Zdrowie

Jesienne przeziębienie

Pinterest LinkedIn Tumblr

Jesień to czas częstszych infekcji i problemów ze zdrowiem. Za oknem zaczyna robić się zimno i wietrznie, a dni stają się krótsze i chłodniejsze. Różne infekcje atakują nasz organizm. Sezon na jesienne przeziębienia niestety rozpoczął się już na dobre.

Jeżeli mamy w domu małe dzieci, z pewnością przyda się nam odpowiedni termometr do mierzenia temperatury. Dla maluchów idealne są termometry bezdotykowe, np. Beurer FT 65 na podczerwień 6 w 1 (cena w Agito.pl ok. 100 zł) lub Beurer FT 90 bezdotykowy (cena w Agito.pl ok. 160 zł). Pomiar temperatury odbywa się bardzo szybko i wygodnie – trwa dosłownie sekundę. Wystarczy, że aparat przyłożymy do główki malucha i od razu wiemy, czy dziecko ma temperaturę.

Bardzo dobrym i do tego skutecznym sposobem na towarzyszący przeziębieniu  są inhalacje z dodatkiem ziół lub olejków eterycznych. Dla dzieci dedykowane są nawet specjalne inhalatory, np. w kształcie foczki (Philips Respironics Sami The Seal za ok. 250 zł w Agito.pl), dzięki którym nie boją się one inhalacji i chętniej poddają się zabiegowi. W przypadku dużej rodziny bardzo dobrze sprawdzi się inhalator rodzinny, np. Medel Family 2012 Inhalator pneumatyczno – tłokowy (cena w Agito.pl ok. 160 zł), który wyposażony jest zarówno w maski dla dorosłych jak i dzieci.

Pamiętajmy jednak że zdecydowanie lepiej jest zapobiegać niż leczyć. Ubierajmy się ciepło, jedzmy dużo warzyw i owoców, a przede wszystkim nie traćmy dobrego humoru nawet w zimne i deszczowe dni!

Comments are closed.