Awatar użytkownika
Viola
Trzy tysiące lat minęło...
Posty: 3773
Rejestracja: 12 maja 2007, 12:08

15 cze 2007, 18:56

taki jest właśnie u nas system służby zdrowia!!!!!!!!!!!!!!!!!! :ico_zly: :ico_zly: :ico_zly:

Anulaf
Mistrzu dwa tysiace!
Mistrzu dwa tysiace!
Posty: 2380
Rejestracja: 08 mar 2007, 13:05

15 cze 2007, 19:02

Cos okropnego! :ico_zly: :ico_zly: :ico_zly: Coraz wieksze szalenstwo!!! Jak beda epidemie, bo ludzie z braku pieniazkow nie beda mogli, to dopiero bedzie!!! :ico_olaboga: :ico_ciezarowka:

Awatar użytkownika
abegano
Mam Doktorat z forum!!!
Mam Doktorat z forum!!!
Posty: 1691
Rejestracja: 08 mar 2007, 14:39

15 cze 2007, 19:14

uffffff doczytałam do końca....... Witam nową lipcóweczkę i moją imienniczke :-D :-D
tematów dzis była cała masa nie wiem do czego sie ustosunkować............ może od ostatniego tzn szczepionki. Oglądałam na tvn style Mamo to ja o szczepionkach i wogóle stwierdzili żeby nie przesadzać ze szczepieniami......... że najlepiej wziąść pod uwage gdzie mieszkamy i z czym dziecko będzie mialo kontakt.
Małolata superaśny brzuszek!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
A jeśli chodzi o poród i znieczulenie to napewno zacznę normalnie a potem sie zobaczy..... Też jestem wrażliwa na ból......... Ale wszystko przed nami. A spotkałam koleżankę która rodziła w grudniu, pierwsze dziecko, duże (4100) i rodziła .......... 15 minut. Zazdroszcze jej.

małolata
Śmigam już bez trzymanki po forumku
Śmigam już bez trzymanki po forumku
Posty: 852
Rejestracja: 10 mar 2007, 11:36

15 cze 2007, 19:44

abegano dzięki :ico_buziaczki_big:
Ja będę rodzić naturalnie (o ile się nie okaże, że Jakuś jest za duży na poród siłami natury) i nie mam zamiaru brać żadnych znieczuleń. O ile się nie mylę, najbardziej bolą skurcze parte, ale one trwają max 30 minut (chociaż zazwyczaj 10-15 i po tym dzidzia jest już w naszych ramionach), więc myślę że tyle mogę poświęcić dla dzieciątka i wytrzymam. W końcu tyle kobiet na całym świecie dawało sobie radę! Nie może być aż tak źle :-)

Co do szczepionek, tak samo opłaca się u nas szczepionkę na raka szyjki macicy. Słyszałam, że kosztuje ok. 500zł. Będąc u gina jednak, wyczytałam na plakacie, że są jakieś trzy etapy szczepienia i za każdą szczepionkę płaci się 500zł, czyli razem 1500 :ico_szoking:
A o pneumokoki wypytam mojego lekarza rodzinnego, czy warto szczepić maluszka czy nie. Zresztą do lipca wszelkie epidemie mogą się zakończyć.

Magdalena24
Towarzyska dusza
Towarzyska dusza
Posty: 47
Rejestracja: 18 kwie 2007, 16:55

15 cze 2007, 19:51

Małolata fajny brzusio :-D :-D :-D :-D :-D

Jaki straszny upaaaaaaaał okropnie gorąco jest padam :ico_sorki: :ico_sorki: :ico_sorki: :ico_sorki: :ico_sorki: Dobrze że mam wentylatorek :ico_noniewiem:
Te szczepionki strasznie drogie :ico_szoking: ,no ale lepiej chuchać na zimne.
Mam pytanko dziewczynki jaki proszek jest godny zaufanie dla dzieci bo ja zupełnie sie nie orientuje w tym a jest na pewno wiele na rynku :ico_noniewiem:
A ja słyszałam jak ma sie znieczulenie to skurcze są mniejsze czy jakoś tak nie wiem co o tym myśleć ....jest coś w tym prawdy??
:ico_ciezarowka:

małolata
Śmigam już bez trzymanki po forumku
Śmigam już bez trzymanki po forumku
Posty: 852
Rejestracja: 10 mar 2007, 11:36

