Lifestyle

TARGI RODZINNE SKROJONE NA MIARĘ – CZEGO SZUKAJĄ RODZICE?

Pinterest LinkedIn Tumblr

Coraz częściej rodzice szukają ciekawych, nietuzinkowych pomysłów na spędzanie czasu ze swoimi pociechami podczas wolnych dni, weekendów. Zależy im nie tylko na byciu razem, ale na spędzeniu tych chwil w taki sposób, aby dobrą zabawę z dziećmi łączyć z edukację i rozwojem swoich pociech. Wydaje się niemożliwe? A jednak! Te i wiele innych inspiracji dla całej rodziny mogą dostarczyć Targi Rodzinne.

Największy wróg dzisiejszych czasów to ciągły pośpiech. To przez niego uciekają nam chwile na relaks a przede wszystkim…czas dla naszych pociech. Z utęsknieniem czekamy na weekendy, bo tylko wtedy możemy w całości poświęcić się właśnie naszym dzieciom. Co zrobić by ten wspólny czas nie był stracony? Jak go dobrze wykorzystać? W takiej sytuacji warto połączyć przyjemne z pożytecznym i razem z dziećmi wybrać się na targi dedykowane całym rodzinom.

Czego szukają rodzice?
Doświadczenie sześciu poprzednich edycji Targów Rodzinnych, pozwoliło ich organizatorowi, firmie redNet Media, na przygotowanie szczegółowych analiz pokazujących, czego potrzebują rodzice, po co przychodzą na targi, czego oczekują od wystawców, jakie są ich oczekiwania względem organizatora targów pod kątem atrakcji dla dzieci itp. Jak pokazały zeszłoroczne badania preferencji osób odwiedzających targi, jako najważniejsze podczas tego typu imprezy, okazały się atrakcje dla najmłodszych i szeroka oferta wystawców – odpowiednio 73% i 51%. Aż 36% rodziców poszukuje atrakcyjnej oferty edukacyjnej nie tylko dla dzieci. Co to oznacza? Rodzice oczekują od organizatorów możliwości porozmawiania z ekspertami na nurtujące ich problemy wychowawcze, żywieniowe, czy rozwojowe dotyczące dzieci. Chętnie korzystają z możliwości spotkania i rozmów z dziesiątkami wystawców i specjalistów, uzupełniając swoją wiedzę na temat wychowania i rozwoju dziecka, rozpoznawania jego potrzeb i wybieranie odpowiednich do wieku i etapu rozwoju produktów i usług. Spotkania z ekspertami, lekarzami pediatrami cieszą się ogromnym zainteresowaniem i stanowią cenne źródło informacji dla wszystkich rodziców, aż 49% z nich uważa je za bardzo istotny element targów. Udział w tego typu imprezie jest również okazją do wzięcia udziału w warsztatach i spotkaniach z ekspertami z zakresu zdrowego żywienia, którzy doradzą, jak wyrobić w dzieciach odpowiednie nawyki żywieniowe.
Na podstawie obserwacji dotychczas zrealizowanych przez nas imprez, rozmów z wystawcami i zwiedzającymi, można zdecydowanie stwierdzić, że wciąż istnieje realna potrzeba miejsca przyjaznego dzieciom i całym rodzinom, zaspokajającego ich potrzeby, będącego alternatywą dla „weekendu w centrum handlowym” i skupiającego w sobie wiele korzyści: dostępu do informacji i najnowszej oferty z rynku produktów i usług dla dzieci oraz możliwości rodzinnego spędzenia czasu w połączeniu z kreatywną zabawą i atrakcjami dla dzieci. A wszystko to w jednym czasie i miejscu.” – wyjaśnia Maja Marchewka koordynator marketingu redNet Media.

Najważniejsze są dzieci
A co wpływa na decyzje o odwiedzeniu targów? Najwięcej rodziców odwiedziło targi ze względu na atrakcje dla dzieci przygotowywane przez organizatora i wystawców (66%) a także ze względu na ciekawą ofertę wystawców – 32% i gwarancję wspólnej z dziećmi, rodzinnej zabawy (21%).
Nie bez znaczenia okazuje się być zachęta znajomych Jak wynika z ankiet przeprowadzonych wśród osób je odwiedzających, aż 27% badanych jako główny powód odwiedzenia targów wskazało rekomendację znajomych
Jakich produktów szukają zwiedzający

Coraz częściej rodzice kładą nacisk na aspekt edukacyjny we wszelkich dziecięcych aktywnościach. Zabawa powinna być nie tylko beztroskim szaleństwem – ale przede wszystkim powinna rozwijać, uczyć i poszerzać horyzonty małego odkrywcy. Jeśli chodzi o zabawki, to wśród osób badanych, 34% było zainteresowanych ofertą producentów z tej dziedziny. Więcej, bo aż 39% ankietowanych wskazało na książki i usługi edukacyjne jako najbardziej poszukiwane podczas targów. Znaczący jest jednak fakt, że rodzice coraz częściej i chętniej sięgają po zabawki edukacyjne, a jednym z głównych kryteriów wyboru stała się ich jakość. Z badań wynika również, że 35% zwiedzających chce poznać miejsca przyjazne dzieciom i rodzinie.
Wśród odwiedzających targi widzimy wciąż rosnące zainteresowanie poznawaniem nowych miejsc, gdzie wszyscy: dzieci i rodzice, a nawet dziadkowie mogliby wspólnie, aktywnie spędzić czas. Takich miejsc wciąż brakuje i Targi Rodzinne doskonale wypełniają tą lukę, wychodząc naprzeciw oczekiwaniom obu stron: wystawców i zwiedzających – dodaje Maja Marchewka.

Na najbliższe imprezy z cyklu Targów Rodzinnych odbędą się już wiosną 2014:

• 15-16 marca 2014– Warszawa, Stadion Narodowy
• 26-27 kwietnia 2014– Gdańsk, hala AWF
• 17-18 maja 2014 – Łódź, EXPO Łódź
• 13-14 września 2014 – Kraków, EXPO Kraków

*Badanie przeprowadzono na grupie 200 losowo wybranych osób, zwiedzających wiosenne TARGI RODZINNE (Warszawa, 27-28 kwietnia 2013, Stadion Narodowy.) Ankieta była anonimowa, zawierała pytania zamknięte jednokrotnego i wielokrotnego wyboru oraz pytania otwarte. Całość została uzupełniona krótkim wywiadem uzupełniającym.

Comments are closed.