Leki i Suplementy

NeoDeprim Meno – suplement diety

Pinterest LinkedIn Tumblr

Klimakterium i menopauza to dla większości kobiet temat wstydliwy i krępujący. Aby złagodzić oznaki menopauzy należy wyrównać poziom hormonów w organizmie. Można zastosować m.in. hormonalną terapię zastępczą, w której wykorzystuje się fitoestrogeny – związki pochodzenia roślinnego. Takie właśnie związki zawiera suplement diety NeoDeprim Meno, który łagodzi psychiczne i fizyczne symptomy menopauzy.

Menopauza
Termin menopauza pochodzi od greckiego ‚meno’ (miesiąc, miesiączka) oraz ‚pausis’ (przerwa, pauza). Wg definicji WHO menopauza rozpoczyna się po ostatniej miesiączce, po której następuje co najmniej półroczna przerwa. Menopauza to kolejny etap w życiu (podobnie jak np. dojrzewanie), który jest częścią szerszego procesu zwanego klimakterium, obejmującego oprócz menopauzy także pre-menopauzę oraz post-menopauzę.

Klimakterium, w tym również menopauzę, powoduje stopniowy zanik czynności jajników. Obserwuje się wtedy spadek stężenia hormonów kobiecych we krwi, estrogenów (o 40-60%) i progesteronu (nawet do poziomu nieoznaczalnego). W rezultacie, zakłóceniu ulega równowaga hormonalna, co powoduje wystąpienie szeregu symptomów kojarzonych z menopauzą.

Wiek, w którym pojawia się klimakterium, jest dość zróżnicowany. Szacuje się, że w Polsce rozpoczyna się najczęściej pomiędzy 45 a 49 rokiem życia i trwa około 10 lat, przy czym menopauza, czyli ‚szczyt’ klimakterium, przypada przeciętnie na 49 rok życia. Czas wystąpienia pierwszych objawów przekwitania zależy przede wszystkim od uwarunkowań genetycznych. O przyspieszeniu wystąpienia menopauzy decyduje też niehigieniczny tryb życia np.stres, niezdrowa dieta.

Menopauza sama w sobie nie jest uważana za chorobę. Jest to jedynie zespół symptomów. Dopiero te symptomy, jeśli nie są łagodzone, mogą prowadzić do chorób i schorzeń (np. osteoporozy, chorób układu krążenia etc.). Dlatego kobiety powinny reagować na pierwsze oznaki menopauzy jak najszybciej. Zniwelują przykre niedogodności i będą cieszyć się z życia jak dotychczas. Ponadto będą miały szansę uniknięcia poważniejszych konsekwencji menopauzy.

Uciążliwe dolegliwości
Niedogodności menopauzalne można podzielić na dwie grupy: natury psychicznej (gorsze samopoczucie, huśtawki emocjonalne, stany depresyjne, osłabienie koncentracji) oraz fizycznej (uderzenia gorąca, pocenie nocne, zwiększenie poziomu złego cholesterolu, osteoporoza).

Część z tych symptomów pojawia się już na samym początku klimakterium. Do wczesnych oznak przekwitania zalicza się uderzenia gorąca tzw. wary (odczuwane jako nagłe fale ciepła przepływającego od głowy do tułowia). Trwają one od kilku minut do pół godziny, a mogą występować nawet kilkadziesiąt razy na dobę. Początkom menopauzy towarzyszą też nocne poty, które zaburzają sen, co skutkuje uczuciem zmęczenia i rozdrażnienia w ciągu dnia. Ponadto, w tym okresie kobieta musi zmagać się z zaburzeniami pamięci, przygnębieniem, bezsennością oraz pogorszeniem koncentracji.

Z kolei niedogodności występujące w szczytowym okresie klimakterium, wynikają z zakłócenia równowagi hormonalnej. Najczęściej spotyka się wtedy objawy menopauzy ze strony układu krążenia oraz układu kostnego. Dlaczego tak się dzieje? Otóż, jak stwierdzono, właściwy i zrównoważony poziom hormonów kobiecych przed menopauzą zabezpiecza przed rozwojem miażdżycy i wystąpieniem chorób układu krążenia. Gdy tylko poziom hormonów jest zaburzony, to kobiety bardziej niż mężczyźni, są narażone na chorobę wieńcową, zawał serca lub udar mózgu. Z kolei szybkie obniżenie stężenia wapnia w tkance kostnej w okresie menopauzy zwiększa ryzyko osteoporozy. Kości stają się wtedy mniej wytrzymałe i są bardziej podatne na złamania.

Uciążliwe i czasami niepokojące symptomy menopauzy wymagają szybkiego działania. Aby kobieta mogła sobie pomóc odpowiednio wcześnie, niezbędna jest powszechna edukacja w zakresie samej menopauzy, symptomów oraz sposobów radzenia sobie z nią.

