szkieletorek
Trzy tysiące lat minęło...

01 lip 2011, 09:06

gosia888
Cyber rusałka
Cyber rusałka

01 lip 2011, 15:29

mój syn rocznik 2005 w tym roku idzie do zerówki. Nie posyłałam go do 1 klasy bo po pierwsze jest z końca października a dwa widzę że nie jest jeszcze gotowy. Co innego jak wszystkie 6 latki będą w 1 klasie a co innego jak tylko wybrane.
Martwi mnie za to bardzo to że rocznik będzie zdublowany. Wszędzie będzie ciężej się dostać do gimnazjum/liceum na studia. W ogóle uważam że ta zmiana jest beznadziejna tak samo jak powstanie gimnazjum :ico_zly:

mal
Wodzu
Wodzu

01 lip 2011, 17:26

majka2183
JEEEST! Przekroczyłem 1000 postów!
JEEEST! Przekroczyłem 1000 postów!

01 lip 2011, 17:34

ja mam synka który teraz skończył w styczniu 6 lat i ja nie wahałam sie go posłać od września do pierwszej klasy,
dyrektorka podstawówki do której będzie chodził opowiedziała jak to będzie wyglądało
w tym roku rodzice dzieci 6-letnich mieli sami podjąc decyzje czy posłać czy nie i 30 dzieci idzie jako 6 latki do pierwszej klasy czyli szkoła zrobiła 2 klasy po 15 osób, ja uważam że to fajna sprawa poniewaz dzieci w mniejszej grupie uczącej się lepiej to zniosą no i nauczyciel będzie mógł poświęcic każdemu dziecku z tej 15-nastki wiecej czasu.
Powstały także w tym roku 2 klasy pierwsze dzieci 7 letnich także rozgraniczyli wiek
W przyszłym roku będzie dzieci 6 i 7 letnich więcej wtedy będą klasy wymieszane wiekowo i bedzie w kazdej klasie po wiecej niz 20osob

szkieletorek

01 lip 2011, 18:42

elibell
4000 - letni staruszek

01 lip 2011, 22:30

Awatar użytkownika
Aginka
Mistrzu dwa tysiace!
Mistrzu dwa tysiace!

02 lip 2011, 09:34

Ja rozumiem strach przed nieznanym - ale najpierw trzeba postarać się poznać to nieznane ... dowiedzieć...dopytać a nie wypowiadać na temat a być w nim niezorientowanym

ivon, jesteś przerażona tym że Maja pójdzie w przyszłym roku do 1 klasy....
Mnie takie słowa dziwią .... przecież do tej pory sześciolatki chodziły do zerówki szkolnej (mówię o dzieciach które nie chodziły do przedszkoli lub rodzice dali ich do szkoły rezygnując z przedszkola) i oni w zerówce uczyli się tego co teraz dzieci uczą się w pierwszej klasie - więc nie rozumiem strach - przecież każde dziecko to czeka - nie przesadzajmy :ico_oczko: Skoro Maja pójdzie do przedszkolnej zerówki to wg Twojego myślenia i tak powinnać się cieszyć ze masz taki wybór - bo moja córka (ale mnie to nie przeraża) czy wiele wiele innych dzieci przygodę szkolną rozpoczną już od września. Uspokoje kolejny raz - obniżono wiek szkolny - ale dzieciom obniżono poziom - Teraz pierwszoklasiści będą uczyli się tego co mój syn cztery lata temu w zerówce ....
Chcę jeszcze powiedzieć, że ja również nie jestem z całej tej reformy mega zadowolona - ale patrząc na to tak na chłodno(znając realia) - widzę że ten cały diabeł nie będzie aż taki straszny .... głowa do góry - nasze dzieci dadzą radę ....

aniulek

12 lip 2011, 11:06

Moja córka jest z rocznika 2005 czyli miałam wybór -zostawić ja w zerówce przedszkolnej,dać do zerówki szkolnej lub do 1 klasy. Sporo nad tym z mężem myśleliśmy.Poczatkowo byliśmy zdecydowani na przedszkole by dziecko mialo dłuższe dzieciństwo.Ale póżniej zmieniliśmy zdanie i Gabi idzie do 1 klasy.Powodów takiej decyzji było kilka: klasa będzie tylko dla 6-latków,przerabiałby w zerówce po raz drugi to co juz panie (po kryjomu troszkę )w przedszkolu z dziećmi robiły,tzn naukę literek i cyferek,pani wychowawczyni bardzo sympatyczna,przerwy będą mieć wg uznania jak nauczyciel zaobserwuje np znudzenie dzieci itp,wyjście na stołówkę będzie w trakcie lekcji starszych roczników,świetlica dla zerówki i 1 klas jest osobna z placem zabaw,córka idzie do tej samej klasy co jej koleżanka wiec będzie mieć bratnią duszę.Duże znaczenie miało też to że w przyszłym roku mogłaby trafić do klasy mieszanej rocznikowo i pewnie przepełnionej a w dalszej perspektywie łatwiej bedzie dostać się do lepszego gimnazjum,szkoły średniej czy na studia.
Czy i jak sobie poradzi to sie okaże bo tego nie jestem w stanie przewidzieć ale myślę ze nie powinno być zle.

Elzunia
Mistrz pióra
Mistrz pióra

14 lip 2011, 20:43

elibell
4000 - letni staruszek

14 lip 2011, 22:38

Elzunia, zgadzam się z Twoją wypowiedzią w pełni i dlatego ja uważam, ze to rodzice są niedostosowani a nie dzieci. Dzieci chętnie idą tam gdzie sa inne dzieci i mogą się bawić a dzięki temu i uczyć:) I wiesz możliwe że ja coś napisałam o tej zabawie ale nie jestem pewna, a nie chce mi sie cofać i od nowa czytac, tyle, że chodziło mi o to dokładnie, ze poprzez zabawę dzieci uczą się dużo i bardzo chętnie, moja 2 letnia córa też sie uczy poprzez zabawę, kolorów, liczenia, itp itd i nie mogę doczekać się, aż przedszkole odpowie mi na moją prośbę i bedzie miejsce dla mojej córci od wrzesnia:) Ona uwielbia przedszkole, tyle, że różnica jest taka między PL a innymi krajami, że nam i naszym dzieciakom w UK czy Holandii dają możliwość integrować się z rówieśnikami i przyzwyczajać do przedszkola od najmłodszych lat, są godziny spotkań, gdzie mama idzie z dzieckiem i tez może miło spędzić czas z innymi matkami:) W PL tego brakuje takich bezpłatnych grup dla matek i dzieci a jakby takie wprowadzili o ile te matki były by za TAK dla 6 lotków w szkołach:)
I nawet jakbym w PL nadal żyła to bym posłała moje dziecię do szkoły w wieku 6 lat, moja siostrzenica poszła w minionym roku szkolnym, siostra pytała mnie o zdanie i powiedziałam, że pewno a dlaczego nie ma iść i co i dziś czyta, pisze itp itd, i opowiada o szkole dobrze, lubi tam chodzić, a wcale nie jest to jakaś super szkoła dostosowana superowo do najmłodszych, szkoła jak szkoła jak każda ma jedno wejście i wspólne szatnie dla wszystkich.

Wróć do „Szkolniaki fajne dzieciaki”