Magdalena_82
Wodzu
Wodzu
Posty: 11437
Rejestracja: 07 mar 2007, 13:16

Koniec z cycem

07 mar 2007, 22:33

Witam Was kochane
Jestem w trakcie odstawiania synka od piersi, bardziej z musu niz chęci :cry: gdyz mam refluks narazie biore syropek który mi pomaga, ale docelowo muszę przyjmować tabletki, których nie mogę brać podczas karmienia piersią.

Są może mamy które są własnie w trakcie odstawiania od cicia oczko swojej pociechy, albo się do tego zabieraja, bądz te które mają to za sobą, proszę o wymianę doświadczeń. Bedzie miło podyskutować

Zapraszam. :-)

Dziękuje ze się wypowiedziałyście na naszym "straym forum", a moze ktos jeszcze ma jakies doświadczenia 8-)

Awatar użytkownika
Madzisko
JEEEST! Przekroczyłem 1000 postów!
JEEEST! Przekroczyłem 1000 postów!
Posty: 1075
Rejestracja: 07 mar 2007, 14:13

07 mar 2007, 22:51

Ja niestety nie mogę Ci pomóc, bo moja córka zadecydowała za mnie, ze się odstawia od cyca. Powiem szczerze, że na początku popłakałam nawet sobie troszke, ale w sumie na dobre nam to wyszło ....

Ale życze ci powodzenia i cierpliwości

Magdalena_82
Wodzu
Wodzu
Posty: 11437
Rejestracja: 07 mar 2007, 13:16

07 mar 2007, 23:16

dzięki Madzisko
Jednak najlepiej jak dziecko samo zdecyduje, ja myslałam ze mój Antos tez zdecyduje tymbardziej ze był juz taki moment ze nie chciał piersi ale to był jedno dniowy kryzys :roll:

Awatar użytkownika
scoiattolo84
Mistrz pióra
Mistrz pióra
Posty: 414
Rejestracja: 07 mar 2007, 15:13

07 mar 2007, 23:46

Mój synek też zdecydował za mnie. Musiałam przez jakiś czas dokarmiać go z butelki (sesja na studiach) i już nie chciał się chwycić cycusia. Przez jakiś czas było mi smutno, ale jest już ok. Nie czuję się wcale gorszą matką, że karmię mojego maluszka butelką :-)

Awatar użytkownika
Madzisko
JEEEST! Przekroczyłem 1000 postów!
JEEEST! Przekroczyłem 1000 postów!
Posty: 1075
Rejestracja: 07 mar 2007, 14:13

08 mar 2007, 10:09

myśle, ze faktycznie dużo łatwiej jest jak dziecko decyzduje za nas. a poza tym nie wiem jak inni, ale jak ania zadecydowała za mnie to jakoś pokarm sam mi zacząl zanikac i obeszło sie bez zadnych problemów...

Awatar użytkownika
kasia1974
Biegaczostruś na forum
Biegaczostruś na forum
Posty: 222
Rejestracja: 08 mar 2007, 18:41

09 mar 2007, 17:11

Witajcie moj synek dzis wlasnie konczy 8 miesiecy i pewnie juz niedlugo tez musze powoli go odstawiac,mysle ze do roku to wystarczy.Jeszcze nie mm pomyslu jak to zrobic ,czekam moze wy macie jakies propozycje....................................................................................... :ico_noniewiem:

Awatar użytkownika
maja
maniakogadacz
maniakogadacz
Posty: 363
Rejestracja: 07 mar 2007, 22:26

10 mar 2007, 12:38

Witajcie! :ico_haha_02:

super jak dieciaczki decydują kiedy zostawić cycusia. Ja z córą nie miałam tyle szczęścia. Do cycusia była strasznie przywiązana. Był taki okres że nawet w miejscach publicznych domagała sie karmienia. Ostatecznie odstawiłam ją jak miała 16 m-cy. Zrobiłam to dość drastycznie dlatego nie wiem czy polecać wam ten sposób ale nic innego nie pomogło. A więc wysmarowałam brodawkę pieprzem, przygotowałam butle picia i próbowałam wmówić córce że cycuś się zepsuł i jest niedobry. Mimo wszystko mała spróbowała rozpłakała się strasznie i zaraz po tym wypiła butlę picia, potem próbowałą jeszcze dwa razy ale miałam piepz przy sobie, w końcu małą zrozumiała że cycuś jest zepsuty. W nocy obudziła się ale cyca nie chciała.

Ten sposób jest chyba jednak dla starszych dzieciaczków, które co nieco już rozumieją. Mam tylko nadzieję że Aduś sam odrzuci cycusia, a mam zamiar karmić do roczku.

Pozdrawiam

maua
Nakręcona katarynka
Nakręcona katarynka
Posty: 162
Rejestracja: 07 mar 2007, 23:11

11 mar 2007, 09:54

maja pisze:Był taki okres że nawet w miejscach publicznych domagała sie karmienia.

Właśnie przed tym chce nas uchronić nasz pediatra i poleca karmienie maksymalnie do 8 miesiąca :-)

A swoją drogą, maju, faktycznie dość rygorystycznie potraktowałaś Martynkę :ico_haha_01:

karina22
Beze mnie to forum nie istnieje!
Beze mnie to forum nie istnieje!
Posty: 1900
Rejestracja: 10 mar 2007, 14:18

11 mar 2007, 10:25

ciężko z tym odstawianiem jest :ico_noniewiem: :ico_placzek: najlepiej zrobić to w miare wczesnie.
Jamam eraz probem bo mój cycus juz ma dwa latka ,i jeszcze domaga sie cyca :ico_sorki:

Magdalena_82
Wodzu
Wodzu
Posty: 11437
Rejestracja: 07 mar 2007, 13:16

11 mar 2007, 12:29

Maua to racja maks do 8 miesiąca, u nas już prawie prawie , ale jednak jeszcze nad ranem i na wieczór jest karmieinie, no i ostatnio ulegam w nocy, bo zęby idą jest ciężko :ico_placzek:
Karina a jak to wygląda u Was...? W ciagu dnia duzo karmisz Aleksandra? no i jak to w nocy wygląda?

[ Dodano: 2007-03-11 ]
maja tak to był rzeczywiście drastyczny sposób, ale jak nie ma innego, dziecko jest długo na piersi ...przecież i tak robimy to dla jego dobra :ico_noniewiem:

Wróć do „Noworodki i niemowlęta”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość