Awatar użytkownika
Edyta21
Towarzyska dusza
Towarzyska dusza
Posty: 42
Rejestracja: 18 mar 2007, 18:12

Jak nauczyc samodzielnego zasypiania?

20 cze 2007, 09:57

witam mamuśki...
doradźcie mi jak mam nauczyc Zuzie żeby usypiala samodzielnie.
wiem ze może byc z tym problem bo Zuzia zawsze usypia mi przy piersi (chce ja odstawic ale bez skutkow) doradzcie mi jak sobie dałyście z tym rade???? :ico_puknij: :ico_puknij:

Awatar użytkownika
Gosia A
Mistrzu dwa tysiace!
Mistrzu dwa tysiace!
Posty: 2477
Rejestracja: 07 mar 2007, 15:01

20 cze 2007, 11:58

Edyta21, - ja przez pierwsze 2 tygodnie - nastawiłam sie na horror w domu - czyli - mały zasypiał mi przy ycku - odkladałam go jak juz przysypiał ( nie zasnął!) do łózeczka - przewaznie sie wybudzała - krzyk ... podchodziłam głaskałam - próbowałam uspokic jak leżał - on sie darł ( ja płakałam razem z nim) na ęce - uspokoic i odłożyc ... trwało ze dwie godziny często - usypiał ze zmęczenia ..ale w łóżeczku ... i tak było całe dnie ... przez 1,5 tygodnia - ale się nauczył sam zasypiać ( małe dzieci nie posiadają umiejętności zasypiania - muszą sie tego nauczyć - twoja mała zakodował sobie , że zasypianie - to cyc ... trzeba oduczyc - u mnie ma mały smoka jest cyc - potem lulanie i odkładamy - jak sie wybudza - dostaje smoka ... i spi - czasami jeszcze mamy bunt na pokładzie - i chce zasnąć przy cycu albo na rączkach - ale trzeba byc twardym - POWODZENIA!

Awatar użytkownika
eve.ok
Cyber rusałka
Cyber rusałka
Posty: 5871
Rejestracja: 12 mar 2007, 19:20

20 cze 2007, 15:50

No my nie dawno przerabialiśmy ten temat, więc świeżo po wrażeniach jestem. Miałam podobne do Ciebie obawy - że gdy odstawię Małą od piersi to sposobu na zasypianie nie będzie. Okazało sie, że moja Jaga jest ode mnie mądrzejsza... Na noc dokarmiam ją sztucznym mleczkiem, więc cyc odpada jako sposób zasypiania. Jagusia pokazała mi sama jak to widzi :ico_haha_02: Po tym jak mleczka się napije, przytula sie do mnie, patrzy mi głęboko w oczy, wodzi paluszkami po mojej buźce a ja jej szepczę - jak bardzo ją kochamy, jaka jest mądra i śliczna. To ją hipnotyzuje :ico_haha_02: Pieć minut i oczka już lecą. Co ważne- odkładam ją do łóżeczka gdy nie zaśnie na dobre jeszcze, żeby nie obudziła się po 10 min. z niezadowoleniem gdzie sie znajduje.
Wiesz...u nas od samego początku sprawdza sie konsekwencja. I takie nasze codzienne rytuały. wSZYTSKO W TEJ SAMEJ KOLEJNOSCI O TEJ SAMEJ PORZE, DZIęKI CZEMU jAGUSIA SAMA WIE KIEDY NA SEN PORA :ico_haha_02: Nikt Ci nie powie jaka jest recepta na Twojego Maluszka bo każdy z dzieciaczków ma inne potrzeby. A Ty swojego znasz najlepiej :ico_brawa_01:

Awatar użytkownika
Edyta21
Towarzyska dusza
Towarzyska dusza
Posty: 42
Rejestracja: 18 mar 2007, 18:12

Jak nauczyc samodzielnego zasypiania?

20 cze 2007, 18:38

No tak tylko ja zuzi nie dam smoka bo od poczatku go nietoleruje,a z butelki tez za bardzo nie potrafi pic...
ale postaram sie zastosowac wasza rade :ico_haha_01: :ico_haha_01: zobaczymy co mnie bedzie czekac i napisze wam...
pozdrowionka :-) :-)

[ Dodano: 2007-06-20, 18:41 ]
Dziewczyny mam problem z nauczeniem Zuzi picia z butelki,i tak sie zastanawiam czy sa mleka o podobnym smaku jak moje mleko z piersi,wtedy moze by zalapala buteleczke... :512:

Awatar użytkownika
Katrin26
Niemowlak forumowy
Niemowlak forumowy
Posty: 64
Rejestracja: 04 kwie 2007, 21:41

20 cze 2007, 21:15

mam ten sam problem i choc to pewnie niewłaściwe to az wstyd ale ciągle usypiam w wózku a jak zasnie przekładam małego do łóżeczka ciągle odwlekam ten trening samodzielnego usypiania boje sie tego bo dominik jest strasznie buntowniczy a do spania oststni juz kiedys próbowałam to myslałam że zwariuje ale w końcu musze się przemóc bo to najwyższy czas

dorotaczekolada
Cyber rusałka
Cyber rusałka
Posty: 6769
Rejestracja: 11 mar 2007, 10:39

