Kulinaria

Na co zwrócić uwagę przy zakupie krajalnicy

Pinterest LinkedIn Tumblr

Idealne kromki chleba, cieniutko skrojony ser czy wędlina? To nic trudnego! Wystarczy krajalnica kuchenna. Ważne, żeby była bezpieczna dla palców, ostra i trwała. Pomożemy Ci wybrać najlepszy model.

Krajalnica wolnostojąca składa się z korpusu (obudowy), obrotowego noża i prowadnicy (podajnika). Urządzenie idealnie sprawdza się do krojenia produktów takich jak: chleb, wędliny, ser, mięso czy warzywa. Przy wyborze krajalnicy warto zwrócić uwagę na zastosowane materiały do jej wykonania oraz ilość i rodzaj ostrzy, w które jest zaopatrzona.

Materiały
Krajalnica powinna być wykonana ze stali nierdzewnej, doskonale sprawdzi się też tytan. Jeśli chodzi o ostrze noża, najlepiej, jeśli jest hartowane – zapewnia to trwałość i odporność na czynniki zewnętrzne.

Regulacja grubości krojenia
Zakres grubości krojenia ustawia się za pomocą pokrętła; większość krajalnic umożliwia krojenie plastrów czy kromek o grubości od 0 do 30 mm.

TOP 3 krajalnic wolnostojących wg. danych Agito.pl

Krajalnica Zelmer Alexis Young 294.5 symbio
Zelmer Alexis Young typu 294.5 to krajalnica o oryginalnych kształtach, doskonałych funkcjach użytkowych i wysokiej sprawności. Świetnie dopasowana do dłoni pomaga w bezpiecznym i wygodnym posługiwaniu się urządzeniem. Urządzenie zostało wyposażone w zabezpieczenie przed przypadkowym uruchomieniem, a także przed przypadkowym wysunięciem wózka. Cena w Agito.pl ok. 130 zł.

Krajalnica Bosch MAS 4201 N
Krajalnica o mocy 100 W, z regulacją grubości krojenia do 17 mm, z plastikową konstrukcją, nóżkami antypoślizgowymi oraz z zabezpieczeniem przed przypadkowym włączeniem. Ponadto krajalnica wyposażona jest w ochronę kciuka, element do przytrzymywania małych kawałków oraz uniwersalny nóż ze stali szlachetnej o falistym kształcie. Cena w Agito.pl ok. 98 zł.

Krajalnica Bosch MAS 9101 N
Krajalnica Bosch MAS 9101 to stabilna konstrukcja jest gwarancją długotrwałości, wytrzymałości i wysokiej precyzji krojenia. Świetnie dopasowana do dłoni pomaga w bezpiecznym i wygodnym posługiwaniu się urządzeniem. Urządzenie zostało wyposażone w zabezpieczenie przed przypadkowym uruchomieniem. Duża rozpiętość grubości wahająca się od 0 do 17 mm pozwala na wygodne krojenie pieczywa z możliwością dowolnego dostosowania do potrzeb. Cena w Agito.pl ok. 424 zł.

Comments are closed.