Zabawki dla dzieci

Strach ma wielkie oczy

Pinterest LinkedIn Tumblr

Ciekawą propozycją na rodzinną zabawę w Halloween mogą być gry i puzzle marki Trefl. W ten wieczór, pełen magii i zagadek możemy zagrać w gry takie jak np.: Scooby-Doo Help, Scooby-Doo Łowcy Duchów czy Scooby-Doo Polowanie na upiory. Zobacz jakie jeszcze mamy propozycje na ten tajemniczy wieczór.

Halloween obchodzone z wielkim entuzjazmem szczególnie przez najmłodszych, to doskonała okazja do przełamania lęków dziecka. Nie raz obudził nas krzyk malca, który wyrwany ze snu usłyszał skrzypnięcie drzwi czy oczami wyobraźni zobaczył potwora. Choć staramy się tłumaczyć, że duchów nie ma, a ‚dziwne’ dźwięki wywołał przeciąg, efekty są różne. Dlatego warto poprzez halloween’ową zabawę oswoić dziecko z przerażającymi wytworami wyobraźni.

Halloween, święto obchodzone w przeddzień Wszystkich Świętych, to głównie czas zabaw dla naszych pociech. Doskonała okazja do maskarady, może przerodzić się w noc pełną wrażeń i niezapomnianych przygód, a także być sposobem do przełamania nocnych lęków najmłodszych.

Kiedy dziecko się boi…

Bujna wyobraźnia malca odpowiada za powstanie większości lęków, niewidzialnych potworów, które odwiedzają dziecięcy pokój nocą. Gdy wspólna rozmowa nie pomaga, a nocny horror wciąż powraca, warto skorzystać z metody, która pozwoli dziecku oswoić się z strasznymi wytworami wyobraźni. Halloween to doskonała okazja do tego, by wraz z dzieckiem przygotować kostium kościotrupa, złej czarownicy czy ducha. Kiedy malec zobaczy, że ten ‚straszny’ potwór, wykonany np. z dyni, w jednej chwili staje się zabawny, lęk zniknie – mówi Anna Kucharska, specjalista kreatywna marki VTech Polska, producenta zabawek edukacyjnych dla najmłodszych. Innym rozwiązaniem jest nadanie duchowi śmiesznego wyglądu. Aby to zrobić weźmy kartkę i kolorowe kredki, przemieniając przerażającego potwora dorysowując mu różową pelerynę, kwiatki i inne wzorki. Prawda, że już nie jest taki straszny? – dodaje Anna Kucharska. Na koniec wyrzućmy wraz z dzieckiem portret naszego ducha, wtedy już na pewno nie wróci.

Halloween kreatywnie

Sposobów na spędzenie Halloween jest wiele, dlatego wykażmy się kreatywnością, przygotowując wieczór pełen rozwijających i ciekawych zabaw. Doskonale sprawdzą się w tej roli gry i puzzle marki Trefl z ulubionymi i znanymi postaciami z bajek, które doskonale wpiszą się w klimat wieczoru, pełnego magii i zagadek – mówi Anna Kucharska. Przykładem będą niezapomniane historie odważnego psa Scooby-Doo, który w gronie swoich przyjaciół stawia czoło najstraszniejszym potworom. W ofercie matki Trefl znajdziemy czy modele gry: Scooby-Doo Help, Scooby-Doo Łowcy Duchów czy Scooby-Doo Polowanie na upiory, dzięki którym cały wieczór upłynie w tajemniczej atmosferze pełnej zagadek czekających na ich rozwiązanie. Posiadając już plan zabaw możemy wraz z rodziną, bądź przyjaciółmi zacząć świętować jeden z ‚najstraszniejszych’ wieczorów w roku.

Halloween to doskonały pomysł na twórczą zabawę w domu. Wystarczy ozdobić w charakterystyczny sposób mieszkanie, by w jednej chwili stało się siedzibą duchów i potworów, które od tej pory nie będą już takie straszne.

Comments are closed.