Produkty kulinarne

Recepta na udane grillowanie

Pinterest LinkedIn Tumblr

Jeżeli chcesz aby grillowane mięso miało niepowtarzalny smak i aromat oraz zachowało naturalną soczystość powinnaś wcześniej zamarynować mięso. Dobra marynata powinna składać się z jakiegoś tłuszczu roślinnego, soli oraz przypraw, których rodzaj uzależniony jest od upodobań kulinarnych. Możesz również skorzystać z gotowych produktów takich jak np. marynaty ZT Bielmar z linii Soczyste mięso.

Odpowiednie grillowanie mięsa to wyzwanie dla każdego miłośnika dań z rusztu. Aby zakończyło się pełnym kulinarnym sukcesem nie wolno zapomnieć o najważniejszym elemencie – marynacie, która nada składnikom niepowtarzalny smak i aromat. Gotowe rozwiązanie na takie sytuacje oferują Zakłady Tłuszczowe ‚Bielmar’, w postaci Marynaty ‚Soczyste mięso”.

Niektórzy kładą mięso na grilla bez specjalnego przygotowania, co zazwyczaj kończy się niepełnym sukcesem kulinarnym – upieczone mięso pozbawione jest smaku, przesuszone, przypalone, a w rezultacie – po prostu niesmaczne. Aby tego uniknąć, warto stosować główną tajemnicę dobrego grillowania, czyli wcześniejsze zamarynowanie mięsa. Zabieg ten pozwala wydobyć z mięsa niepowtarzalny smak i aromat, a także – w pełni zachować jego naturalną soczystość.

‚Soczyste mięso’ – tajemnica mistrzów
Dobrze przygotowana marynata powinna zawierać kilka podstawowych składników – tłuszcz roślinny, najczęściej w postaci oleju, sól oraz przyprawowe dodatki – zależne od naszych upodobań. Jej przygotowanie wymaga jednak nieco zachodu – należy mieć odpowiednią, sprawdzoną recepturę, a także – pamiętać o tym znacznie wcześniej, nawet na kilka godzin przed planowaną imprezą, co nie zawsze jest wykonalne. W takich sytuacjach warto skorzystać z produktów gotowych, opracowanych według najlepszych receptur, a tym samym – gwarantujących pełnię kulinarnego sukcesu. Idealną wersję mięsnej marynaty oferują Zakłady Tłuszczowe ‚Bielmar’ – seria produktów Marynata ‚Soczyste mięso’ pozwala bowiem uniknąć pomyłek w trakcie przygotowywanie mięsa, a tym samym – osiągnąć kulinarny sukces.

Marynaty ‚ZT Bielmar’ z linii ‚Soczyste mięso’ to gotowy produkt, który pozwala na przygotowanie mięsa na grilla w ulubionym przez nas smaku. Dostępna jest w trzech wersjach, różniących się dodatkami w postaci łagodniejszych bądź ostrzejszych przypraw. Jej podstawą jest specjalnie opracowana mieszanka tłuszczu roślinnego, ziół, soli oraz przypraw – w marynacie łagodnej uzupełniona pietruszką i cebulką, w ostrej – chilli oraz czosnkiem, a w tradycyjnej – czosnkiem, pietruszką i odrobiną papryki. Jej receptura opracowana została tak, by całość nie spływała z mięsa, zamykała jego pory, a tym samym – pozwalała zachować pełną soczystość w przygotowanej już potrawie. Praktyczne opakowanie marynaty, zawierające aż 150 g produktu, pozwala zamarynować ponad 2 kg mięsa – z powodzeniem wystarczy więc na przygotowanie dań dla sporej gromadki grillowego towarzystwa.

Ważny element – sposób przygotowania
Posmarowanie mięsa marynatą tuż przed grillowaniem nieco mija się z celem – potrzebna jest bowiem odpowiednia ilość czasu, by sól mogła przeniknąć do mięsa, zmiękczając je, a dodane przyprawy – napełnić je smakiem i aromatem. Marynatę ‚Soczyste mięso’ należy w tym celu dokładnie wymieszać, a następnie równomiernie rozprowadzić na mięsie przynajmniej na 2 godziny przed planowanym rozpoczęciem grillowania. Podczas nakładania jej na mięso warto skorzystać ze sprawdzonej metody – umieścić mięso wraz z marynatą w szczelnie zamykanym woreczku – pozwala to na równomierne jej rozprowadzenie i bezproblemowe przemieszanie od czasu do czasu.

Marynata ‚Soczyste mięso’
Producent: Zakłady Tłuszczowe ‚Bielmar’
Waga: 150 g
Cena sugerowana: 3,95 zł

Comments are closed.