Strona 1 z 4

Co na ból brzucha?

: 16 kwie 2015, 15:59
autor: Sandia
Ostatnio z powodu stresu w pracy boli mnie brzuch. Co kilka dni pojawia się również jednodniowa biegunka, która jest utrapieniem, gdy jestem w pracy.
Nie chcę iść jeszcze do lekarza, bo nie mogę pójść na zwolnienie lekarskie. Co będzie najlepsze na takie stany? Jakieś apteczne środki - co polecacie?

Re: Co na ból brzucha?

: 17 kwie 2015, 14:18
autor: Jolanda
Widzę, że wpadłaś w błędne koło, bo z jednej strony praca powoduje stres, a z drugiej nie chcesz iść do lekarza. Zatem organizm sam Ci pokazuje, co się dzieje. Taki to właśnie wołanie organizmu o pomoc, kiedy już sobie nie radzi. Nie lekceważ tych objawów i pomyśl, co jest dla Ciebie najważniejsze. Czy jak poważnie się pochorujesz to będziesz mogła w ogóle pracować??? Chyba nie tędy droga! :ico_nienie:

Re: Co na ból brzucha?

: 02 paź 2015, 17:58
autor: ossi
ja też nie wiedziałam skąd bierze się mogą być różne wiadomo, ale kurcze myślałam na początku że to po prostu przed okresem albo że coś zjadłam - potem się okazało że to stres mnie w pracy wykańcza :( rzuciłam pracę i po pół roku objawy przeszły

Re: Co na ból brzucha?

: 03 paź 2015, 15:36
autor: CoCosanka
Jeśli to wina stresu spróbuj zakupić coś na te właśnie dolegliwość wystarczy zapytać w aptece o jakiś delikatny środek na bazie ziół ala melisa itd

Re: Co na ból brzucha?

: 07 paź 2015, 16:47
autor: Diagnostyka
Zgadzam się z Jolandą, że dolegliwość tą należy najpierw zdiagnozować. Dlatego odwiedź jeden z laboratoriów sieci Diagnostyka i wykonaj morfologię, a także oznacz poziom elektrolitów, glukozy, mocznika, kreatyniny, ALAT, ASPAT, GGTP, amylazy i troponiny sercoweji. Być może powinnaś wykonać również posiew i badanie ogólne moczu.

Re: Co na ból brzucha?

: 14 paź 2015, 11:28
autor: natec90
Najpierw idź na badania. Leków na ból brzucha jest mnóstwo ale skąd wiadomo, który użyć. Nospa jest dobra ale najlepszy będzie ten polecony przez lekarza po zdiagnozowaniu przypadłości. :ico_buziaczki_big:

Re: Co na ból brzucha?

: 21 paź 2015, 10:36
autor: adol
Najlepiej byłoby iść do lekarza i przede wszystkim ograniczyć stres. Ciągłe łykanie tabletek do niczego nie prowadzi :(

Re: Co na ból brzucha?

: 22 paź 2015, 19:08
autor: RexMedica
Polecam wykonanie badania rezonansem magnetycznym, które pozwoli na ocenę narządów miąższowych jamy brzusznej, takich jak: wątroba, trzustka, żołądek, jelita, śledziona, drogi żółciowe i pęcherzyk żółciowy oraz na stwierdzenie występowania ewentualnych stanów patologicznych układu pokarmowego. Do badania, które trwa zwykle od jednej do trzech godzin, pacjent powinien zgłosić się na czczo.

Re: Co na ból brzucha?

: 11 kwie 2016, 10:40
autor: karolinka992
bóle brzucha mogą być również w necie można sporo o tym przeczytać jednak nic nie zastąpi wizyty u lekarza.

Re: Co na ból brzucha?

: 12 kwie 2016, 13:44
autor: weronikawroblewska
Wizyta u lekarza to podstawa. Ból ma przyczynę i trzeba ją zdiagnozować, a nie tylko pozbyć się tego objawu.