Awatar użytkownika
La_fleur
Towarzyska dusza
Towarzyska dusza

kiedy ZUS płaci za ciążowe L4??

11 sie 2008, 09:26

Cześć,
mam do Was pytanie, może któraś się orientuje... Jestem na L4 w 5 miesiącu ciązy. Jakoś w połowie lipca upłynął 33 dniowy termin kiedy to pracodawca (zatrudniający mniej niż 20 pracowników) płaci za L4. Od zakładu pracy z ostatnim dniem miesiąca dostałam wynagrodzenie albo raczej jego część, którą zakład był mi zobowiązany wypłacic. Zadzwoniłam żeby zapytac co z resztą pieniązków ale otrzymałam odpowiedź, że teraz będzie mi płacił ZUS i mam czekać na resztę pieniędzy. Cóz dzisiaj już 11 sierpień a moich pieniędzy jak nie miałam tak nadal nie mam. Czy któraś z Was miała podobna sytuację? po jakim czasie ZUS wypłacił swoją "działkę"? Czy oni zawsze tak z opóźnieniem działają?? Za to kontrolę do domu bardzo szybko mi przysłali :(
Z góry dzięki za odpowiedź. pozdrawiam

Awatar użytkownika
La_fleur
Towarzyska dusza
Towarzyska dusza

12 sie 2008, 10:17

Awatar użytkownika
AniaZaba
Profesor Tik-takologii
Profesor Tik-takologii

13 sie 2008, 13:11

Awatar użytkownika
AniaZaba
Profesor Tik-takologii
Profesor Tik-takologii

14 sie 2008, 09:20

Gabi, bo to zależy jak masz wypisany druk L4 , jeśli masz wpisany kod bodajże 1 to znaczy że masz leżeć i wtedy przychodzi kontrola a jeśli jest kod 2 to znaczy że możesz chodzić. Ja też miałam na początku z możliwością chodzenia, a pod koniec już musiałam leżeć (ale do drzwi musiałam wstać :ico_oczko: )

Wróć do „Prawo, praca i polityka”