dziecko jest najbardziej "chłonne" na taką wiedzę. Jeśli placówka nie ma go w swojej ofercie, może warto zainteresować dyrecję ofertą CE Lingua? metodą First Steps zbiera bardzo pochlebne opinie, metoda nauki jest dostosowana do wieku uczniów.

Katarzyna55
Noworodek Forumowy
Noworodek Forumowy

18 sty 2017, 14:26

Płacę 50zl na rok ale w tym są teatrzyki, angielski, gimnastyka korekcyjna, rytmika, wyjścia do kina, kredki, farbki, bloki, kartki i inne. Uważam że to nie dużo. Na bieżąco jestem na stronie przedszkola i widzę co grupa maluszków robiła, dzisiaj na przykład była nauka angielskiego w formie zabawy a teraz przygotowują się na dzień Babci i Dziadka.

Satya
Towarzyska dusza
Towarzyska dusza

02 kwie 2017, 12:58

Akurat w tej kwestii ma podobne zdanie i również uważam, że angielski w przedszkolu i takie absolutne podstawy jego znajomości za zasadzie słówek to bardzo dobry pomysł, im szybciej dziecko będzie miało z nim styczność tym oczywiście lepiej dla jego dalszej edukacji :)

Gyffi
Noworodek Forumowy
Noworodek Forumowy

15 lis 2017, 16:35

W tych czasach nie jest źle, angielskie jest wszędzie przemycany - w bajkach, grach, zabawkach. Ale warto w formie zabawy zawsze wplątać troszkę angielskiego samemu od siebie ;)

Awatar użytkownika
walukk
Noworodek Forumowy
Noworodek Forumowy

20 lis 2017, 14:57

Super, dzięki wielkie za sprawdzone informacje. Jestem pewien, że mi się one przydadą...

Wróć do „Przedszkolaczki”