mama_zuzi1980
Cyber rusałka
Cyber rusałka
Posty: 5549
Rejestracja: 07 mar 2007, 17:51

18 cze 2007, 15:41

Anza, moze wez zrob krochmal i wcikami przemywaj jej buzke samym krochmalem, a w zagieciach tez i dodatkowo jak wysuszysz to kazda faldke obsyp zaka ziemniaczano. Na moja zuzie super dzialalo a tez byla majowym bobasem.

doris
Cyber rusałka
Cyber rusałka
Posty: 9483
Rejestracja: 12 mar 2007, 12:28

18 cze 2007, 16:43

byłam u fryzjera i wyglądałam po wytjściu super! Ale już nie wyglądam i zdjęcia raczej nie pokaże! Dlaczego? w drodze powrotnej złapal mnie deszcz i nie miałam gdzie się ukryć, ani parasola i wyglądam jak mokra kura!!! ale kolorek jest wporzo, ja k troche wyschną to postaram sie Wam pokazać :P

Ewcik, ja wybieram szczepionke 5w1 (koszt 180zł) i jeszcze dodatkowo bedzie miala szczepionke doustna przeciw rotawirusom - tez platna, niestety (310zł)

Awatar użytkownika
jagodka24
Cyber rusałka
Cyber rusałka
Posty: 8382
Rejestracja: 07 mar 2007, 15:05

18 cze 2007, 16:46

anza, mojej małej potówki same znikneły ale mysle ze takie przemywanie pomoze
mozesztez czesto przemywac samą wodą

u mnie dzisiaj ciezka nocka
nie wiem czy wam sie chwaliłam ale zaczełam karmic bez kapturka jeszcze wczoraj rano bylo ok ale juz w nocy masakra
mała mnie biła piesciami i wyrzucała cyca
i od 4 do 8 rano sie meczylismy
rano jak wstała to powtrórka z rozrywki
w koncu skapitulowałam i dałam kapturka i co?
nie ma dziecka
pol godz i spała
moja biedna niunia byla glodna

potem mielismy wizyte pediatry i ona tez stwierdziła że poproatu mala jest wielka i potrzebuje zjesc
mam ja karmic bo strasu przez kapturek a jakby jej brakowało to przepisała nutramigen (oboje rodzice alergicy ) teraz nie bede juz eksperymentowac na swojej dzidzi

a powiedzcie mi jak szybko wasze maluchy ustalily sobie rytm dnia
bo ja mam ciagle z tym problem
mala spi raz dluzej raz krócej kapiel wychodzi róznie
moze to jeszcze za wczesnie

[ Dodano: 2007-06-18, 16:46 ]
a mnie lekarka powiedziała ze ta szczepionka 5w1 kosztuje 105,-
tez sie na nią zdecyduje

mama_zuzi1980
Cyber rusałka
Cyber rusałka
Posty: 5549
Rejestracja: 07 mar 2007, 17:51

18 cze 2007, 17:05

Dziewczyny napiszcie co wchodzi w sklad tej szczepionki 5 w 1 ???

doris
Cyber rusałka
Cyber rusałka
Posty: 9483
Rejestracja: 12 mar 2007, 12:28

18 cze 2007, 18:48

wiecie co moja Kinga zrobiła??

leżałysmy na łóżko bo chciałam małą nakarmić i już z cyckiem wierzchu zbliżam się do jej buźka a ona odwarca głowę!!! normalnie usmiałam się!!! Chyba chciała mi powiedzieć, że nie chce cyca!!!

[ Dodano: 2007-06-18, 18:54 ]
A tu pare zdjęć

UŚMIECH KINGI
Obrazek

SŁODKIE
Obrazek

POZA NUMER 3 "Tak lubię spać na brzuchu mamy"
Obrazek

W WÓZKU
Obrazek

WCZORAJ NA SPACERKU, ZANIM ZŁAPAŁ NAS DESZCZ
Obrazek

WYOBRAŹCIE SOBIE, ŻE ZACZYNAŁA W POZYCJI PIONOWEJ - tak się kręciła
Obrazek

[ Dodano: 2007-06-18, 19:17 ]
mama_zuzi1980, ja dostalam od lekarza ulotke i pozwoliłam sobie tą tabelek zeskanować i tu wrzucic. poczytaj sobie
Obrazek

ladybird23
Cyber rusałka
Cyber rusałka
Posty: 5261
Rejestracja: 27 kwie 2007, 17:27

18 cze 2007, 19:24

Hejka

U mnie dziś dzień jak co dzień, wczoraj moja kruszynka miała swój wielki dzień-chrzest! Była jak aniołek, wygladała cudnie i bardzo grzeczna była! :ico_brawa_01:
Strasznie bylismy przejęci tym dniem, a teraz już mamy to za sobą!

