Gadżetomania

Jak smart woman korzysta ze swojego smartfona?

Pinterest LinkedIn Tumblr

Nowoczesna kobieta, chcąc sprostać wszystkim wymaganiom, jakie stawia jej współczesność, musi nadążać za nowinkami technicznymi, zwłaszcza tymi, które pomagają oszczędzić jej czas. Nic więc dziwnego, że coraz więcej kobiet staje się posiadaczkami smartfonów, które służą już nie tylko jako gustowny gadżet, ale też ułatwiają wypełnianie codziennych obowiązków, dzięki nowoczesnym aplikacjom.
Według ostatniego Raportu Generation Mobile kobiety i mężczyźni w większości w podobnym stopniu korzystają z funkcji smartfona. Różnice można zaobserwować w korzystaniu z serwisów informacyjnych i video typu youtube, co znacznie częściej robią mężczyźni, kobiety natomiast nieco częściej korzystają z wbudowanego aparatu fotograficznego i serwisów społecznościowych. Potwierdzają to najnowsze dane Socialbakers kobiety stanowią 52% użytkowników Facebooka w Polsce.
Najpopularniejsze aplikacje
Zarówno wśród kobiet, jak i mężczyzn największą popularnością cieszą się aplikacje muzyczne, komunikacyjne oraz społecznościowe, jak wspomniany już wcześniej Facebook (ponad 10 mln zarejestrowanych użytkowników w Polsce) czy rosnący w siłę Twitter. Wśród kobiet dużym zainteresowaniem cieszą się też aplikacje odpowiadające popularnym serwisom internetowym, jak np. portalom plotkarskim czy sklepom modowym, a także porównywarkom cen, dzięki którym nie będą przepłacać (wg Raportu GM 2013 blisko 1/3 badanych w wieku 15-34 sprawdza w sieci ceny produktów).
Biorąc pod uwagę korzystanie ze smartfonów w ogóle – mężczyźni w dalszym ciągu są o kilka punktów procentowych przed kobietami, ale różnica ta z roku na rok maleje (53,2% do 46,8% wg Raportu GM 2013). Wniosek jest prosty – kobiety nie zostają w tyle i coraz lepiej radzą sobie z technologicznymi nowościami, z łatwością wprowadzając je w życie i korzystając z ich pomocy do załatwiania codziennych spraw, by zaoszczędzić czas.
Kobieta wielozadaniowa
Nowoczesna kobieta praktycznie nie rozstaje się ze swoim smartfonem i w coraz większym stopniu korzysta z niego przy wykonywaniu codziennych obowiązków. Wiedzą o tym specjaliści od aplikacji, dlatego też tworzą rozwiązania dedykowane właśnie kobietom, które nie tylko ułatwiają im życie codzienne, ale też stanowią formę rozrywki.

Jaka powinna być aplikacja dla kobiet?
• Prosta w obsłudze, intuicyjna
• Ułatwiająca wykonywanie codziennych obowiązków
• Pozwalająca zaoszczędzić czas i pieniądze
• Związane z trybem życia nowoczesnej kobiety
• Posiadająca przyjazny kobiecy interfejs
Aplikacje pomagające szybko i sprawnie przemieszczać się po mieście szczególnie cenią sobie mieszkanki dużych miast. Łatwa w użyciu, intuicyjna aplikacja mytaxi, pionier wśród aplikacji do zamawiania taksówek, umożliwia im bezpośrednie połączenie z kierowcą i wybór stawki przejazdu, a przy tym oszczędność czasu i pieniędzy. Z aplikacji mytaxi coraz częściej korzystają też zabiegane mamy, dzięki której ich zaufany kierowca zawozi i odbiera ich pociechy ze szkoły w ustalonej przez nie wcześniej godzinie, gwarantując im bezpieczeństwo i wygodę (możliwość śledzenia trasy taksówki na smartfonie).
Twórcy aplikacji nie zapomnieli również o paniach dbających o linię, tworząc rozwiązania pozwalające na rejestrowanie wahań wagi (np. Libra – Weight Manager) czy wyników treningu (np. RunKeeper).
Stereotyp kobiety siedzącej w domu i czekającej na męża już dawno odszedł do lamusa, choć i tak w dalszym ciągu wymaga się od niej prowadzenia domu, odwożenia dzieci do szkoły czy gotowania. Nowoczesna kobieta potrafi jednak to wszystko pogodzić z pracą, fitnessem i życiem towarzyskim, a aplikacje mobilne jej to wszystko znacznie ułatwiają.

Comments are closed.