Hanah
Biegaczostruś na forum
Biegaczostruś na forum
Posty: 203
Rejestracja: 02 maja 2007, 15:55

29 maja 2007, 13:28

dzieki dziewczyny za pocieche, ja tez lucy do Polski pojade ale dopiero w grudniu i mam nadzieje ze po tych kilogramach sladu nie bedzie :ico_zly:

a co do biustow, to ja was przebijam normalnie mialam przed ciaza 85D a teraz 85F :ico_zly: :ico_zly: :ico_zly: :ico_olaboga: :ico_olaboga: :ico_olaboga: :ico_olaboga: normalnie tu takich stanikow do karmienia na moj rozmair nie zapodaja i kupilam najwiekszy jaki byl czyli E i za maly :ico_olaboga: :ico_olaboga:

Awatar użytkownika
avisek
Dorastam! Mam 1 ząbek!
Dorastam! Mam 1 ząbek!
Posty: 735
Rejestracja: 18 maja 2007, 10:48

29 maja 2007, 13:36

dziewczyny co do piersi to po porodzie mozecie liczyc na wiecej :-)

wklejam wam liste rzeczy do szpitala:

- duże wkłady (podpaski) poporodowe x 3 paczki (naprawdę bardzo się przydają)
- koszulki x 3 plus jedna do porodu jeśli nie chcecie szpitalnej
- ciemne ręczniki (nie widać zabrudzeń)
- szlafrok (jesli lubicie)
- klapeczki
- woda mineralna z "dzióbkiem",w sprayu
- szare mydło
- pomadka nawilżająca do ust na zeschniete wargi badzo sie przydaje
- ręczniki papierowe
- mokre chusteczki (takie dla dzieci), łatwo przetrzeć ręce czy odświeżyć się
- majtki poporodowe
- dowód osobisty, karta ciąży z ewentualnym wpisem zgody na poród rodzinny,
książeczka ubezpieczeniowa uaktualniona miesiąc przed porodem,
- skarpetki
- przybory toaletowe,
- kubek, sztućce (niekoniecznie, ale można mieć swoje),
- biustonosze do karmienia,
- wkładki laktacyjne.
- Bepanten maść - do pupy dziecka i przede wszystkim na popękane brodawki
- tantum rosa- cudowne panaceum na rany krocza
- silikonowe nakładki na sutki - są tanie i warto zainwestować,

- rzeczy dla dzieciaczka - to zalezy od szpitala- trzeba sie indywidualnie
dowiedzieć

Awatar użytkownika
ania1980
Profesor Tik-takologii
Profesor Tik-takologii
Posty: 1715
Rejestracja: 07 mar 2007, 14:07

29 maja 2007, 13:48

Dziewczynki mi, też cycuchy urosły i to już na początku ciąży :ico_zly: Z malutkiego B do dużego C a nawet małego D :ico_placzek: No i przez to rozstępy mi się porobiły :ico_zly: :ico_zly: :ico_zly: Siarę już też mam, ale od niedawna i bardzo malutko. Co do kilogramów, to podobnie jak Lucy, daję sobie 2 miesiące na ich zgubienie hehe. Myślę, że się uda, bo zamierzam same gotowane warzywka i filety z kurczaczka wsuwać. Mam motywację, bo w połowie września idziemy na wesele i chcę włożyć jakąś wystrzałową kieckę i znów poczuć się sexi :ico_wstydzioch:

Kamilko
, gratuluję donoszonej ciąży :ico_brawa_01: :ico_brawa_01: A do szpitala biorę jeszcze maść na bolące sutki, tak na wszelki wypadek. Pani w aptece poleciła Bevitę - to ponoć jakaś nowość, a najważniejsze, że nie trzeba jej zmywać przed karmieniem.

Asiula, brzuszek fajniusi, a imię dla córeczki bardzo mi się podoba. Tylko nie wiedzieć czemu mój mąż uparł się, że takiego nie chce. To znaczy wiem czemu - po prostu kojarzy mu się jakoś niezbyt fajnie i tyle.

