Porady dla Rodziców

Niezbędna pomoc w karmieniu

Pinterest LinkedIn Tumblr

Karmienie dziecka przysparza problemów wielu rodzicom. Bieganie za niesfornym maluchem
z łyżką nie należy do przyjemności. Zdecydowanie pomocne w tej sytuacji jest krzesełko
do karmienia, które ułatwia podawanie niemowlakowi posiłków. Na co zwrócić uwagę przy jego wyborze, aby było nie tylko ładne, ale i funkcjonalne?

Po pierwsze, bardzo ważna jest stabilność takiego mebelka oraz zabezpieczenia, jakie oferuje. Zazwyczaj funkcję zabezpieczającą spełniają wielopunktowe (2-6) pasy ochronne. Np. krzesełko Britton Hip Umbrella posiada 5-cio punktowe pasy bezpieczeństwa i specjalną barierkę zabezpieczającą dziecko przed wypadnięciem z krzesełka (cena w Agito.pl ok. 290 zł).

Kluczowe są również możliwości regulacji i dostosowania do konkretnej potrzeby oraz wieku dziecka. Przykładowo model Britton Hip+ Green posiada 3 opcje ustawienia oparcia, 6 wysokości regulacji siedziska i dwie zdejmowane tace do stawiania talerzy i miseczek (cena w Agito.pl ok 400 zł).

Dla wybitnych niejadków przewidziano również modele z wbudowanymi zabawkami. Widok sympatycznych, kolorowych zwierzaczków z pewnością umili posiłek niejednemu maluchowi – a przy tym też rodzicom! Warto zwrócić uwagę na to, czy „umilacze jedzenia” da się zdemontować, aby w razie potrzeby zyskać więcej miejsca np. krzesełko Fisher Price Y4999 ma specjalną nakładkę, która poza funkcjami czysto zabawowymi umożliwia dziecku jedzenie przy wspólnym stole razem
z rodzicami. Nakładka jest składana i można myć ją w zmywarce (cena w Agito.pl ok 345 zł).

Jak widać, dostępnych jest wiele opcji, a same krzesełka oferują dużo więcej ponad proste siedzisko dla malucha. Życzymy, aby pora karmienia była przyjemnością dla Ciebie i Twojego dziecka!

Comments are closed.