Bez kategorii

Via Trio – uroda w prostej formie.

Pinterest LinkedIn Tumblr

Via Trio – uroda w prostej formie.

Architekci coraz częściej doceniają piękno nawierzchni czyniąc z niej pełnoprawny walor swoich projektów. Kostki Via Trio wykorzystane do aranżacji przestrzeni wokół nowoczesnego apartamentowca we Władysławowie podkreślają nie tylko rangę obiektu, ale tworzą niezwykły, dekoracyjny akcent.

Projektanci, świadomie czerpiący inspiracje z obecnego we współczesnej architekturze nurtu minimalistycznego udanie balansują pomiędzy surowym wdziękiem zredukowanej bryły, a jej przyjaznym charakterem. Ale receptą na sukces zdaje się być nie tylko odnalezienie formy o odpowiednich proporcjach, współbrzmiących z otaczającą przestrzenią. Owszem, spełnienie tego warunku jest niezbędne w realizacji każdej architektury, ale kluczową kwestią jest także umiejętność dostrzeżenia przez projektanta tych elementów, które w niebanalny sposób określają szczególny charakter obiektu.

Sztuka ta udała się projektantom z pracowni Archiplan z Gdyni, autorom projektu nowoczesnego apartamentowca Gwiazda Morza zlokalizowanego w historycznej, kąpieliskowej dzielnicy Władysławowa. Realizacja ta stałaby się zapewne jedną z wielu powstających, gdyby nie szczególna dbałość o detale, które zadecydowały o stylu architektury i otaczającej jej przestrzeni.

Na nawierzchnię wokół kompleksu, usytuowanego tuż przy porcie, w bliskim sąsiedztwie plaży nie przypadkowo wybrano system kostek Via Trio. Kompozycja z wydłużonych prostokątów tworzy dekoracyjny akcent całego założenia, a powściągliwa tonacja popielatego melanżu (technologia barwienia Color Flex), udanie nawiązuje do stalowego koloru morskiego lustra wody. Ciekawym, zwracającym uwagę zabiegiem zastosowanym przez projektantów jest powtórzenie barwy ciemno i jasnopopielatej nawierzchni z kostki w stalowych relingach na balkonach. Odniesienia do marynistycznego charakteru miejscowości widoczne są również w białych elewacjach oraz drewnianych wykończeniach, które udanie korespondują nie tylko z charakterem nawierzchni, ale również otaczającą zabudowę zielenią.

projekt obiektu – Archiplan, Gdynia
inwestor – firma Gwiazda Morza Sp. z o.o.
konsultacja i doradztwo w zakresie nawierzchni – arch. Dawid Kuptz, Libet SA

Comments are closed.