Potrzeba edukacji
Temat klimakterium i menopauzy jest trudny dla większości kobiet. Zupełnie niesłusznie uważa się go za wstydliwy i krępujący. Na pewno na zmianę podejścia kobiet do procesu przekwitania wpłynęłoby właściwe podejście środowiska medycznego do tego zjawiska. Przekazywanie pacjentkom informacji, że wielokierunkowe traktowanie oznak menopauzy przynosi bardzo pozytywne rezultaty, jest kluczem do sukcesu. Lekarze powinni wskazywać więc na konieczność prowadzenia trybu życia dostosowanego do okresu klimakterium (zadbanie o regularną dawkę ruchu, relaks, właściwą dietę, kontynuację życia zawodowego). Dodatkowo, dokładnie przeprowadzony wywiad z pacjentką, szybko pozwoliłby na rozpoznanie menopauzy i przedstawienie alternatyw w sposobie radzenia sobie z uciążliwymi niedogodnościami.

Lekarze powinni przedstawić wybór pomiędzy stosowaniem HTZ (hormonalnej terapii zastępczej) a przyjmowaniem preparatów na bazie wyciągów roślinnych. Ważne jest, aby przed rozpoczęciem przyjmowania odpowiednich dla danej kobiety preparatów, lekarz uświadomił pacjentce argumenty za i przeciw ich stosowaniu, a przede wszystkim poinformował o przeciwwskazaniach. Szczególnie dotyczy to terapii HTZ, która nie powinna być stosowana przez kobiety u których stwierdzono np. zaburzenia czynności wątroby, czynne zespoły zatorowo-zakrzepowe.
Natura przychodzi z pomocą.

Podstawowym sposobem łagodzenia oznak menopauzy jest wyrównanie poziomu hormonów w organizmie. Hormonalna terapia zastępcza może być jednym z rozwiązań problemów menopauzalnych. Jednak, co zrobić, gdy wystąpią wyraźne przeciwwskazania do stosowana HTZ? Natura jest odpowiedzialna za menopauzę, natura też przychodzi kobietom z pomocą oferując fitoestrogeny, związki pochodzenia roślinnego, o zbliżonej budowie i działaniu do naturalnych estrogenów kobiecych. Wyciągi z soi oraz koniczyny czerwonej są bogatym źródłem fitoestrogenów. Jednak samo dostarczanie organizmowi fitoestrogenów może nie być wystarczające, aby zmniejszyć uciążliwość klimakterium. Dlatego dodatkowo należy pomyśleć o wyciągu z maki, który dzięki swym właściwościom energetyzującym, zwiększy witalność, doda energii i złagodzi huśtawki emocjonalne. Z kolei ekstrakt z nasion dobrze znanego w Polsce lnu, pozwala zmniejszyć uderzenia gorąca i ułatwia utrzymanie poziomu dobrego cholesterolu (HDL) we krwi. Ekstrakt z nasion lnu korzystnie wpływa też na stan i wygląd skóry.

NeoDeprim Meno – kompozycja naturalnie na piątkę
Suplement diety NeoDeprim Meno ma aż pięć substancji czynnych, pomagających łagodzić psychiczne i fizyczne oznaki menopauzy. NeoDeprim Meno zawiera ekstrakt z korzeni maki, który pozytywnie wpływa na samopoczucie i huśtawki emocjonalne. Maka dodaje także energii i zwiększa witalność. Obecne w produkcie wyciągi z soi i koniczyny łąkowej, naturalne źródła izoflawonów, ograniczają także nadmierne pocenie się i trudności z zasypianiem. Działają korzystnie na układ krążenia i pomagają polepszyć koncentrację. Dodatkowo, opatentowany ekstrakt lnu – LinumLife – zmniejsza uderzenia gorąca, pozytywnie wpływa na nastrój i ułatwia utrzymanie prawidłowego poziomu cholesterolu. Działa również korzystnie na stan skóry. Zawarty w preparacie NeoDeprim Meno wapń wspomaga wytrzymałość kości i ich strukturę.

NeoDeprim Meno, 30 kapsułek – suplement diety, dostępny tylko w aptekach w cenie około 20 zł za opakowanie.

Skład: 1 kapsułka zawiera:

  • węglan wapnia (eq. 120 mg jonów Ca 2+) 300 mg,
  • ekstrakt z koniczyny łąkowej standaryzowany na zawartość 8% izoflawonów 50 mg,
  • ekstrakt z korzeni maki 50 mg,
  • ekstrakt z nasion soi standaryzowany na zawartość 40% izoflawonów 25 mg,
  • LinumLife – ekstrakt z łupin nasion lnu 20 mg zawierający 50(+/-10) mg/g lignanów,
  • substancje dodatkowe.

Wskazania i działanie: suplement diety – poprawia samopoczucie i łagodzi symptomy towarzyszące menopauzie. Zalecana do spożycia dzienna porcja preparatu: 2 kapsułki dziennie. Przechowywanie: przechowywać w temperaturze poniżej 25°C, w suchym miejscu, w sposób niedostępny dla małych dzieci. Chronić przed światłem. Przy dłuższym okresie przechowywania zaleca się przechowywać w chłodnym miejscu. Ostrzeżenia: nie stosować w przypadku nadwrażliwości na którykolwiek ze składników preparatu. Nie należy przekraczać zalecanej porcji do spożycia w ciągu dnia. Nie zaleca się podawania preparatu kobietom w ciąży oraz karmiącym piersią. Informacje dodatkowe: Suplementy diety nie mogą być stosowane jako substytut zróżnicowanej diety. Nie należy przekraczać zalecanej p

Comments are closed.