Awatar użytkownika
Elwira151
Jestem mózgiem tego forum!
Jestem mózgiem tego forum!
Posty: 1835
Rejestracja: 07 mar 2007, 17:22

10 kwie 2007, 15:19

takie pozwy pisalismy swoim podopiecznym moze tobie to pomoze...oczywiscie niektore dane badz powody lub sytuacje musisz zmienic na wlasnie ale zarys jest mniej wiecej taki sam w sprawach tego typu...jesli chcesz to mzoemy napsiac konkretny pozew ale muszisz mi udzielic niektorych inf.ale wydaje mi sie ze jak sama napiszesz swoimi slowami wg podanego przeze mnei schematu to napewno wystarczy

[ Dodano: 2007-04-10 ]
http://e-prawnik.pl/prawo/vortal.php/dj ... MTcmdnQ9Mg
moze to ci pomoze?
............................, .......................
miejscowość data

W Z Ó RSąd Rejonowy w ....miejscowość...

Wydział Rodzinny i Nieletnich .

Powodowie:
1. małoletnia imię i nazwisko reprezentowana
przez matkę imię i nazwisko
zam. miejscowość, ulica, numer domu, lokalu

2. imię i nazwisko matki, zawód
zam. miejscowość, ulica, numer
domu, lokalu

Pozwany: imię i nazwisko, zawód
zam. miejscowość, ulica, numer domu, lokaluPOZEW

o ustalenie ojcostwa i roszczenia z tym związane

W imieniu małoletniej powódki imię i nazwisko i własnym w n o s z ę o:

1. Ustalenie, że pozwany imię i nazwisko, urodzony ........................ r. w ............................., jest ojcem małoletniej imię i nazwisko, urodzonej .................................. r. w .........................., córki imię i nazwisko, której akt urodzenia sporządzony został w Urzędzie Stanu Cywilnego w ........................... za numerem ....................,

2. Nadanie imię i nazwisko małoletniej nazwiska ojca "nazwisko ojca",

3. Orzeczenie, że pozwanemu będzie przysługiwała władza rodzicielska nad małoletnią imię i nazwisko,

4. Zasądzenie od pozwanego imię i nazwisko na rzecz małoletniej imię i nazwisko alimentów w kwocie ................. (słownie: ..................) złotych miesięcznie płatnych do rąk jej matki imię i nazwisko jako ustawowej przedstawicielki, do dnia .............. każdego miesiąca z góry, poczynając od ........................... r. wraz z ustawowymi odsetkami w przypadku zwłoki w płatności którejkolwiek z rat,

5. Zasądzenie od pozwanego imię i nazwisko na rzecz powódki imię i nazwisko kwoty ............. (słownie: .............................) złotych wraz z ustawowymi odsetkami od dnia ............................ r.,

6. Zasądzenie od pozwanego na rzecz powódek kosztów procesu według norm przepisanych,

7. Nadanie wyrokowi co do pkt 4 i 5 rygoru natychmiastowej wykonalności.Uzasadnienie

Powódka imię i nazwisko poznała pozwanego imię i nazwisko w ................. r. podczas wyjazdu służbowego w ................. Od tego czasu strony często spotykały się w różnych miejscach. W miesiącu ...............r. między stronami doszło do zbliżenia cielesnego w miejscu zamieszkania pozwanego, a następnie w pokoju powódki. Strony utrzymywały kontakty cielesne jeszcze przez kilka miesięcy.

W miesiącu ..................... r. powódka zorientowała się, że jest w ciąży i poinformowała o tym pozwanego. Pozwany w obecności siostry powódki imię i nazwisko siostry przyznał, że jest ojcem dziecka i obiecał, że się z nią ożeni, jednakże tuż przed urodzeniem się małoletniej powódki zmienił zdanie. Twierdził, że nie jest pewny swego ojcostwa i wie o tym, że powódka w okresie koncepcyjnym utrzymywała stosunki cielesne także z innymi mężczyznami, co nie jest prawdą. Małoletnia powódka urodziła się .............................. r.

dowód:

- zeznania imię i nazwisko siostry , zam. miejscowość, ulica, numer domu, lokalu,
- przesłuchanie powódki i pozwanego,
- grupowe badanie krwi,
- odpis aktu urodzenia małoletniej imię i nazwisko.

