Salony Spa, Zabiegi

Nowoczesna medycyna estetyczna w połączeniu z psychoterapią

Pinterest LinkedIn Tumblr

Chciałabyś kompleksowo zadbać o siebie? Mamy dla Ciebie propozycję poprawy kondycji skóry, ciała oraz rozwiązania problemów natury psychicznej. Psychoterapia pomoże pozbyć się m.in. wewnętrznego smutku, depresji i stresu, które to odbijają się na naszej twarzy i pozbawiają ją witalności.

Piękno zewnętrzne jest ważne, ale pełne szczęście i poczucie spełnienia daje harmonię między ciałem, a duchem. W Instytucie Beauty Derm przy ul. Bukowińskiej 12/ 103 w Warszawie możesz kompleksowo zadbać o siebie – wykwalifikowani dermatolodzy upiększą o twoje ciało, a specjalista psycholog pomoże ci odnaleźć radość życia.

Jest teoria, która głosi, że piękno bierze się z wnętrza człowieka. Osoby szczęśliwe są zwykle uśmiechnięte, co dodaje im uroku. Z kolei osoby smutne lub skore do gniewu na pierwszy rzut oka nie budzą sympatii, są też zdecydowanie bardziej narażone na powstawanie zmarszczek mimicznych. Marszczenie czoła lub wykrzywianie ust w grymasie niezadowolenia pozostawia na twarzy trwałe ślady. Zmarszczki oczywiście można zredukować preparatami zawierającymi toksynę botulinową, kwas polimlekowy lub hialuronowy. Medycyna estetyczna oferuje cały szereg skutecznych terapii upiększających. Czasem trzeba jednak sięgnąć głębiej i wyeliminować źródło problemów. Uporać się z wewnętrznym smutkiem, depresją, stresem i innymi negatywnymi uczuciami, które w wyrazisty sposób odbijają się na naszej twarzy i pozbawiają ją piękna, a nas radości życia.

Instytut Beauty Derm jest jedną z nielicznych placówek medycyny estetycznej, który postawił na nowoczesną koncepcję piękna. Przy współpracy specjalistów poprawisz kondycję swojej skóry i ciała, a doświadczony psycholog pomoże Ci rozwiązać problemy natury psychicznej.

– Dbamy o osiągnięcie harmonii pomiędzy duszą i ciałem. Dążymy do tego aby nasze pacjentki były piękne zewnętrznie, a w ‚środku’ szczęśliwe. Tylko w ten sposób będą mogły naprawdę dobrze wyglądać, emanować pozytywną energią, cieszyć się życiem i przeżywać drugą, a nawet trzecią młodość – mówi dr Beata Kociemba, prezes warszawskiego Instytutu Beauty Derm.

Psychoterapia (z jęz. gr. leczenie duszy) to spotkanie osoby potrzebującej pomocy psychologicznej z terapeutą. Przez cały okres terapii psychoterapeuta wspiera pacjenta, pomaga znaleźć przyczynę istniejących problemów, przyjrzeć im się z dystansem i znaleźć najlepsze rozwiązanie.

Psychoterapia pomaga w leczeniu wielu zaburzeń natury psychicznej. Przynosi ulgę osobom cierpiącym m.in. na nerwice, depresje, zaburzenia odżywiania czy zaburzenia osobowości. Wspiera ludzi, którym trudno znaleźć równowagę psychiczną i spokój, ze względu na trudną i bolesną przeszłość np. dzieciom z rodzin alkoholowych (tzw. DDA), z rodzin dysfunkcyjnych naznaczonych przemocą lub z rodzin niepełnych. Psychoterapia skierowana jest także do tych, którym życie osobiste się nie układa, nie potrafią stworzyć trwałego związku, są samotni i nieszczęśliwi. Osoby takie mają zwykle problemy z porozumieniem się z bliskimi, czują się niezrozumiane, lekceważone lub wykorzystywane. Wgląd w trudne doświadczenia, zrozumienie ich przyczyn, często przebaczenie najbliższym oraz uwolnienie się od poczucia krzywdy i winy bardzo pomagają w budowaniu zdrowych relacji międzyludzkich w aktualnym życiu.

Jednak nie tylko osoby borykające się z problemami mogą osiągnąć korzyści ze spotkania z psychologiem. Psychoterapia adresowana jest także do osób chcących rozwinąć swój potencjał osobowościowy, chcących zrozumieć lepiej siebie i swoje mechanizmy psychiczne.

W Instytucie Beauty Derm przy ul. Bukowińskiej 12/ 103 w Warszawie można skorzystać z indywidualnych porad, konsultacji psychologicznych i profesjonalnej psychoterapii. Porad udziela wykwalifikowana Psycholog, psychoterapeutka i pedagog Agnieszka Szafrańska-Romanów. Czas trwania psychoterapii uzależniony jest od problemu z jakim przychodzi dana osoba i wynosi od kilku do kilkunastu miesięcy. Spotkanie trwa ok. 60 min i odbywa się zwykle w tygodniowych odstępach.

Kontakt:
ul. Bukowińska 12 lok. 103 wejście "B"
Uwaga: wejście po schodach na I poziom.
02-703 Warszawa (Mokotów)

Tel.: 0 22 258 39 03
Tel. kom.: 0 600 34 65 04
E-mail: beauty-derm@home.pl
http://www.beauty-derm.pl/

Comments are closed.