Jutro tez ciekawy dzień przed nami, idziemy do kontroli do szpitala, po wyniki moczu i czy w końcu przybrała. Po tym sztucznym mleku wydaje mi się że urosła, nabrała większych papelków :ico_haha_01: Skończyła 4 tyg i ost ważyła 3100, czy uważacie że to mało?moze mało, ale dobrze wyglada.
Tak dyskutowałyscie o tym ile dzieciaczki ssają, moja Milenka jak pije z cyca to sie strasznie długo meczy z 20 min, ale już sie tylko cycem nie najada, a z butelki idzie jej szybciej z 10 min i jak sie tak naje to spokojnie spi z 3 godz.
Zadrosze tym których maleństwa spia od 22 do 5, moja kruszynka śpi powiedzmy od 21 do 0:30-1:00 potem od ok 2 do 4; od 6 już zazwyczaj znów nie śpi gdzieś do 8 lub 9. Różnie to z nia bywa, nad ranem jest najgorzej, bo ja padam i zasypiam przy karmieniu, a ona jak na złosć nie mysli potem o zaśnięciu :ico_olaboga:

Współczuję jeśli nie macie mozliwości wypadu gdzieś i odsapniecia chociaż na chwilke. My z meżem często wychodzimy na zakupy, niby takie głupie zakupy, ale idzie na prawde odpocząć psychicznie :-)
Nie mogę narzekać na A. bo pomaga mi przy małej, czy to ulula ją czy to nakarmi, czy mleczko zrobi, jak tylko mu powiem, żeby mi coś pomógł to od razu pomaga :ico_brawa_01:
W nocy sama wstaje do małej, bo zazwyczaj po to zeby ja nakarmic, a łóżeczko mam po swojej stronie, sama ja tez przebieram, bo wole to zrobic po swojemu. A. ma juz pierwszą swoja zmianę pieluszki za sobą, ale nie za dobrze mu to wyszło, wiec jak jestem w domu robię to sama.

Fryzjera też mam zaliczonego :ico_oczko: z tym, ze fryzjerka przyszła do mnie do domciu i jestem zadowolona, przynajmniej już wygladam porządnie.
A. nawet powiedział mi wczoraj że wygladam sexi, faktycznie kawałek sukienki, szpileczki, odpowiedni makijaż i piękne włosy robia swoje, aż sie lepiej czułam!!
Widac podobam sie nadal mojemu meżulkowi :ico_oczko:

[ Dodano: 2007-06-18, 19:26 ]
acha jeszcze miałam słówko odnosnie tych szczepień, ja zdecydowałam się na skojarzona szczepionke i u nas w aptece kosztuje ok 100 zł. Ale do szczepienia mam jeszcze z 2 tyg !!

Awatar użytkownika
zborra
Cyber rusałka
Cyber rusałka
Posty: 9819
Rejestracja: 19 kwie 2007, 21:41

18 cze 2007, 22:06

Hej! nawet nie mam siły Wam odpisywać...
wczoraj super, na wizycie było cudnie Hania anioł i ogóle cud miód i orzeszki... W nocy też spała od 22 do 4.40! ale dziś....??? kolka jak diabli...nie wiem skąd...na pewno coś zżarłam, ale co??? no i cały dzień maruda...poza tym...ulewa strasznie dziś, poł dnia odbija p okarmieniu,...nawet po 1.2godziny od jedzenia był bek i pawik...2razy się znów zakrztrusiła...jeszcze mnie ciocia wkurzyła, bo ją trzymam a on..."ona się robi sina!"...no to ja już miękkie nogi...prawie padłam na glebę...ale potrząchałam nią i jest ok...ale wieczorem znowu fiksy...suszarka chodzi...Boże...ja już nie mogę...Ona ciągle dziś jakby chciała odbić i nie może...mieli języczkiem...płacze, wrzeszczy...a ja ryczę z nią...kuźwa...co ja zjadłam? serce mi zaraz pęknie...no i siły nie mam już po takim dniu a nocka się lepiej nie zapowiada...muszę brudasa wykąpać jeszcze...a tu taki humorek...płaczący...no ale tak jej nie położę...