Pozwany jest funkcjonariuszem straży granicznej, którego jednostka stacjonuje w ............................... Otrzymuje wynagrodzenie w wysokości ........................... złotych miesięcznie. Powódka imię i nazwisko ukończyła szkołę podstawową i jest bez zawodu, przyjmuje okresowo zlecenia polegające na sprzątaniu mieszkań i pomieszczeń biurowych. Mieszka przy rodzicach.

W związku z urodzeniem się małoletniej powódka poniosła koszty związane z zakupem wyprawki (wózek dziecięcy, pieluszki, kołderka itp.), do których poniesienia pozwany w żaden sposób się nie przyczynił.

dowód:

- rachunki na zakup wyprawki.

W tym stanie rzeczy żądanie wymienione w pozwie jest uzasadnione.

podpis powódkiZałączniki:
1. Odpis pozwu,
2. Odpis zupełny aktu urodzenia imię i nazwisko,
3. 3 rachunki zakupu wyprawki.

DODATKOWE INFORMACJE

1. Podstawą prawną żądania ustalenia ojcostwa jest domniemanie ustawowe, że ojcem dziecka jest ten, kto obcował z matką dziecka nie dawniej niż w trzechsetnym, a nie później niż w sto osiemdziesiątym pierwszym dniu przed urodzeniem się dziecka.

Okoliczność, że matka w tym okresie obcowała także z innym mężczyzną, może być podstawą do obalenia domniemania tylko wtedy, gdy z okoliczności wynika, że ojcostwo innego mężczyzny jest bardziej prawdopodobne.

2. Nie ma obowiązku uiszczenia kosztów sądowych strona dochodząca ustalenia ojcostwa i roszczeń z tym związanych.

3. Powództwo o ustalenie ojcostwa i związane z tym roszczenia wytoczyć można przed sądem rejonowym (sąd rodzinny) właściwym dla miejsca zamieszkania osoby uprawnionej albo miejsca zamieszkania pozwanego.

4. Roszczeń majątkowych związanych z ojcostwem zarówno dziecko, jak i matka dziecka mogą jednocześnie dochodzić tylko w procesie o ustalenie ojcostwa.
Kodeks rodzinny i opiekuńczy stanowi, że ojciec nie będący mężem matki obowiązany jest przyczynić się w rozmiarze odpowiadającym okolicznościom do pokrycia wydatków związanych z ciążą i porodem oraz kosztów trzymiesięcznego utrzymania matki w okresie porodu. Z ważnych powodów matka może żądać udziału ojca w kosztach swego utrzymania przez czas dłuższy niż trzy miesiące. Jeżeli wskutek ciąży lub porodu matka poniosła inne konieczne wydatki albo szczególne straty majątkowe, może ona żądać, ażeby ojciec pokrył odpowiednią część tych wydatków lub strat. Roszczenia powyższe przysługują matce także w wypadku, gdy dziecko urodziło się nieżywe.
Jeżeli ojcostwo mężczyzny nie będącego mężem matki zostało uwiarygodnione, matka może żądać, ażeby mężczyzna ten jeszcze przed urodzeniem się dziecka wyłożył odpowiednią sumę pieniężną na koszty utrzymania matki przez trzy miesiące w okresie porodu oraz na koszty utrzymania dziecka przez pierwsze trzy miesiące po urodzeniu. Termin i sposób zapłaty tej sumy określa sąd.

5. Jeżeli domniemany ojciec nie żyje, powództwo o ustalenie ojcostwa wytacza się przeciwko kuratorowi ustanowionemu przez sąd opiekuńczy. Powództwo o ustalenie ojcostwa może wnieść także prokurator. Wszczęcia procesu o ustalenie ojcostwa może żądać zarówno dziecko, jak i jego matka. Matka jednak nie może wytoczyć procesu po osiągnięciu przez dziecko pełnoletności.

