Produkty kulinarne

Jak wybrać najlepszą płytę indukcyjną?

Pinterest LinkedIn Tumblr

Płyty indukcyjne są coraz bardziej popularne na rynku i dzięki wielu zaletom stają się atrakcyjnym wyborem do nowoczesnej kuchni. Najlepiej sprzedające się marki to m.in. Bosch, Electrolux, Whirlpool i Amica. Na co jednak zwrócić uwagę przy zakupie nowoczesnej płyty kuchennej?

Indukcja czyli co?
Płyta grzeje poprzez indukcję elektromagnetyczną, czyli zmienne pole elektromagnetyczne, które wymienia energię między generującymi je cewkami, a garnkiem. Co ważne płyta indukcyjna nagrzewa się tylko tyle, ile ciepła przekaże jej gorący garnek i to jedynie w polu grzewczym – reszta płyty pozostaje zimna. Pamiętajmy jednak, że aby móc korzystać z płyty indukcyjnej należy dokupić zestaw specjalnych naczyń wykonanych ze stali ferromagnetycznej.

Ilość pól grzewczych
Przed zakupem zwróćmy uwagę na ilość pól grzewczych. Najwięcej płyt jest wyposażonych w cztery, można jednak spotkać blaty z trzema, a nawet dwoma polami. Zazwyczaj im jest ich mniej, tym niższą cenę ustali producent. Pamiętajmy jednak o wygodzie gotowania. Jeżeli lubimy spędzać czas w kuchni zdecydowanie lepiej jest wybrać płytę z co najmniej trzema polami. Ciekawym i bardzo praktycznym rozwiązaniem są także strefy grzewcze, na których można postawić kilka garnków lub naczynie o nietypowym kształcie.

Sterowanie
W tym przypadku większość producentów stosuje intuicyjne rozwiązania. Niektórzy decydują się na gałki regulowane mechanicznie lub dotykowe slidery (suwaki elektroniczne). Na rynku można również spotkać płyty indukcyjne sterowane za pomocą kolorowych wyświetlaczy LCD. Możemy mieć jednak pewność, że płyta indukcyjna zapewni nam pełną kontrolę – natychmiast reaguje na zmiany ustawień temperatury i czasów nagrzewania, przy niezmiennym poziomie mocy.

TOP 5 płyt indukcyjnych wg. danych Agito.pl

1. Płyta indukcyjna Bosch PIE 611F17E

Bosch PIE 611F17E to wysokiej jakości elektryczna płyta grzejna, wykonana z trwałej ceramiki, z czterema polami grzejnymi o zróżnicowanej mocy i wielkości. Bezpieczeństwa użytkowników chroni blokada, uniemożliwiająca zmianę ustawień oraz blokada przed dziećmi. Timer umożliwia zaprogramowanie czasu trwania gotowania na danym polu. Cena w Agito.pl ok. 1272 zł.

2. Płyta indukcyjna Electrolux EHH 16340 FK

Płyta indukcyjna o szerokości 60 cm sterowana elektronicznie z timerem. Dzięki funkcji Stop+Go wystarczy jedno dotknięcie przycisku, aby na chwilę przerwać proces gotowania, a później go wznowić z takimi samymi ustawieniami. Funkcja zwiększenia mocy płyty grzejnej zapewnia dodatkowy dopływ ciepła. Cena w Agito.pl ok. 1139 zł.

3. Płyta indukcyjna Whirlpool ACM 816 BA

Płyta indukcyjna z niezależnym sterowaniem dotykowym o mocy całkowitej 7200 W. Posiada zabezpieczenie przed dziećmi, zegar, alarm końca pracy, wskaźnik poziomu mocy, wskaźnik pracy pól oraz funkcję szybkiego grzania (Booster). Cena w Agito.pl ok. 1198 zł.

4. Płyta indukcyjna Amica PI 6512 TU

Inteligentne technologie oraz elegancki, klasyczny wygląd to główne atuty płyty indukcyjnej z PI6512TU z linii Code. Funkcjonalności takie jak Booster, rozpoznawanie obecności garnka lub wskaźnik ciepła resztkowego, zmienią codzienną pracę w kuchni w przyjemność. Subtelne sensory, znajdujące się na powierzchni płyty, pozwalają na łatwy wybór żądanej funkcji i ustawienie czasu pracy płyty. Moc grzejna natomiast, regulowana jest wygodnym sensorem typu slider. Cena w Agito.pl ok. 920 zł.

5. Płyta indukcyjna Mastercook IDE 64Z S

Mastercook IDE 64Z S to płyta grzejna z wolną strefą indukcyjną Evolis (bardzo duża strefa grzejna o wymiarach 40x23cm, która umożliwia gotowanie z niespotykaną swobodą). Na tym polu indukcyjnym można postawić 1 duże naczynie np. brytfannę lub kilka mniejszych (nawet 3 jednocześnie). Funkcja Memo umożliwia zapamiętanie procesu gotowania. Bezpieczeństwa najmłodszych chroni blokada panelu sterującego, uniemożliwiająca uruchomienie płyty. Cena w Agito.pl ok. 1699 zł.

Comments are closed.