Polecane

8 kreatywnych motywów na pierwsze urodziny dziecka!

8 kreatywnych motywów na pierwsze urodziny dziecka!

TOP: 10 najstarszych postaci z kreskówek na świecie

TOP: 10 najstarszych postaci z kreskówek na świecie

10 imion dla dzieci, które będą popularne w 2020 roku!

10 imion dla dzieci, które będą popularne w 2020 roku!

10 rzeczy, których TWOJE DZIECKO nigdy nie powinno od ciebie usłyszeć

10 rzeczy, których TWOJE DZIECKO nigdy nie powinno od ciebie usłyszeć

WAŻNY TEMAT: 5 rzeczy, które musisz wiedzieć o depresji poporodowej

WAŻNY TEMAT: 5 rzeczy, które musisz wiedzieć o depresji poporodowej

WAŻNY TEMAT: 5 zalet bycia SAMOTNĄ MAMĄ

WAŻNY TEMAT: 5 zalet bycia SAMOTNĄ MAMĄ

Najpopularniejsze imiona dla CHŁOPCZYKA w 2019 roku

Najpopularniejsze imiona dla CHŁOPCZYKA w 2019 roku

Najpopularniejsze imiona dla DZIEWCZYNKI w 2019 roku

Najpopularniejsze imiona dla DZIEWCZYNKI w 2019 roku

15 inspiracji na kreatywną sesję zdjęciową z DZIECKIEM!

15 inspiracji na kreatywną sesję zdjęciową z DZIECKIEM!

Bądź przygotowany na każdą pogodę, dzięki najnowszej kolekcji ubrań i akcesoriów przeciwdeszczowych od Tchibo!

Bądź przygotowany na każdą pogodę, dzięki najnowszej kolekcji ubrań i akcesoriów przeciwdeszczowych od Tchibo!

+10 pomysłów na rodzinną sesje zdjęciową z dzieckiem

+10 pomysłów na rodzinną sesje zdjęciową z dzieckiem

Ile czasu dziecko może spędzać przed ekranem telewizora lub telefonu?

Ile czasu dziecko może spędzać przed ekranem telewizora lub telefonu?

10 pomysłów na sesje zdjęciową z dzieckiem! Piękne inspiracje!

10 pomysłów na sesje zdjęciową z dzieckiem! Piękne inspiracje!

Prezent na komunię

Prezent na komunię

7 zasad zachowywania się przy noworodku! Nigdy tego nie rób!

7 zasad zachowywania się przy noworodku! Nigdy tego nie rób!

10 pomysłów na przytulny pokój dla dziecka

10 pomysłów na przytulny pokój dla dziecka

oktoberteam 2006

Nastał czas iść do szkoły podstawowej.
Awatar użytkownika
Maritta
Jestem mózgiem tego forum!
Jestem mózgiem tego forum!

Re: oktoberteam 2006

Postautor: Maritta » 30 wrz 2013, 10:07

Chloe - bo my tacy dziwni, zaczęło się od Lili i Róży dwa kwiatuszki moje i tak zostało, a potem to już tradycja :-P no i uparcie "walczę" o używanie obu imion skoro już się je nadało dziecku :-D taki fetysz...

Gosiu - żeś zaszalała z tymi zajęciami dodatkowymi :-) u nas ze względu na małą mieścinkę zajęcia są ograniczone, tańce są ale moje nie chcą, wszędzie trzeba dowieźć niewiele ale jednak... od czwartku zaczynają angielski (mama jednej z dziewczynek uczy), od października te zajęcia z instrumentami muszę się rozejrzeć (a dokładniej to czekam na decyzję gminy czy dofinansuje połowę w ramach karty ZDR3+ - koło rodzin wielodzietnych), balet chodziły ale to w soboty i brak możliwości odrobienia a my już w piątki często wyjeżdżaliśmy do Gołdapi... W szkole chodzą na kółko teatralne, w weekendy chodzimy na basen (o ile wszyscy zdrowi) i pani zapisała Lilę na Kółko korekcyjno-kompensacyjne (ma skrzyżowaną lateralizację i obniżoną koordynację wzrokowo-ruchową) a że są papużkami nierozłączkami to pani wpisała obie :-) No i jeździmy do ortoptysty na ćw. 2 x w tyg. i w piątki SI - oooo dużo tego wyszło :-P
Cieszę się, że ED Wam się fajnie zaczęło oby tak dalej :-) tak, dziewczynki siedzą razem w ławce, obie chciały i pani tez niezależnie tak posadziła :-)

Czekam na wieści od Kati...

