Po godzinach

Przygotuj się na jesienne chłody

Pinterest LinkedIn Tumblr

Koce i buty rozgrzewające

Jesień w pełni – coraz mniej liści na drzewach, za to więcej pod nogami. Częściej pada, wieje zimny wiatr i temperatury lecą w dół. Do domu przychodzimy zziębnięci i tęsknimy za przyjemnym ciepłem. Niezawodnym sposobem na rozgrzanie się jest gorąca herbata z cytryną, nie ma jednak nic przyjemniejszego niż otulić się w ciepły koc.

Rozgrzewający koc elektryczny (np. Beurer HD 100 cena w Agito.pl ok. 529 zł) to idealna metoda na szybkie rozgrzanie się zimą, ale również na utrzymanie przyjemnego ciepła w czasie jesiennej szarugi i deszczu. Poprzez delikatne i równomierne ogrzanie całego ciała poprawia się krążenie krwi, które wpływa z kolei na poprawę samopoczucia oraz ogólnej sprawności fizycznej.

Dla wybitnych zmarzluchów bardzo dobrym rozwiązaniem są buty rozgrzewające. But rozgrzewający jest to specjalna kieszeń, w którą możemy wsunąć stopy. Taki but dostarcza komfortowego ciepła, wspomagając krążenie i relaksując mięśnie. Niektóre modele wyposażone są nawet w specjalną funkcję masażu, np. Beurer FWM 50 But rozgrzewający z funkcją masażu shiatsu (cena w Agito.pl ok. 205 zł).

Starsze osoby z pewnością docenią poduszki rozgrzewające na plecy, które dzięki ergonomicznemu kształtowi i zapięciu na rzepy są wygodne w użytkowaniu.
Na dodatek nie tylko dają miłe ciepło, ale również pomagają na ból pleców i stawów (np. Beurer HK 49 za ok. 220 zł).

Pamiętajmy również, że w walce z zimnem bardzo ważna jest odpowiednia dieta! Dbając o nasz komfort termiczny w mroźne dni zacznijmy dzień od pożywnego śniadania, często sięgajmy po zdrowe napoje takie jak herbata zielona, ciepła woda z dodatkiem imbiru, cytryny czy goździków.

1 Comment

  1. Ja kupiłam sobie kapcie Ukala i jest mi bardzo ciepło. Na zimę będą idealne.