Polecane

8 mężczyzn dzieli się dzieli chwilą, która sprawiła, że zakochali się jeszcze bardziej!

8 mężczyzn dzieli się dzieli chwilą, która sprawiła, że zakochali się jeszcze bardziej!

10 znanych par, które dzieli spora różnica wzrostu

10 znanych par, które dzieli spora różnica wzrostu

HOT: 5 rzeczy, które czynią facetów irracjonalnie napalonymi

HOT: 5 rzeczy, które czynią facetów irracjonalnie napalonymi

10 rzeczy, o które TWÓJ MĘŻCZYZNA nigdy nie powinien Cię prosić

10 rzeczy, o które TWÓJ MĘŻCZYZNA nigdy nie powinien Cię prosić

Jak przechowywać książki i zabawki w pokoju DZIECIĘCYM? 10 genialnych inspiracji

Jak przechowywać książki i zabawki w pokoju DZIECIĘCYM? 10 genialnych inspiracji

10 SMS-ów, które zawstydzą niejednego FACETA

10 SMS-ów, które zawstydzą niejednego FACETA

MĘSKIM ZDANIEM: 5 najgorszych wskazówek dotyczących seksu, jakie kiedykolwiek przeczytałem!

MĘSKIM ZDANIEM: 5 najgorszych wskazówek dotyczących seksu, jakie kiedykolwiek przeczytałem!

TOP 8: najlepszych i najstraszniejszych filmów o WAMPIRACH

TOP 8: najlepszych i najstraszniejszych filmów o WAMPIRACH

6 rzeczy, które powinnaś zrobić po kłótni z PARTNEREM

6 rzeczy, które powinnaś zrobić po kłótni z PARTNEREM

FACET WYLICZA: 6 najgorszych teksów, których używacie, aby nas UWIEŚĆ

FACET WYLICZA: 6 najgorszych teksów, których używacie, aby nas UWIEŚĆ

REDAKCJA POLECA: 5 najlepszych seriali o miłości (opisy, zwiastuny)

REDAKCJA POLECA: 5 najlepszych seriali o miłości (opisy, zwiastuny)

WAŻNE: 8 pytań, których nigdy nie zadawaj nieśmiałemu FACETOWI!

WAŻNE: 8 pytań, których nigdy nie zadawaj nieśmiałemu FACETOWI!

TOP TREND: 10 inspiracji na urządzenie domu w SKANDYNAWSKIM STYLU

TOP TREND: 10 inspiracji na urządzenie domu w SKANDYNAWSKIM STYLU

5 przypadków, w których możesz OKŁAMAĆ PARTNERA

5 przypadków, w których możesz OKŁAMAĆ PARTNERA

4 interesujące fakty naukowe na temat seksu, które cię zaskoczą!

4 interesujące fakty naukowe na temat seksu, które cię zaskoczą!

TOP: 7 cech niesamowitej dziewczyny- wytypowane przez MĘŻCZYZN

TOP: 7 cech niesamowitej dziewczyny- wytypowane przez MĘŻCZYZN

urlop wychowawczy

Awatar użytkownika
DUSIA555
Mistrzu dwa tysiace!
Mistrzu dwa tysiace!

Postautor: DUSIA555 » 28 gru 2009, 22:39

mamaczarusia, witaj :ico_haha_02:
Wprawdzie na urlopie wychowawczym nie byłam, tylko na macierzyńskim a wróciłam do pracy 2 grudnia br.
Nieobecna w pracy byłam ponad rok licząc zwolnienie lekarskie. Będąc w ciąży, później już na urlopie macierzyńskim zaczełam szukać nowej pracy. Niestety bez rezultatu. Z obecnej chciałam się zwolnić juz dawno ale łudziłam się nadzieją, że zmieni się w firmie na lepsze.
Po powrocie do pracy okazało się, że jest jeszcze gorzej niż rok temu :ico_olaboga: Po prostu koszmar :ico_noniewiem: Dużo by pisać co składa się na tak fatalną atmosferę w pracy. Ale mniejsza z tym. Wprawdzie o zwolnieniu mnie nie było mowy, wręcz przeciwnie szef ucieszył się, że nie będę korzystać z urlopu wychowawczego i wracam do pracy.

