Awatar użytkownika
angelika89
Częstowpadacz na plotki
Częstowpadacz na plotki

Re: adaptacja w przedszkolu

13 paź 2014, 13:54

u nas jest płacz :(
już nie wiem co mam robić...

Awatar użytkownika
Monika89
Częstowpadacz na plotki
Częstowpadacz na plotki

14 paź 2014, 11:44

@angelika89 naprawdę jest aż tak źle? W naszym przypadku też był na początku płacz, ale po trzech dniach w przedszkolu wszystko się uspokoiło. Teraz córeczka mogłaby tam być przez cały dzień ;). Tutaj masz nieco rad dla mam przedszkolaków - . Sama z nich korzystałam, gdy moje dziecko szlo po raz pierwszy do przedszkola :).

Dreptaki
Niemowlak forumowy
Niemowlak forumowy

16 gru 2014, 16:13

Adaptacja w przedszkolu wymaga zazwyczaj trochę czasu i jedne dzieci odnajdą się w nim szybko a inne z kolei potrzebują więcej cierpliwości,uwagi. Grunt to myśleć pozytywnie i zostawić swojemu biegowi.

zuzankowa
Towarzyska dusza
Towarzyska dusza

13 kwie 2015, 18:56

Wiadomo, że każdy inaczej sie adaptuje. Ja myślałam, że z moim Jaśkiem będzie trudno, ale wzięłam go na dzień adaptacyjny do , poznał wszystkie panie, poznał dzieci, obejrzał zabawki itd. Bardzo mu się spodobało. Wydaje mi sie, ze problem dziecka może leżeć w tym,jeśli wcześniej siedziałaś z nim w domu, że moze pomyśleć, że już z nim nie chcesz siedzieć i chcesz go gdzieś oddać. Może boi sie, ze po prostu nie wrócisz..

obrun
Mistrz pióra
Mistrz pióra

14 lip 2015, 12:29

Moje dziecko miało też problemy z adaptacją. Było nadpobudliwe i nie wiedzieliśmy co z tym zrobić. Przedszolanka dała nam kontakt do gabinetu, w którym możliwa była . Nasze dziecko teraz czuje się znacznie lepiej, ponieważ korzysta z właściwej terapii.

dott
Częstowpadacz na plotki
Częstowpadacz na plotki

21 lip 2015, 18:38

U nas nawet gładko poszło z tym że Kubuś nie chce wypróżniać się w przedszkolu, podobno to się zdarza ale niepokoi mnie że to trwa już dość długo i kończy się zaparciami i jeszcze większą niechęcią do wypróżnień. Stosujemy dicopeg junior ale słyszałam że potrzebna jest pomoc psychologa w takich przypadkach.

Awatar użytkownika
choto
Ja wiem wszystko o forum
Ja wiem wszystko o forum

07 sie 2015, 09:59

Tam gdzie nasza córka chodzi nie było żadnych problemów - przedszkolanki potrafiły od samego początku w odpowiedni sposób zainteresować dzieci. Ale ogólnie nasze dziecko było zdecydowanie na tak dla przedszkola.

Obcasik44
Częstowpadacz na plotki
Częstowpadacz na plotki

10 sie 2015, 21:48

A gdzie konkretnie chodzi Wasza córka, bo widzę, że to samo miasto?
Nasi znajomi mieli taki problem, że ich dziecko się darło przy każdym wejściu do przedszkola - przez pół roku.
Ale trudno powiedzieć dlaczego :(

Awatar użytkownika
choto
Ja wiem wszystko o forum
Ja wiem wszystko o forum

11 sie 2015, 09:57

Sowa na Grabówce. Świetne miejsce - anglojęzyczne przedszkole, bardzo wysoki poziom, tzn. widzę ile nasze dziecko wynosi z nauki u nich. Potrafi lepiej mówić po angielsku niż nasz młodszy syn w 3 klasie podstawówki.

Grimbard
Noworodek Forumowy
Noworodek Forumowy

12 sie 2015, 09:44

jakie macie doświadczenia z adaptację dziecka w przedszkolu? czego mogę się spodziewać najgorszego?

Wróć do „Przedszkolaczki”