milaJaS
Towarzyska dusza
Towarzyska dusza

Re: dom czy mieszkanie?

30 lip 2014, 22:51

Moi rodzice mają dom, przez kilka lat w nim mieszkałam no i są tego plusy, nie da się ukryć. Masz ogródek, taras, możesz wyjść za dom w samej bieliźnie i nikomu nic do tego:) Nie ma też obaw, ze jesteś za głośno i że zaraz przyjdzie zły sąsiad. Teraz mieszkam w mieszkaniu, ale też nie narzekam. Dużo zależy też od okolicy, od metraza i preferencji:)

gracjani5476
Rozkręcająca się gaduła
Rozkręcająca się gaduła

31 lip 2014, 15:10

Zdecydowanie dom. Najbardziej doceniam taras, na którym spędzam prawie całe letnie dni. Teraz wymieniamy meble, z drewnianych, bo się całkiem zużyły na inne, bardziej trwałe. No i myślę, że w domu dzieci mają więcej szans na radosne dzieciństwo. Zawsze można im postawić jakiś fajny zestaw do zabawy, piaskownicę i huśtawkę, jak na przykład plac zabaw:

źródło:

januli
Noworodek Forumowy
Noworodek Forumowy

13 sie 2014, 20:17

Wybieram dom, przynajmniej sąsiad nie puszcza głośno muzyki, co czasem zdarza się w bloku, a tak spokój, cisza :ico_oczko:

kaskada
Biegaczostruś na forum
Biegaczostruś na forum

19 sie 2014, 16:45

Ja też wolę dom. większa swoboda, ale z drugiej strony w bloku jest jednak trochę łatwiej- nie trzeba się martwić o rzeczy tupu ogrzewanie, odśnieżanie itd...

Malin
Częstowpadacz na plotki
Częstowpadacz na plotki

21 sie 2014, 11:36

Ja zdecydowanie mieszkanie - wygodniej, no i buty się nie błocą przy każdym wyjściu ;)

Awatar użytkownika
Kapucynka
Rozkręcająca się gaduła
Rozkręcająca się gaduła

21 sie 2014, 15:09

W domu jest dużo do sprzątania, często też sporo wydaje się na paliwo żeby dojechać do miasta. Zależy gdzie ten dom miałby być. A w mieszkaniu w bloku często zdarzają się głośni sąsiedzi, mniejsza przestrzeń, mniej zieleni i miejsca do odpoczynku. Ja osobiście chciałabym mieć domek na wsi, gdzie byłby w miarę szybki dojazd do miasta.

marylka55
Rozkręcająca się gaduła
Rozkręcająca się gaduła

26 sie 2014, 10:28

Wszystko jest kwestią upodobań oraz pieniędzy. Osobiście jestem zdania, że mieszkanie nie jest na cale życie. Obecnie mieszkam w mieszkaniu w mieście, jednak w przyszłości chciałabym się przenieść w bardziej spokojne miejsce pod miasto.

Awatar użytkownika
martynkaka
Już śmiało chodzę po forum!
Już śmiało chodzę po forum!

24 wrz 2014, 11:25

Dom daje nam z całą pewnością dużo więcej możliwości, wymaga też jednak sporo pracy i znacznych kosztów. Sama postawić zamierzam na razie na mieszkanie. Póki co mam wprawdzie niedużą kawalerkę, planuję zamienić ją jednak na jakieś fajne mieszkanie we Wrocławiu. Przeglądam na razie oferty spółdzielni i w oko wpadło mi kilka lokalizacji z dość przyjemnego osiedla, ale musiałabym się tam pewnie wybrać i zobaczyć je na własne oczy :)

Basia01
Niemowlak forumowy
Niemowlak forumowy

03 paź 2014, 15:25

jakbym mogła to bym wybudowała dom

Awatar użytkownika
arshielda
Noworodek Forumowy
Noworodek Forumowy

05 paź 2014, 19:33

Mi się marzy mały przytulny domek na wsi blisko rzeki i lasu, gdzie mogłabym chodzić na spacery :)

Wróć do „Pozostałe”