mdol
Rozkręcająca się gaduła
Rozkręcająca się gaduła

Re: domek - jaki system ogrzewania?

05 kwie 2016, 12:50

Najtaniej chyba wychodzi węglowe ogrzewanie, ale nie oszukujmy się, jest trochę kłopotliwe i mało ekologiczne. Wszystko ma swoje plusy i minusy.

pieknahelena
Noworodek Forumowy
Noworodek Forumowy

08 kwie 2016, 13:37

również bardzo ekologicznym rozwiązaniem są kotły kondensacyjne. Gazowe kotły kondensacyjne dzięki swej budowie są w stanie schłodzić spaliny do znacznie niższej temperatury niż kotły konwencjonalne, a przez to wykorzystać większą ilość energii, która w tradycyjnych kotłach uchodzi przez komin. Ja z mężem wybraliśmy kocioł przy budowie nowego domu i opłaca się, bo zużywają mniej paliwa. Ja mam z baxi: http://baxi.com.pl/gazowe-kotly-kondensacyjne-duotec/

bozena96
Niemowlak forumowy
Niemowlak forumowy

08 kwie 2016, 17:10

Proponuję ci kominy systemowe firmy Pekabet to najlepsze kominy na rynku

AnoGouda
Noworodek Forumowy
Noworodek Forumowy

14 kwie 2016, 14:45

Ogrzewani centralne jest najlepsze i najpopularniejsze. Kocioł na pellet czy na gaz to jedno z rozwiązań. Ale wydaje mi się, że niezwykle istotne jest samo docieplenie budynku. Ja mieszkam na wschodzie Polski. U nas zima, może trwać i ze 2 miesiące a temperatury w granicach -20 zdarzają się dość często. Dlatego w zeszłym roku dociepliliśmy kompleksowo nasz dom.
Z zewnątrz użyliśmy styropianu, a wewnątrz zabezpieczyliśmy co się da czyli: poddasze, ganek, balkony, ścianki działowe, kotłownie itp. za po pomocą wełny mineralnej.
I właśnie po tym dociepleniu zauważyliśmy, że paląc tak samo, mamy temperaturę wyższą w domu średnio o 2.5 stopnia. To dużo, tym bardziej, że koszta się nie zmieniły.
Ostatnio zmieniony 21 wrz 2016, 08:18 przez AnoGouda, łącznie zmieniany 1 raz.

Zancia88
Niemowlak forumowy
Niemowlak forumowy

11 maja 2016, 11:38

zależy gdzie ten domek się znajduje i czy ma dostęp do gazu miejskiego np. Jaki budżet planujesz przeznaczyć na ogrzewanie. Można np pomyśleć o pompach ciepła lub ogrzewaniu biomasą (znajomy ogrzewają pelletem)

huana
Niemowlak forumowy
Niemowlak forumowy

11 maja 2016, 22:42

Teraz coraz częściej zwraca się uwagę aby instalacja grzewcza była eko. Czytałam, że dużo ludzi decyduje sie na panele fotowolaticzne http://elsyg.pl/ . Wg mnie to całkiem fajne rozwiązanie i na pewno przyjazne środowisku. Gdybym mieszkała w domku jednorodzinnym sama bym chciała mieć coś takiego. Po co zatruwać środowisko dymem z pieca węglowego gdy mozna uzyskać energię w czysty sposób :)

Zancia88
Niemowlak forumowy
Niemowlak forumowy

18 maja 2016, 17:28

w naszym klimacie te panele na słońce średnio się sprawdzają. Lepszym rozwiązaniem będzie biomasa np pellet czy gaz.

OnlineExpert
Noworodek Forumowy
Noworodek Forumowy

04 cze 2016, 10:47

jacckdd5
Noworodek Forumowy
Noworodek Forumowy

06 cze 2016, 16:23

Według mnie podstawową kwestią jak się buduje domek to jest które da nam dużo więcej niż najlepszy system do ogrzewania. Dobrze wykonane ocieplanie budynków to klucz do sukcesu i dużo ciepła w naszym domu. Zobaczcie na ofertę firmy Bolix która jest liderem w branży ociepleń budynków, ich realizacje was nakłonią do wykonania tego niezbędnego według mnie kroku który pozwoli nam cieszyć się większym ciepłem !

Zancia88
Niemowlak forumowy
Niemowlak forumowy

08 cze 2016, 23:38

a jak się nie ma instalacji gazowej w swojej okolicy to można podłączyć taki kocioł do gazu ze zbiornika??

Wróć do „Mieszkanie i dom”