Awatar użytkownika
serniczka
Seryjna gaduła
Seryjna gaduła

Będę tatą - czy w ciąży zapomina się o obawach mężczyzn?

14 lut 2011, 14:46

Kiedy kobieta zachodzi w ciążę to na niej skupia się zainteresowanie bliskich. Wszyscy dopytują się jak się czuje, czy dzieciątko już kopie, czy doskwiera jej zgaga. Tematy kręcą się wokół karmienia, porodu i tego typu spraw. Przyszły tatuś jest jakby z boku.

Czy Wam również zdarzyły się takie rozmowy? Czy Wasi partnerzy czuli obawę przed wielkim dniem? Czy faktycznie ciąża jest typowo kobieca i zapomina się w tym okresie o przyszłym tatusiu?

elibell
4000 - letni staruszek

14 lut 2011, 17:18

askra
Mistrzu dwa tysiace!
Mistrzu dwa tysiace!

14 lut 2011, 17:26

moj czasem bardziej się denerwuje niż ja. Boi się o zdrowie moje i Dzidziusia. Czasem nie śpi po nocach, zwłaszcza przed większym badaniem :ico_oczko:
Ja podobnie jak elibell, jestem z daleka od swojej rodziny także nie mam z ich strony żadnego wsparcia, mogę liczyć tylko na niego. Ale to też fakt, że boi się ojcostwa. W związku z tym, ze nie możemy chodzić razem do szkoły rodzenia on sie zapisał na indywidualne lekcje z położną i ma za zadanie zajmowac się gumową lalką, która płacze i robi siusiu w kółko :-D
Ale też czasem mi mówi jak bardzo przeraża go sytuacja, ze nie może nic zrobić żeby cała moja ciąża przebiegła dobrze i żeby Dzidziuś nasz był zdrowy. Chyba nie jest przyzwyczajony do faktu, ze musi się zdać na Boga i matkę naturę w pewnych kwestiach i że coś może nie zależeć od niego.

Awatar użytkownika
madzens
Mistrzu dwa tysiace!
Mistrzu dwa tysiace!

14 lut 2011, 17:32

angelikan
Niemowlak forumowy
Niemowlak forumowy

Re: Będę tatą - czy w ciąży zapomina się o obawach mężczyzn?

10 gru 2012, 20:22

Wydaje mi się, że to zależy od tego jak się zachowuje przyszły tata i jaka jest rodzina, wiadomo że dziecko jest takim wydarzeniem a że nosi go matka to ona jest w centrum zainteresowania:)

marlenna
Rozkręcająca się gaduła
Rozkręcająca się gaduła

05 lut 2013, 16:14

Coś w tym jest bo mój mąż podczas mojej ciąży też narzekał na to, że ma mało zainteresowania i z mojej strony i ze strony swoich bliskich. Na pewno kobieta jest wtedy bardziej dostrzegana. Każdy chce przyczynić się do tego, żeby młoda mama miała wszystko czego jej potrzeba.
________________________________________________________________________________________________________________________________________

kapelusznik
Towarzyska dusza
Towarzyska dusza

14 lut 2013, 12:57

mój chłopak chce mieć dziecko, ale ja tak jak już pisałam w innym temacie chce adoptować, bo boję się ciąży. a on nie chce adoptowanego. myślicie, że ta jego obawa to skąd się bierze? tłumaczę mu, ze bede po ciąży gruba, na co mu gruba kobieta, a tak to przynajmniej szczupła i dziecko jest :) poza tym będziemy mogli pomóc jakiemuś samotnemu szkrabowi, które porzucili rodzice

moni26
Cyber rusałka
Cyber rusałka

17 lut 2013, 19:24

kapelusznik nie chcę cie urazić, bo mogę myśleć opatrzenie :ico_sorki: :ico_sorki: ale dla czego chcesz mieć dziecko?

Adopcja to piękna sprawa, ale to nie jest takie proste. Orientowałaś się wogóle jak to wygląda?

Wróć do „Ciąża, czyli nasze 9 miesięcy”