[ Dodano: 2007-04-10 ]
http://www.erodzina.com/index.php?id=29,314,0,0,1,0
http://www.sopowawa.za.pl/ojciec/ustale ... ostwa.html
tutaj mozesz zerknac na podobne informacje

Awatar użytkownika
Elwira151
Jestem mózgiem tego forum!
Jestem mózgiem tego forum!
Posty: 1835
Rejestracja: 07 mar 2007, 17:22

10 kwie 2007, 17:47

mam andzieje ze to o to ci chodzilo...jakby co to pytaj postaram sie odpowiedziec :ico_sorki: trzymam kciuki zeby sie ulozylo jak najszybciej
Ostatnio zmieniony 10 kwie 2007, 19:27 przez Elwira151, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
Elwira151
Jestem mózgiem tego forum!
Jestem mózgiem tego forum!
Posty: 1835
Rejestracja: 07 mar 2007, 17:22

10 kwie 2007, 19:28

sejanko dziekuje ale wiesz ze mozesz na mnie liczyc i bez punkcikow :ico_buziaczki_big:

Awatar użytkownika
Natashka
Miss zgubnych kilogramków
Posty: 9704
Rejestracja: 07 mar 2007, 17:06

10 kwie 2007, 19:37

Sejanko trzymaj sie kochana, tyle juz sama przeszlas to i z tym dasz rade.buziaki!!!

Awatar użytkownika
bozena
Cyber rusałka
Cyber rusałka
Posty: 5208
Rejestracja: 07 mar 2007, 18:20

10 kwie 2007, 23:29

Sejanko trzymam mocno kciuki za powodzenie tej sprawy
Jesteś bardzo dzielną kobietą i na pewno sobie poradzisz, a dziewczynki masz urocze, sliczne zdjęcie.

Awatar użytkownika
Justa
Towarzyska dusza
Towarzyska dusza
Posty: 23
Rejestracja: 10 kwie 2007, 11:35

11 kwie 2007, 09:36

Powodzenia, bo dobrze wiem co to Polskie Sądownictwo. Rozwodziłam się trzy lata a teraz jestem w trakcie o zaprzeczenie ojcostwa, wyznaczonych było już kilka terminów (dopiero o ustalenie kuratora procesowego dla małoletniego , a gdzie tu do zaprzeczenia) i żadne posiedzenie się nie odbyło, bo mój były mężuś nie odbiera wezwań a Poczta Polska działa jak chce i nie dostarczają zwrotek na czas............. Na szczęście u nas to ostatni etap z Wiktorkiem , bo uznanie odbędzie się już tylko w USC. Ale też czeka mnie jeszcze jedna batalia o odebranie władzy rodzicielskiej (starszej córki) tatusiowi.Sąd ograniczył mu władzę a gościa i tak to nic wzruszyło i brzydko mówiąc olał swoje dziecko.Także właściwie nie zna biologicznego taty a mój obecny mąż chce ją adoptować.
Także wiem dokładnie co przeżywasz.A jeśli chodzi o pozew to również korzystałam ze strony e-prawnik.Jeśli potrzebujesz wsparcia duchowego - chętnie pomogę.

CMonikA
Cyber rusałka
Cyber rusałka
Posty: 5781
Rejestracja: 11 mar 2007, 12:51

11 kwie 2007, 10:33

Kochana, trzymam kciuki aby wszystko poszlo dobrze i szyciutko. Pozdrawiam i przesyłam buziaczki dla Twoich księżniczek

mal
Wodzu
Wodzu
Posty: 17507
Rejestracja: 06 mar 2007, 13:33

11 kwie 2007, 10:42

sejano znalazlam jeszcze taka stronke ,moze ci sie przyda

http://www.kobietaiprawo.pl/index.php?n ... file=index

http://advokat.com.pl/

Awatar użytkownika
wiolaw
Trzy tysiące lat minęło...
Posty: 3788
Rejestracja: 10 mar 2007, 21:41

11 kwie 2007, 15:19


Joaśka
Ja wiem wszystko o forum
Ja wiem wszystko o forum
Posty: 679
Rejestracja: 22 mar 2007, 16:28

12 kwie 2007, 00:32

trzymam kciuki

Wróć do „Prawo, praca i polityka”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 4 gości