Dziecko, Rozwój i Wychowanie

Lepimy bajkowy świat

Pinterest LinkedIn Tumblr

Kredki, farby i flamastry to podstawowe akcesoria, wykorzystywane przez maluchy podczas zabawy. Nie jest to jednak jedyna metoda, wspomagająca rozwój kreatywości u najmłodszych. Doskonałą alternatywą dla standardowych zajęć plastycznych będzie masa papierowa.

Masa papierowa pozwala dzieciom rozwijać wyobraźnię. Jest łatwa w modelowaniu i stosunkowo długo wysycha, dzięki czemu maluchy mają wystarczająco dużo czasu aby wporwadzać wszystkie poprawki. Po wyschnięciu można ją pomalować farbami w fantazyjne wzory, tworząc przy tym małe dzieła sztuki. Fani wyklejanek mogą ją dla odmiany ozdobić elementami dekoracyjnymi. – Masa papierowa podobnie jak plastelina oraz modelina wspomaga u dzieci rozwój zdolności manualnych – twierdzi Marzena Raczkiewicz, ekspert z firmy MERplus, dystrybutora artykułów plastycznych. – Wspólne modelowanie to również fantastyczny sposób na spędzenie wolnego czasu z naszym maluchem – dodaje.

Masa papierowa firmy JOVI, w przeciwieństwie do tej samodzielnie przygotowanej, nie brudzi i jest gotowa do użytku. Dzięki temu nie musimy do niej dodawać ani wody ani innych składników. Ponieważ jest miękka i bardzo łatwa w modelowaniu mogą z niej korzystać nawet trzylatki. Aby połączyć ze sobą mniejsze elementy wystarczy delikatnie zwilżyć miejsca styku, a następnie pozostawić do wyschnięcia.

Masa papierowa do modelowania Patmache:

* Zestaw zawiera wyliczoną ilość wody
* Nietoksyczna
* Przeznaczone dla dzieci od 3 lat
* Wyłączny dystrybutor: MERplus
* Dostępne w opakowaniach 680 g oraz 170 g
* Cena produktu: 20,36 zł (680 g) 6,09 zł (170 g)

Comments are closed.