15 cze 2007, 19:57

Magdalena dziękuję bardzo :ico_buziaczki_big:
Ja słyszałam że po znieczuleniu dziecko może być przez pierwsze chwile lekko oszołomione, dlatego tym bardziej nie podejmę się znieczulania. Poza tym chyba nawet w moim szpitalu nie ma czegoś takiego jak znieczulenie :ico_haha_01:
Co do proszku...osobiście uważam, że lepszy jest płyn do prania, bo podobno rzadziej uczula. W tym przypadku polecam firmę BEBI (szukaj różowiutkich butelek :ico_oczko: ). Świetnie czyści pranie, które jest poplamione bądź zszarzałe, no i bardzo ładnie i delikatnie pachnie! :ico_brawa_01:

Awatar użytkownika
Viola
Trzy tysiące lat minęło...
Posty: 3773
Rejestracja: 12 maja 2007, 12:08

15 cze 2007, 20:16

Małolata skurcze parte to już pikuś....pestka. :ico_haha_01: :ico_haha_02: najgorsze są skurcze w pierwszej fazie porodu, kiedy szyjka sie rozwiera...

[ Dodano: 2007-06-15, 20:17 ]
Magdalena proszek Jelp jest dobry, Lovela....ja osobiście stosuje Bobas i Dzidziuś....sprawdzone, nie uczulają, i są dużo tańsze od jelpa i loveli...

Anulaf
Mistrzu dwa tysiace!
Mistrzu dwa tysiace!
Posty: 2380
Rejestracja: 08 mar 2007, 13:05

15 cze 2007, 20:37

Skurcze parte , to juz koncowka! Ze znieczuleniem nie czuje sie kiedy sa i dluzej to trwa! Wieksze sa szanse na porod kleszczowy... Im naturalniej tym lepiej! :ico_ciezarowka:

Awatar użytkownika
Kinga_łódź
4000 - letni staruszek
Posty: 4985
Rejestracja: 07 mar 2007, 13:50

15 cze 2007, 20:38

Ja uważam, ze te szczepionki na pneumokoki są zbędne ponieważ no przez tyle lat nie było to tak nagłaśniane a teraz tak NAGLE... Chodzi tylko o kase :ico_puknij:
Ja też już wyprałam w proszku Dzidziuś, i mam takie mleczko do prania Loveli, do swoich ciuszków też dodaje dzidziusia i jest dobrze, bo ja mam problemy skórne więc na sobie wypróbowałam :ico_oczko:

joanna1111
Trzy tysiące lat minęło...
Posty: 3382
Rejestracja: 11 mar 2007, 21:49

15 cze 2007, 20:39

Czesc troszke sie naklikaliscie. :ico_oczko: A ja odebralam wyniki o hepatitis i sa dobre. :ico_sorki: :ico_sorki: :ico_ciezarowka: Wiecie co dzieki ze u nas w kazdym prawie sklepie sa WC dla klientow bo prawie kazda toalete zaliczylam w miescie :-D
Malolata brzusiu niczego sobie :ico_brawa_01: :ico_brawa_01:
Abegano ale dajesz mozliwosc nadzieji.Dziekuje :ico_sorki: :ico_sorki: :ico_sorki: Nawet jakby trwalo tylko godzinke to dla pierworodek malo :ico_ciezarowka: Super ale chyba nie bede sie nastawiac na to malo :ico_placzek:

[ Dodano: 2007-06-15, 20:42 ]
U nas szczepionki tez nie musze placic a dzidzius dostaje ksiazeczke i tam wszystko stoi kiedy i jakie.Do 12 roku zycia za dziecko nic sie nie placi

Wróć do „Ciąża, czyli nasze 9 miesięcy”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Google [Bot], Williamtum i 1 gość