Awatar użytkownika
Gosia A
Mistrzu dwa tysiace!
Mistrzu dwa tysiace!
Posty: 2477
Rejestracja: 07 mar 2007, 15:01

19 cze 2007, 09:12

czołem :-D
Zbora ... ja ci bardzo współczuję .... nie wyobrażam sobie jakie to musi byc okropne.... coż mogę powiedzieć - trzymaj się dzielnie..
Doris- jesteś wielka - za szczepionki!! :ico_brawa_01: ja też sie zastanawiam- u nas ta 5 w 1 - 160!! Zdjęcia małej super!!! i twoje tez i czekamy na zdjęcie po fryzjerze :-D ale juz jak je sobie ułożysz :-D
Ewcik- ty sie ciesz!!! że ona ta ci ci ładnie spi .. ja wstaje 1-2 i 4-5 i 7 .... więc :ico_brawa_01: wyczytałam, że dzieci powiny robić sobie coraz dłuższe przerwy nocne a w 3 m-cu przesypiać pełne 6 godzin ..
Anza - no chcemy jechać samochodem - mamy dość duży samochód , klima jest - z postojem na Słowacji albo gdzieś .. ja też już jechałam samochodem więć wiem ze może być ciężko .ale Hubert lubi jazdę samochodem .. grunt to odpocząć
ladybird23, - gratulacje z okazji chrztu!!!!!!
jagodka - u mnie to raczej wyćwiczone - poobserwuj małą - u mnie wyszło samo i jak widzę ze ziewa - to spanie :-D a wcześniej trzeba małego człowieka zmęczyc - więc gadam do niego - śpiewam.. :-D
u nas słońce .kończę jesc śniadanko - potem pod prysznic - Hubert na tarasie - poranne spanko ... i w miasto!!!

Awatar użytkownika
jagodka24
Cyber rusałka
Cyber rusałka
Posty: 8382
Rejestracja: 07 mar 2007, 15:05

19 cze 2007, 10:49

jejku zborra, współczuje kochana
pewno jestes umeczona ale powiedz sobie że to minie
wiem ze latwo mowic ale sama wiesz o tym najlepiej

a u mnie dzisiejsza nocka byla super
mala zasneła ok 24 (kapiel byla bardzo pozno) i potem pobudka ok 4
marudziła troszeczke bo meczyly jak baczki
ponosiłam ja i bek poszedł jednoczesnie z pierdem :ico_haha_01:
az sie usmiechneła i zasneła
potem pobudka o 9 i poszła z babcia na spacer
a ja buszuje po necie
ale zaraz sie klade bo troszke zmeczona jestem

[ Dodano: 2007-06-19, 10:54 ]
a dzisiaj moja kochana konczy 2 tyg!!!! :ico_tort:

[ Dodano: 2007-06-19, 11:00 ]
tak moja niunia wygladała w czasei wyjazdu do wrocka

Obrazek

a to z dzisiaj

Obrazek

[ Dodano: 2007-06-19, 11:01 ]
Obrazek

Awatar użytkownika
Ewcik
4000 - letni staruszek
Posty: 4042
Rejestracja: 09 mar 2007, 10:28

19 cze 2007, 11:07

hejka majowe mamusie!
Gosia A pisze:wyczytałam, że dzieci powiny robić sobie coraz dłuższe przerwy nocne a w 3 m-cu przesypiać pełne 6 godzin
wiem o tym. Moja Ala ma 6tygodni dlatego się dziwię. Chyba wrodziła się do leniuszkowych rodziców

zbora, współczuję bardzo. :ico_pocieszyciel: może jak będziesz na wizycie u pediatry to wspomnij o tym wszystkim? Może lekarz coś pomoże?

ladybird23, gratulacje chrztu. Czekamy na fotorelację.

doris, widzę że też masz małą cwaniarę. Moja też czasami odsuwa głowę od cyca, szczególnie jak posmaruję się jakimś dezodorantem. Zdjęcia super. Widzę że wozisz w wózku kingę na samym materacyku. Ja też tak robiłam. W końcu teściowa kupiła mi zestaw pościeli specjalnie do wózka. Sprawdza się rewelacyjnie. nie muszę już dopinać tej wierzchniej części.

jagodka24, Ala ustaliła sobie rytm tak mniej więcej w trzecim tygodniu życia, ale nam bardzo dużo pomógł szpital tzn dwutygodniowy w nim pobyt. Teraz czasem zdarzają się zachwiania, ale ogólnie jest dobrze.

anza, u nas potowki też już zniknęły. Przemywaliśmy często czystą wodą i staramy się żeby nie spała ciągle na jednym boczku. No i nie ubieram za grubo. Jak było tak gorąco to nawet czapeczki na spacer nie zakładałam. Czapeczka była tylko na czas wyjścia z domu i włożenia Ali do wózka, no może jeszcze 5 min. potem ściągałam. Godnolę mam głęboką, bodę postawiłam więc nie było żadnych szans na zawianie.

dobra zmykam pora na śniadanko. Ala się już domaga drugiego śniadanka, a ja jeszcze pierwszego nie zjadłam

[ Dodano: 2007-06-19, 12:42 ]
jagodka24, słodka ta Twoja Jagódka. śliczny ma dresik. :ico_tort: :ico_tort: :ico_tort: z okazji dwóch tygodni

Wróć do „Noworodki i niemowlęta”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość