TAMASIA
Towarzyska dusza
Towarzyska dusza

Walka z cukrzycą

01 gru 2014, 00:30

Wszystkim cukrzykom gorąco polecam tą aplikację: . Posiada ona takie funkcje jak: E-dziennik, Menu diabetyka, Jedz z głową, czy Moja apteka.
Pomaga w codziennych potyczkach z chorobą, ułatwia komponowanie posiłków, kontrolowanie poziomu cukru, dobieranie właściwych produktów spożywczych, itp. Świetna rzecz dla osób zabieganych, ale nie tylko. Trafiłam na aplikację po lekturze artykułu . Tam jest wzmianka o niej. Jeśli zdecydujecie się skorzystać, warto zrobić to do 31 grudnia, bo jest promocja ;). Trzeba tylko wpisać kod 2020-3030.

kundi
Noworodek Forumowy
Noworodek Forumowy

Re: Walka z cukrzycą

12 gru 2014, 17:11

Bardzo fajna ta apka, na pewno skorzystam. Od siebie dodam, iż kiełki brokuł doskonale pomagają w kontroli cukru we krwi u osób z cukrzycą typu 2. Gdzieś czytałam, że przeprowadzono badania, w których uczestnicy spożywali 10 g kiełków dziennie przez 4 tygodnie, wykazały niższy poziom insuliny. Ostatnio kupiłam sobie taką kiełkownicę i stworzyłam domowy ogródeczek :))

Awatar użytkownika
ksylitolEU
Noworodek Forumowy
Noworodek Forumowy

11 lut 2015, 23:51

Dużo lepszym rozwiązaniem od takich aplikacji jest kupno i zapoznanie się z treścią kilku książek na temat cukrzycy, a potem samodzielne układanie jadłospisu. Dobrze jest omawiać problemy w gronie osób z cukrzycą, rozładowuje się przy tym stres, który powstaje przy każdej chorobie. Życiem z tą chorobą, w tym dietą, nie powinna sterować aplikacja, ale nasza głowa.

JolaCha
Noworodek Forumowy
Noworodek Forumowy

23 lut 2015, 17:37

Wiele gabinetów i centrów leczenia cukrzycy wyposażonych jest w specjalistyczny sprzęt medyczny - we Wrocławiu znajduje się specjalistyczny sklep z takim wyposażeniem Ronomed. Warto poradzić się specjalistów. Z pewnością pomogą wybrać najlepsze rozwiązanie.
Ostatnio zmieniony 14 mar 2019, 00:16 przez JolaCha, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
angelika89
Częstowpadacz na plotki
Częstowpadacz na plotki

04 sie 2017, 08:52

a jak sprawdzic poziom cukru? badanie krwi?

Awatar użytkownika
assa
Rozkręcająca się gaduła
Rozkręcająca się gaduła

24 sie 2017, 11:10

werkina
Towarzyska dusza
Towarzyska dusza

15 maja 2018, 12:53

Warto wesprzeć się olejkiem konopnym. To naturalny produkt https://cbdcentral.pl/pl/c/Olejki-Cbd/18

JoStefa
Noworodek Forumowy
Noworodek Forumowy

02 paź 2018, 12:01

Jeśli chodzi o cukrzycę to nie warto ryzykować "cudownymi sposobami". Polecam zrobić sobie całe badania i dodatkowo badania dietetyczne (takie jak na zdrowegeny.pl ) a później wizyta u lekarza i dietetyka. Nie ma co samemu się badać albo leczyć, bo rzadko kiedy wychodzi na dobre.

adaska31
Niemowlak forumowy
Niemowlak forumowy

07 paź 2018, 22:42

Też tak mysle - temat jest zbyt powazny i jakies pośrednie srodki zaradcze moga nie tylko nie przyniesc efektu, ale wrecz zaszkodzic. Cukrzyce sie leczy a metoda powinna byc dobierana na podstawie badań i przez lekarza opiekującego sie pacjentem. Moja mama leczy sie na cukrzyce w gabinecie naturiana u Pani Pauliny. Od roku stosuje medycyne naturalna po tym jak leczenie w przychodni bylo mało skuteczne i raczej działalo na zasdzie "sprobujmy tego", a "pozniej tego".... no nie o to chodzi raczej. Pani Paulina najpierw zrobiła dokladne badania a pozniej opracowała program leczenia

Awatar użytkownika
mamcia
Noworodek Forumowy
Noworodek Forumowy

03 gru 2018, 12:10

Tak się zastanawiam, jak mam się ratować bo w ostatniej ciąży dostałam cukrzycy. Leczyłam się tylko dietą a teraz 4 miesiące po porodzie cukier nadal trochę za wysoki. Nie mam jeszcze cukrzycy, ale wiem, że muszę mocno na siebie uważać, bo mój tato zmaga się z tą chorobą. Na razie u mnie tylko dieta, ale niepokoi mnie fakt, że zbyt szybko chudnę.

Wróć do „Ogólnie o zdrowiu”