Awatar użytkownika
aguśka
Nakręcona katarynka
Nakręcona katarynka
Posty: 194
Rejestracja: 08 mar 2007, 21:26

katar zwykły i alergiczny....

29 kwie 2007, 08:03

Mój synek od tygodnia ma katar. Smaruje mu pod noskiem maścią majerankową, podaje syropek z cebuli i nic. Zawsze pomagało mu to przy katarku a teraz nic ni pomaga. Zastanawiam się że może to katar alergiczny, teraz tak dużo roślin kwitnie. I tu pojawia się moje ptanie do Was. Czym różni się katar "zwykły" od kataru alergicznego? Czy można samemu to odróżnić? Pozdrawiam :-)

Awatar użytkownika
magda75
Wodzu
Wodzu
Posty: 14493
Rejestracja: 25 mar 2007, 23:26

29 kwie 2007, 09:02

aguska,mi sie wydaje ze zwykly katar jest gesty i zabarwiony natomiast alergiczny bezbarwny i przez caly czas wycieka i nie towarzyszy mu kichanie.ale jak bedzie trwal dlugo radzilabym ci isc do alergologa,on wtedy oceni czy to katar alergiczny.wtedy juz bedziesz spokojniejsza jak wykluczy katar na tle alergicznym.ale nie martw sie na zapas wszystko bedzie dobrze.pozdrawiam. :ico_oczko:

Awatar użytkownika
aguśka
Nakręcona katarynka
Nakręcona katarynka
Posty: 194
Rejestracja: 08 mar 2007, 21:26

29 kwie 2007, 10:03

Madzia, Dawidek właśnie kicha. Od początku katar ma taką samą barwę i konsystencję a jak pamiętam kiedy miał zwykły katar to po kilku dniach robił się gęsty... Już sama nie wiem....Chyba spróbuję podać mu na noc Zyrtec. Kiedyś zapisał mu to lekarz na alergię pokarmową ale z tego co wiem przy alergi wziewnej też się go stosuje. Pozdrawiam:)

Awatar użytkownika
magda75
Wodzu
Wodzu
Posty: 14493
Rejestracja: 25 mar 2007, 23:26

01 maja 2007, 16:57

aguska,na jakiej podstawie steierdzilas,ze Twoj synek ma alergie pokarmowa?a czy teraz tez ma?bo u mojej malej tez stwierdzono alergie pokarmowa podobno ale jakos nie chce mi sie w to wierzyc.pozdrawiam. :-)

Awatar użytkownika
aguśka
Nakręcona katarynka
Nakręcona katarynka
Posty: 194
Rejestracja: 08 mar 2007, 21:26

03 maja 2007, 08:39

Wiem, że ma uczulenie na gluten pszenny i czekoladę, ponieważ zawsze jak zje coś takiego dostaje uczulenie na buźce. Stosujemy diedę od dłuższego czasu i jest wszystko super. Ostatnio jednak chcialam sprawdzić czy nadal ta alergia jest czy może już minęła i podałam Dawidkowi rosołek z makaronem. Znów go niestety obsypało.

Z tym katarkiem to też chyba jest alergia bo jak zaczęłam podawać Zyrtec to katar jest dużo mniejszy, już prawie zanika.

A na jakiej podstawie u Twojej córci stwierdzono alergię pokarmową? Ni miewa żadnych zmian na skórze? Ja chciałam zrobić mojemu synkowi testy, tak żeby dokładnie wiedzieć na co jest uczulony, ale lekarz mi powiedział że testy można robić dopiero jak dziecko skończy 3 latka, bo wcześniej są niewiarygodne. :ico_placzek: Pozdrawiam Cię serdecznie :-D :-D :-D

Awatar użytkownika
magda75
Wodzu
Wodzu
Posty: 14493
Rejestracja: 25 mar 2007, 23:26

04 maja 2007, 23:19

aguska,moja mala miala szorstka skore na policzkach a pod wplywem ciepla skora robila sie czerwona jak ogien.poszlam do lekarza i ona powiedziala ze to alergia pokarmowa ale nie chce mi sie w to wierzyc :ico_sorki: nawet kazala mi dawac mleko hipoalergiczne jakbym miala dokarmiac-narazie mleko stoi w szafce :ico_brawa_01:a co do testow to ja tez slyszalam ze nie sa wiarygodne dlatego jestesmy zmuszone poczekac. :ico_szoking: pozdrawiam :ico_oczko:

Awatar użytkownika
zubelek
Cyber rusałka
Cyber rusałka
Posty: 5747
Rejestracja: 07 mar 2007, 22:32

14 maja 2007, 13:47

Moje dziewczyny też mają alergię i pokarmową i wziewną i katar alergiczny jest okropny,długi i męczący.Właśnie Gabi jest zatkana gilkami i strasznie się męczy.Zawsze się ratuje solą fizjologiczną i wodą morską Sterimar i zawsze pomaga,czasem używam nasivin ale coś ostatnio już nie działa.teraz jeszcze dziewczyny mi poleciły euphorbium homeopatyczny i dziś małż kupi i przetestuję bo jest strasznie :ico_olaboga:

Wróć do „Zdrowie dziecka”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość