Strona 1 z 3

Biegunka bez powodu ?

: 19 kwie 2008, 00:52
autor: McMiodek
Tydzień temu Kubuś wyjechał z moimi rodzicami na wieś.. od tamtego czasu ma bardzo, bardzo miekką kupke, prawie, że rzadką. Nie zjadl tam nic, co mogłoby mu zaszkodzić, ma urozmaicone menu,ale żadnych nowości nie wprowadzali bez mojej zgody i wiedzy..

Nie dolega mu nic. Normalnie reaguje, bawi się, je, pije..Ale niepokoją mnie te kupki, nigdy takich nie robił, czasami zmienię mu pampersa,a tu z powrotem niespodzianka.. Daję mu dużo wody i soków, żeby mi się nie odwodnił, ale nie widzę,żeby był chory, nawet gorączki nie ma, żadnej senności, nic.. Normalnie reaguje na wszystko, śmieje sie, gada.. i nie wiem, czy czekać na ciąg dalszy, czy już teraz zwinąć manatki i iść do lekarza..

: 19 kwie 2008, 18:43
autor: Zulcia
McMiodek, ja bym wybrała się do lekarza,bo być może synek złapał jakąś bakterię.Moja Zuza tak kiedyś miała,też nie miała innych objawów,prócz biegunki.Nie pamiętam co wtedy dostała,coś na receptę.Brała też nifuroksazyd i chyba enterol.Nifuroksazyd jest na receptę.Zdrówka zyczę synkowi.

: 26 kwie 2008, 09:18
autor: qunick
U nas jest ten sam problem - kupki nie sa takie całkiem wodniste - tylko maja troche sluzu...I to od wczoraj - mała mi zrobiła 7 kupek a dzis juz dwie...Ale tez jej ida zabki - wiec moze to to?

: 30 kwie 2008, 22:56
autor: bozena
Jezeli biegunka trwa jeden czy dwa dni to nie ma powodu do zmartwień, może dziecko wzięło coś do rączki a potem brudną rączkę do buzi a to się często zdarza maluchom. Jeśli dłużej to lepiej żeby dziecko obejrzał lekarz - to jest moje zdanie.

Re: Biegunka bez powodu ?

: 04 paź 2017, 12:11
autor: choto
Czy bez powodu? To nie ma znaczenia. Podejrzewam, że chodzi o niedoleczone poprzednie biegunki. Jak wygląda w waszym przypadku leczenie? Powinno być tak, że bierzecie smectę zgodnie z ulotką, nie tylko do momentu, aż dolegliwości ustąpią. Jeśli wybierzecie lek tak długo, jak trzeba, to wtedy dopiero realnie się wyleczycie i biegunka nie powróci za chwilę ponownie.

Re: Biegunka bez powodu ?

: 11 maja 2018, 21:26
autor: babmini
A to nie sa objawy zębów ? U nas w takich sytuacjach sprawdza się lekarz z LekarzObok . Wizyta w ciągu godziny i dziecko się nie meczy czekając w kolejce .

Re: Biegunka bez powodu ?

: 14 maja 2018, 09:52
autor: anomas
czasami moga byc takie przewlekłe biegunki, sa takie przypadki, nawet ja miałam taki w rodzinie. to świadczy o zaburzeniu błony śluzowej jelit. Na to może pomóc ścisła dieta i do tego jakiś porzadny preparat z malsnaem sodu na przykład intesta, na moją siostrę zadziałał dobrze, po kilku tygodniach od stosowania, wrociły jej normalne stolce, biegunki nie ma...

Re: Biegunka bez powodu ?

: 15 maja 2018, 15:12
autor: AniaB4
Przy nagłych biegunkach i trwających długo konieczna jest wizyta u lekarza. Smecta bardzo pomaga, jeżeli jest to zatrucie bakteryjne. U mnie przyczyna biegunek był zespół jelita drażliwego. Bywały dni kiedy praktycznie nie wychodziłam z toalety. Porozmawiaj może o tym ze swoim lekarzem. Teraz bardzo pomaga mi probiotyk z drożdżami Biopron. Polecił go mi mój lekarz. I faktycznie ta kombinacja się sprawdza

Re: Biegunka bez powodu ?

: 09 cze 2018, 22:16
autor: luiza30
a może stres. jakaś sytuacja, zdenerwowanie itp. i organizm musi "odchorować"...

Re: Biegunka bez powodu ?

: 08 lis 2018, 22:23
autor: Konuszka
Ja bym podała jakiś probiotyk żeby praca jelit się wyrównała. Na przykład ten polski - Diflos. Można podawać noworodkom, niemowlakom ,także dorosłym. Dla dzieci jest nawet w formie czekoladki :)