Juli,
u nas dzidzia dostanie "swoje" imię, nie po nas. Choć ja zawsze chciałam nazwać synka Krzyś, no ale skoro mąż tak ma na imię to już odpada. Poza tym będziemy mieli córeczkę :-D

Haniu, fajnie, że wróciłaś do nas :ico_haha_02:

Awatar użytkownika
avisek
Dorastam! Mam 1 ząbek!
Dorastam! Mam 1 ząbek!
Posty: 735
Rejestracja: 18 maja 2007, 10:48

29 maja 2007, 13:51

przed chwilą mała była taka aktywna jak nigdy, aż złapały mnie bóle krzyżą... cholera nie wiem czemu, najpierw bolał dół brzucha.. dobrze że dziś idę do gina

Awatar użytkownika
asiula26
Beze mnie to forum nie istnieje!
Beze mnie to forum nie istnieje!
Posty: 1985
Rejestracja: 07 mar 2007, 21:07

29 maja 2007, 14:04

no i poprasowane, obiadek ugotowany :ico_brawa_01: :ico_brawa_01: :ico_brawa_01: :ico_brawa_01: teraz idę pod prysznic i wróce do was :-D

Awatar użytkownika
ania1980
Profesor Tik-takologii
Profesor Tik-takologii
Posty: 1715
Rejestracja: 07 mar 2007, 14:07

29 maja 2007, 14:21

A u nas burza, dzięki Ci Boże, bo już nie było czym oddychać :ico_sorki: :ico_sorki: :ico_sorki: :ico_sorki: :ico_sorki: oj, chyba powinnam wyłączyć kompa. Zmykam, na razie kochane!

Awatar użytkownika
asiula26
Beze mnie to forum nie istnieje!
Beze mnie to forum nie istnieje!
Posty: 1985
Rejestracja: 07 mar 2007, 21:07

29 maja 2007, 14:23

ja też chcę deszczyk

Awatar użytkownika
avisek
Dorastam! Mam 1 ząbek!
Dorastam! Mam 1 ząbek!
Posty: 735
Rejestracja: 18 maja 2007, 10:48

29 maja 2007, 14:27

asiula - dzielna kobitka jestes :-) ja tez zrobilam zupke, odkurzylam, a teraz lapie sily przed wyjsciem do gina

[ Dodano: 2007-05-29, 14:29 ]
a emilka to coraz popularniejsze imie jak ostatnio zauważyłam

[ Dodano: 2007-05-29, 14:30 ]
u nas nie pada, slonce swieci

Awatar użytkownika
asiula26
Beze mnie to forum nie istnieje!
Beze mnie to forum nie istnieje!
Posty: 1985
Rejestracja: 07 mar 2007, 21:07

29 maja 2007, 14:31

avisek no właśnie zauważyłam że Emilka zrobiła się modna, ale jak go wybierałam to nie byłam tego świadoma, a bardzo mi się podoba i nie będę już zmieniać. Koniecznie daj znać co ci gin powiedział.

Awatar użytkownika
avisek
Dorastam! Mam 1 ząbek!
Dorastam! Mam 1 ząbek!
Posty: 735
Rejestracja: 18 maja 2007, 10:48

29 maja 2007, 14:34

fragment wywiadu z położną:
"Otworzyć się" - to jest słowo klucz, kiedy mówimy o porodzie. Tak naprawdę to kobieta ma w czasie porodu do zrobienia dwie rzeczy - otworzyć się, dosłownie i w przenośni, oraz przesunąć, że tak powiem, świadomość w dół swojego ciała. Skupić się na nim. I nie myśleć, nie kombinować. Dlatego właśnie zdecydowana większość dzieci rodzi się w nocy. Bo w nocy łatwiej się otworzyć. W dzień jesteśmy aktywne. Od samego rana mamy we krwi dużo adrenaliny, która nas nakręca do działania. Adrenalina zaś przeszkadza w wydzielaniu się oksytocyny, która jest niezbędna, by poród się rozpoczął i postępował. Oksytocyna to także hormon miłości, seksualności, więzi. I on się wyzwala w nocy."

Wróć do „Ciąża, czyli nasze 9 miesięcy”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Bing [Bot] i 1 gość