Asiu - ja nie kupuję dużo zabawek, bo już wiem że nie bawią się nimi, mają kilka kucyków i wystarcza im, bo kilka worków wyniosłam, niemal nieużywanych zabawek zbierały tylko kurz :-) pokazywałam im te lalki kucykowe ale nie podobają im się, one od urodzenia zwierzątkowe :-) i figurki, najlepsza zabawa :-) Jesteśmy rodzinnie ideologicznie negatywnie nastawieni do MH i tego typu zabawek, więc szał modowy z tv nas omija, a w klasie jest kilka rodzin podobnie myślących więc nie jesteśmy odrzutkami :-P heheh

Chloe - współczuję chorób, daj znać jak dzieciaki...

witaminka31
Noworodek Forumowy
Noworodek Forumowy

Postautor: witaminka31 » 03 paź 2013, 04:25

Dzień dobry.. Czy może dobry wieczór... Nie wiem jak was przywitać bo pora dość nietypowa ;):):)
kochane ja to tak do Was z jednym pytaniem.... Czy tylko u nas w tym roku jest Komunia? Bo żadna mama nic na ten temat jeszcze nie wspomniała... U nas właśnie czas kościołowy już się zaczął. Jak na razie Karol chętnie chodzi pomimo ze w październiku chodzimy cztery razy w tygodniu (niedzielna msza, poniedziałkowe spotkania i wtorek i czwartek różaniec). Daje radę pogodzić kościół, lekcje i zajęcia dodatkowe. A w dodatku cieszę się bo Krzyś też chętnie chodzi do kościoła więc problemu nie mam... Ale pomimo wszystko... Przeraża mnie myśl o majowym święcie. Czy Karol zrozumie powagę i sens tego dnia... Bo jak na razie to większość dzieciaczków do kościoła przychodzi z przymusu albo spotkać się z kolegami.... Zobaczymy jak to nam wyjdzie.. Poczytałam Was kochane i troszkę się zdołowałam. Ile Wy macie dodatkowych zajęć z dzieciaczkami!! Podziwiam zapał Was i dzieci naprawdę :)
ok to na chwilę obecną tyle, idę przyłożyć głowę do poduszki to może uda mi się zasnąć...
Dobranooc :):):)

witaminka31
Noworodek Forumowy
Noworodek Forumowy

Postautor: witaminka31 » 03 paź 2013, 04:31

Aaaaaa jeszcze coś :) może was zaskoczę ale u mnie też jest szał na kucyki pony pomimo że mam dwóch chłopców :):):) jak leci bajka to siedzą jak zaczarowani, nawet chcieli żeby im takie kucyki kupić ale doszłam do wniosku że to już przesada :):):) ale oglądać chyba im bronić nie będę prawda? Czy bać się że wyrosną na odmieńców?? Echhh... Na każdym kroku dylematy :) dobranoc ostatecznie ;):):)

Awatar użytkownika
lala
JEEEST! Przekroczyłem 1000 postów!
JEEEST! Przekroczyłem 1000 postów!

Postautor: lala » 04 paź 2013, 09:00

Witam .
witaminka mój chodzi do pierwszej klasy tak że komunia dopiero za rok.
Jeśli chodzi o zajecia dodatkowe to mój w tej chwili nie chodzi na żadne chciałam go za[isać na judo , ale w szkole wtym roku nie ma tak że trzeba by małego zaprowadzać niby to ok 15 minut drogi tylko obawiam się że zimą byłoby ciężko z dzidiusiem .Zajecia są dwa razy w tyg. ok 17-18 godzina.Poszukam jeszcze zajęcia piłki nożnej bo młody lubi grać i dobrze kopie zarówno prawą jak i lewą nogą.

chloe
Częstowpadacz na plotki
Częstowpadacz na plotki

Postautor: chloe » 04 paź 2013, 21:45

Witam.
maritta, moje dzieci prawie zdrowe, Maciej chodzi do szkoły od poniedzialku. Z Marią Zofią :-) :-) byłam na kontroli w poniedziałek i doktor zapisała jej kolejne 3 zastrzyki. Mała miała straszną chrypkę, chyba się uczuliła na jakiś składnik zastrzyku :ico_placzek: , na szczęście minęło po zastrzykach odczulających. Obecnie podaję jej jeszcze Clemastin i wapno. Na kontrolę nie idę jeszcze, bo pewnie będą chcieli ją szczepić :ico_nienie:

lala, a ty już niedługo rodzisz :ico_haha_02: :ico_haha_02: Życzę powodzenia (będziemy mialy dzieci z jednego roku :ico_haha_02: ).
Co do zajęć dodatkowych, to Maciej będzie chodził na pływanie :-) :-)
18 października Maciej ma pasowanie na ucznia :-)

Awatar użytkownika
johanna33
Rozkręcająca się gaduła
Rozkręcająca się gaduła

Postautor: johanna33 » 05 paź 2013, 13:22

hey :)

Martula czemu uwazasz ze jesli masz na cos inny poglad niz pozostali masz byc odmiencem ;) no cos ty, mam nadzieje ze to forma zartu byla :D
Ja tam kocham kupowac zabawki i wiem ze leca szybko do "kosza" ale uwielbiam rozradowane oczeta wikuchy, nic na to nie poradze kocham ja rozpieszczac :)

Duzo zdrowka Chloe dla malutkiej, u takiego maluszka wiem ze ma sie wiekszy stres jak choruje. Chociaz kazdy katar czy kaszel u wiki wciaz wywoluje u mnie scisk w zoladku.

Ach piszecie o komuniach, ja jak to mowi moja tesciowa na mnie i meza jestesmy bezboznicy ;) Wiki wciaz nie ma chrztu, wiem wiem w Pl to dziwne, a zaskocze was ze wiki chodzi do szkoly katolickiej! biega do kosciola raz w tyg. wraz z tureckimi dziecmi, serio... Tu nieco inaczej sie do tego podchodzi. Religia to kwestia wyboru a nie przymusu i tego "co ludzie powiedza", ja bez urazy dla wierzacych, ktorych serio szanuje, moze nie jestem ateista ale wierzaca tez nie, dlatego uwazam ze byloby bardzo nie w porzadku gdybym zrobila cos calkowicie wbrew sobie. Uwazam ze kwestie; religi czy polityki to sprawy bardzooo inytuwidualne i osobiste. chce by moja corka sama podjela decyzje wiary i tyle :)

duzo zdrowka na jesien dzieciaki

A Asienko nikt nie powiedzial ze kucyki sa tylko dla dziewczynek ;) ale fakt faktem dziewczynkom wiedzej "wolno" mam na mysli, ze gdy dziewczynka bawi sie autkami czy dinozaurami itp (mam na mysli zabawki chlopiece, choc i to rzecz umowna) nie robi sie z tego wielkiego halo, natomiast chlopiec przylapany z lalka, upsss to juz gorzej :ico_oczko: , malym kobietka jednak latwiej w zyciu :-D

Gosia67
Rozkręcająca się gaduła
Rozkręcająca się gaduła

Postautor: Gosia67 » 06 paź 2013, 22:13

Witajcie

Marittko - u Was też dużo się dzieje, wcale nie mniej niż u nas :-) Kółka teatralnego u nas brak, więc zazdroszczę tym bardziej, że macie w szkole. Trzymam kciuki za dofinansowanie zajęć z instrumentami. A ja się rozglądam za szkołą muzyczną dla Julki. Ale nie taką podstawową - muzyczną tylko stricte taką, gdzie uczą tylko gry na instrumentach i ewentualnie wokalu.
Mam podobny pogląd jeśli chodzi o zabawki typu Monster High - po prostu nie kupuję, podobnie jak produkty z Hello Kitty lub kucykami. Nie wyrzucam jeśli dostanie w prezencie, ale sami nie kupujemy. Całe szczęście Jula nie doprasza się takich zabawek.

Witaminka - faktycznie dziwna pora nie wiadomo czy nazwać ją poranną czy jeszcze nocną ;-) U nas w szkole to pewnie panuje komunijny szał - ale w nim nie uczestniczymy.

Johanna33 - u nas podobnie jak u Was jeśli chodzi o wiarę. Sama świadomie podejmie decyzję związaną z wiarą.

Chloe - współczuję zastrzyków :( mam nadzieję, że u Was już dobrze.
Maciej przejęty pasowaniem na pierwszaka?

Pozdrowienia dla wszystkich.

A co się dzieje z Riterką?

Awatar użytkownika
johanna33
Rozkręcająca się gaduła
Rozkręcająca się gaduła

Postautor: johanna33 » 07 paź 2013, 09:03

halo

pusciutko tu, czesc Gosienko :) jesli chodzi o szzkole muzyczna to wiki wlasnie do takiej uczeszcza, uczy sie grac na keybordzie (chyba tak to sie pisze ;) ) i juz po dwoch lekcjach potrafi zagrac dwie proste melodyjki, bylam zaskoczona ze moje dziecie nagle zna nuty, nie oczekiwalam zbyt wiele po dwoch lekcjach. Poki co chce grac i w domu cwiczy, oby tak dalej....

jeszcze raz zycze maluchom duzo zdrowka, nadchodzi okres chorobowy, niestety....

Awatar użytkownika
riterka
Cyber rusałka
Cyber rusałka

Postautor: riterka » 10 paź 2013, 20:18

jestem jestem
jak zawsze zawieszona wrrrrrrrrrrrrrrr
u nas trochę chorobowo, zaczął Jaś ale on szybko 2 dni i git Lena już tydzień się męczy a od wczoraj mnie dopadło więc jadę na aspirynie ale słaba jestem jak licho
jutro pasowanie na ucznia u nas także może i jakieś foto się znajdzie :-) co do komunii to u nas przesunięto o rok więc dzieci idą od 3 klasy.

Awatar użytkownika
riterka
Cyber rusałka
Cyber rusałka

Postautor: riterka » 16 paź 2013, 21:35

:ico_tort: :ico_tort: :ico_tort: :ico_tort: :ico_tort: :ico_tort: :ico_tort: Jaś stawia torcika :-D

Wróć do „Szkolniaki fajne dzieciaki”