21 cze 2007, 09:31

u mnie jest tak-Mat ponad 5 mcy usypial na rekach albo przy cycu :ico_wstydzioch: ale prawie 9 kg ciezko juz tak nosic.. :ico_olaboga: wiec sie zawzielam.dotad zawsze plul smokiem i go nie uzywal.ale traktowal piers jak smoczek i jak tylko go 'odlaczalam'to w ryk :ico_zly: mialam juz tego dosc i stwierdzilam ze pora nauczyc spania w lozeczku.gdy przyszla pora drzemki i zrobil sie marudny polozylam go do lozeczka i dalam smoka.plul nim i nie umial chwycic.ale konsekwentnie mu wkladalam,przytrzymywalam.glaskalam po glowce i szeptalam.a on darl sie jak opetany bo byl w :ico_szoking: ze mamusia nie nosi i cyca nie daje...jak zaczal sie okropnie zanosic to wyjelam na chwile z lozeczka i przytulilam.natychmiast sie uspokoil.wiec znow do lozeczka i znow ryk.ale juz nie wyciagalam.walka trwala godzine.ja juz prawie zalamana bo nie cierpie jak on placze-mam wrazenie ze mu krzywde robie :ico_placzek: ale stwierdzilam ze to dla jego dobra i w koncu musi sie nauczyc bo potem bedzie jeszcze gorzej :ico_olaboga: i w koncu zasnal...
wiec konsekwentnie od tamtj pory zasypiamy w lozeczku.bywa lepiej i gorzej ale w koncu sie udaje..smoczek(tylko do zasypiania),glaskanie po glowce,ukochana pluszowa gwiazdka i kolysanki mini mini :ico_oczko: z nim jest o tyle klpot ze sie okropnie kreci-z boku na bok z brzucha na plecy i dookola lozeczka.i co chwile mu smok wypada :ico_puknij: ale zasypia.i tak juz od 2 tyg ponad.mam nadzieje ze tak zostanie i bedzie coraz lepiej..teraz probuje mu jeszcze czytac na dobranoc wierszyki :ico_noniewiem:
a wszystkim dziewczynom dobrze radze-uczcie zasypiania w lozeczku jak najszybciej i KONSEKWENTNIE! szybciej sie nauczy szybciej zapomni stres.i bedzie wszystkim lepiej :ico_brawa_01:

Awatar użytkownika
zubelek
Cyber rusałka
Cyber rusałka
Posty: 5747
Rejestracja: 07 mar 2007, 22:32

21 cze 2007, 11:04

co do samodzielnego usypiania to metod tysiące ale najważniejsza jest cierpliwość i wytrwałość,a co do picia z butelki,jeśli do tej pory nie pije to po co uczyć...mleczko ma z piersi,jeśli chcesz podać kaszkę nakarm łyżeczką a jeśli chce pić naucz z niekapka lub ze szklanki.Oduczanie od butelki czy smoczka wymaga tej samem energi co nauka samodzielnego zasypiania.Widzisz jak jest ciężko...daruj sobie kolejne nałogi dziecięce :ico_oczko: tylko się chwalić,że nie pije z butli.moja Zuzia nigdy nie doiła butli,jadła pierś do 14 miesiąca a piła ze szklanki.Gabi dokarmiam od 3 miesiąca więc odzwyczajanie od butli jeszcze przedemną...wcale mnie to nie cieszy.

Awatar użytkownika
Katrin26
Niemowlak forumowy
Niemowlak forumowy
Posty: 64
Rejestracja: 04 kwie 2007, 21:41

21 cze 2007, 11:48

Dorota mój Dominik tak samo sie zachowuje w łóżeczku jak Twój Mateuszek najgorsze jest własnie to wiercenie przekładanie na brzuch coraz trudniej przez to z usypianiem

Awatar użytkownika
M0rD3CzKa
Trzy tysiące lat minęło...
Posty: 3335
Rejestracja: 07 mar 2007, 14:49

21 cze 2007, 12:54

moj kacpi zasypial u mnie na rękach .. i tydzien temu powiedzialam STOP!! mam jeszcze trojeczka poza nim i ciagle cos odemnie chca ( zqawsze kiedy zajeta jestem kacprem :ico_olaboga: ) tak wiec tydzien temu poprostu polozylam kacpra do lozeczka jak widzialam ze spiacy i ... bylam w szoku :ico_szoking: zadnego placzu , zadnego marudzenia ..poprostu zamknął oczka i zasnal .. i tak jest do tej pory a u mnie na rekach zawsze musial poplakac pomarudzic zanim sie wtulil .. widac zle mu tak bylo , moze za goraco ... i ciesze sie ze sam tak ladnie zasypia .Uczcie swoje dzieci jak najwczesniej samodzielnego zasypiania bo im pozniej tym trudniej :ico_haha_01:

Awatar użytkownika
Iza@
Mistrz pióra
Mistrz pióra
Posty: 424
Rejestracja: 08 mar 2007, 20:22

21 cze 2007, 20:42

My tez przerabialiśmy oduczanie jak Mirelce przeszły kolki , nauczyłam ja na rekach i w wózku czyli zero czasu dla siebie bo gdy lekko sie rozbudzała i z czaiła ze nie jest tarabiona w wózku albo nie przytula sie do mamy był wrzask .

Ja uważam ze wytrwałość i konsekwencja :ico_brawa_01: jak juz zaczynasz oduczać nie podawaj sie po dwóch dniach katorgi bo szkoda dziecka namieszasz mu w głowie .
U nas trwało to 3 dni na 4 już tylko wieczkiem sie darła chciał na ręce .
Odkładam przytulałam i tak w kółko nie pozwoliłam zasnąć na rekach teraz jak ryczy w w łozczku nachylam sie dotykam swoim policzkiem jej i cichutko do niej mówie czesto tez głaszcze ja po brzuszku albo po włoskach to ja uspokaja .


Oduczaj póki mała moja kumpelka lula nosi 18 miesięcznego bo nie dal rady oduczyć :ico_nienie: !

Wróć do „Noworodki i niemowlęta”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość