Po godzinach

Odkurzacze ogrodowe – nowa jakość porządków jesiennych w ogrodzie

Pinterest LinkedIn Tumblr

Każdy chce, by jego ogród był zawsze idealny, dlatego wie, jak ważne są systematyczne porządki, zwłaszcza te przed zimą. Jesienne sprzątanie ogrodu często kojarzy nam się ze żmudnym obowiązkiem. Aby ogród wyglądał pięknie i był zadbany w okresie jesiennym musimy regularnie usuwać liście – czasem trzeba to robić nawet kilka razy w tygodniu.
Możemy zamieść liście grabiami lub miotłą, ale możemy również sięgnąć po nowocześniejszy sprzęt, jakim jest odkurzacz ogrodowy, by zaoszczędzić czas i wykonać tę czynność o wiele dokładniej i przede wszystkim łatwiej.
Odkurzacz ogrodowy zwany jest wszechstronnym – nie służy bowiem tylko do sprzątania liści. Można używać go przez cały rok do usuwania np. skoszonej trawy, przyciętych gałązek, żołędzi, piasku itp. Odkurzacze ogrodowe mogą także rozdrabniać liście, dzięki czemu zmniejszamy ich objętość nawet 10-krotnie. Resztki trafiają do specjalnego worka, do którego nie trzeba się schylać – co zawsze jest bolączką, zwłaszcza dla starszych osób.
Przy wyborze odkurzacza należy wziąć pod uwagę następujące parametry:
• Moc – podstawowy parametr, który wybieramy w zależności od powierzchni ogrodu. Im większa działka, tym większa powinna być moc odkurzacza. Również im większa jest moc, tym szybciej odkurzacz zasysa. Do wielkich powierzchni warto zaopatrzyć się w odkurzacz spalinowy, zaś do mniejszych wystarczy elektryczny.
• Worek – zazwyczaj worek, do którego zasysane są odpadki, ma pojemność od 25 do 70 litrów. Najlepiej dobrać rozmiar worka do ilości zbieranych odpadków i swoich możliwości fizycznych. Warto zwrócić uwagę, czy łatwo i wygodnie opróżnia się worek.
• Waga – to ważny parametr, dlatego warto przetestować kilka odkurzaczy przed ostatecznym zakupem. Najlepiej wybrać odkurzacz jak najlżejszy dla własnej wygody. Waga odkurzacza waha się od 4 do 6 kg. Niektóre odkurzacze mają specjalny pas do zawieszania przez ramię, a te cięższe często mają kółka lub można je nosić na plecach – są to tzw. odkurzacze plecakowe.

Top 5 odkurzaczy ogrodowych w sklepie Agito.pl:

1. Bosch Odkurzacz ogrodowy ALS 25

Łatwa i bezpieczna obsługa: ergonomiczne uchwyty gwarantują równomierny rozkład wagi i zapewniają większy komfort pracy. Wydajność rozdrabniania 10:1. Łatwa obsługa worka na liście: wygodne opróżnianie, worek jest wykonany z wodoodpornej tkaniny. Moc silnika 2 500 W, wydajność dmuchawy 800 m.

Cena w Agito.pl: ok. 319 zł

2. Black&Decker Odkurzacz do liści GW3000

Wysoka wydajność noży rozdrabiających odkurzacza, wytrzymały silnik o mocy 3000 W, a także przełącznik pozwalający na zmianę prędkości gwarantują maksimum kontroli i satysfakcji. Wyposażony w pas do przenoszenia, 35-litrowy worek umożliwia zebranie do 350 litrów niezmielonych liści.

Cena w Agito.pl: ok. 359 zł

3. Skil Odkurzacz do liści 0790AA

Wyjątkowa konstrukcja uchwytu opracowana przez firmę Skil umożliwia wygodne zawieszenie narzędzia na szynie dołączonej do zestawu. Duża moc silnika (2800 W) trybie dmuchawy i odkurzacza. Łatwa zmiana trybu działania za pomocą prostego pokrętła. Silne rozdrabnianie redukujące objętość odpadów 10:1. Ergonomiczne rękojeści gwarantują doskonałą kontrolę podczas wykonywania pracy. Dodatkowe kółka i pasek na ramię dla wygody użytkownika. Duży i łatwy do opróżniania worek na liście.

Cena w Agito.pl: ok. 197 zł

4. Black&Decker Odkurzacz do liści GW2200

Wytrzymały silnik o mocy 2200 W – dwa tryby efektywnej pracy: wydmuchiwanie / zasysanie. Innowacyjny i łatwy w opróżnianiu worek na liście. Wysoka wydajność noży rozdrabiających – redukcja objętości to 10:1. 35-litrowy worek umożliwia zebranie do 350 litrów objętości liści niezmielonych.

Cena w Agito.pl: ok. 262 zł

5. NAC Odkurzacz do liści 2600W YT6201-12

Maksymalna moc silnika: 2600 W. Prędkość powietrza: 270 km/h, Ilość wydmuchiwanego powietrza: 15.5m3/min. Mielenie 10:1. Pojemność worka: 45 l. inne: 3 funkcje: Dmuchawa / Odkurzanie / Rozdrabnianie. Waga: 4,1 kg.

Cena w Agito.pl: ok. 139 zł

Ten, kto ma ogród, wie, że dbanie o niego to nie tylko konieczność, lecz także przyjemny sposób spędzania wolnego czasu. Dzięki odkurzaczowi ogrodowemu jesienne porządki przestaną być męczące i nudne. Dzięki dokładności i łatwości w sposobie użycia odkurzacza ogród będzie zawsze wyglądał idealnie.

Comments are closed.