Wyobraź sobie, że bodajże 16-go grudnia znalazłam ogłoszenie w internecie, że poszukują pracownika kwalifikacje zgodne z moimi, praca na miejscu a nie tak jak teraz z dojazdami :ico_haha_01: Złożyłam wymagane dokumenty, dzisiaj byłam na rozmowie kwalifikacyjnej i..... udało się od 4 stycznia zaczynam nową pracę :-D :ico_sorki: Wszystko mozna powiedzieć na "wariackich" papierach tj. w tempie błyskawicznym ale najważniejsze, że udało się :-D Z obecnym pracodawcą podpisuję rozwiązanie umowy za porozumieniem stron z datą 31 grudnia. Byłam bardzo mile zaskoczona, postawą szefa który stwierdził, że nie będzie mi robił żadnych przeszkód w odejściu z pracy. I chwała mu za to :ico_sorki: (pewnie dlatego, że i tak szykują zwolnienia :ico_noniewiem: )
Przepraszam za długi post ale mamaczarusia, opisując swoją sytuację, chciałam Ci napisać, żebyś nie traciła nadziei na znalezienie nowej pracy. Nie chciałabym pracować w miejscu w którym jestem niemile widziana czułabym się beznadziejnie pozatym jak będą kochana chcieli to pomimo przepisów o których piszesz, pewnie tak Ci uprzykrzą pracę, że psychicznie nie wytrzymasz i sama się zwolnisz. Niestety taka jest brutalna rzeczywistość :ico_noniewiem: To że masz szansę odejść z firmy na tej samej zasadzie jak ja to bardzo wiele, jest to o wiele korzystniejsze niż rozwiązanie umowy za wypowiedzeniem.
Tak jak napisała Gabi, do lipca jest jeszcze sporo czasu i duża szansa, że znajdziesz pracę ktora będzie sprawiać Ci przyjemność, przynosić satysfakcję. M.in. z takiego powodu ja swoją zmieniłam po kilkunastu latach pracy w jednej firmie.

Życzę Ci z całego serca powodzenia w poszukiwaniach :ico_sorki: Jestem przekonana że pracę znajdziesz, tylko głowa do góry :ico_haha_02: Pozdrawiam :ico_haha_02:

Awatar użytkownika
DUSIA555
Mistrzu dwa tysiace!
Mistrzu dwa tysiace!

Postautor: DUSIA555 » 29 gru 2009, 21:27

Gabi, dziękuję bardzo :ico_buziaczki_big:

mamaczarusia
Noworodek Forumowy
Noworodek Forumowy

Postautor: mamaczarusia » 30 gru 2009, 16:43

DUSIA555 gratuluję nowej pracy, mam nadzieję że mi też się w końcu uda:)

Awatar użytkownika
DUSIA555
Mistrzu dwa tysiace!
Mistrzu dwa tysiace!

Postautor: DUSIA555 » 30 gru 2009, 22:30

ulamisiula
Trzy tysiące lat minęło...

Postautor: ulamisiula » 04 sty 2010, 14:19

Dusia gratuluję nowej pracy. :ico_brawa_01:
Ja nadal szukam dla siebie czegos odpowiedniego.
Wychowawczy płatny kończy mi się 31-03-2010 r i jeszcze pozostaje mi rok bezpłatnego.Niedawno kadrowa powiedziała mi ze słyszała,że od nowego roku(czyli 2010) długość płatnego wychowawczego wydłuża sie do 3 lat.Niestety nigdzie nie mogę znaleźć takiej informacji.Moze coś o tym słyszałyście?

Awatar użytkownika
DUSIA555
Mistrzu dwa tysiace!
Mistrzu dwa tysiace!

Postautor: DUSIA555 » 04 sty 2010, 18:38

stokrotka81
Częstowpadacz na plotki
Częstowpadacz na plotki

Postautor: stokrotka81 » 04 sty 2010, 19:17

Awatar użytkownika
DUSIA555
Mistrzu dwa tysiace!
Mistrzu dwa tysiace!

Postautor: DUSIA555 » 04 sty 2010, 19:56

stokrotka81, to dodatkowy urlop z tytułu narodzin maleństwa :ico_oczko:

ulamisiula
Trzy tysiące lat minęło...

Postautor: ulamisiula » 07 sty 2010, 12:54

Niestety :ico_placzek:
Byłam w MOPS-ie i niestety miał byc przedłużony wychowawczy płatny ale gdzieś ustawa przepadła.A jeśli nawet by weszła w zycie to nie działałaby w trybie zwrotnym .Jednym słowem LIPA :ico_zly:
Nadal będę szukać nowej pracy.Boże daj cierpliwość!!!

kiri
Noworodek Forumowy
Noworodek Forumowy

Postautor: kiri » 20 sty 2010, 20:34

Wróć do „Prawo, praca i polityka”